V 13. kole futsalisti Banskej Bystrice privítali futsalistov Trnavy v priamom súboji o piate miesto v priebežnej tabuľke.

Hneď po úvodnom výkope sa ocitol domáci hráč Tužinský sám pred brankárom, ale nedokázal ho prekonať. V 2. minúte po akcii hostí otvoril gólový účet zápasu Doubravský. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr po rozohranom aute prekonal Kubíčeka domáci hráč Lemes a vyrovnal na 1:1. V ostatnom priebehu mali obidve mužstvá šance na skórovanie, ale tie zostali nevyužité. V 12. minúte hostia zahrávali roh a s prispením domáceho kanoniera Oliveiru vsietili druhý gól, 1:2. V 15. minúte domáci nahromadili šesť faulov a trnavský kapitán Adámek neprekonal Krejčího, zastavila ho ľavá žrď. O minútu neskôr ďalší faul na strane domácich a Veselovský strelou k pravej tyčke zvýšil na 3:1 z pohľadu hostí. Dve minúty pred koncom prvého polčasu sa dostali Trnavčania do brejku, ktorý presne zakončil Cintula a zvýšil na 1:4. V 19. minúte mali aj domáci možnosť z 10 metrového kopu, ale Oliveira neprekonal pozorného Kubíčeka. V poslednej minúte prvého polčasu sa rútil sám na Krejčího hosťujúci hráč Hummel, ale domáci brankár ho výborne vychytal a tak sa išlo do kabín za stavu 1:4.

Do druhého polčasu domáci nastúpili s tým, že sa budú snažiť dostať nejakými gólmi do zápasu. Prvé minúty boli aktívnejší, ale šance zneškodnil výborne chytajúci Kubíček. V 28. minúte po chybnej rozohrávke domácich sa dostali do prečíslenia hosťujúci hráči a zvýšili svoj náskok už na štyri góly. O pár minút neskôr sa opäť dostali hostia do rýchleho brejku, ale domáci sa bojovnosťou ubránili a stále živili nádej sa dostať do zápasu. V 31. minúte po zahraní rohu a kombinácii domácich hráčov podarilo streliť gól Telúchovi po nahrávke Oliveiru – 2:5. O pár sekúnd neskôr sa presadil po ľavej strane Lemes, ktorý našiel voľného Telúcha a ten znížil na rozdiel dvoch gólov. Od tohto gólu domáci zvýšili aktivitu, čím hostia hromadili fauly a banskobystrickí futsalisti dobíjali bránu Trnavčanov. V 37. minúte po šiestom faule zahrával 10 metrový kop domáci najlepší strelec Oliveira a trestný kop premenil. Ešte v tej istej minúte po ďalšom faule hostí, sa postavil k lopte Oliveira a aj druhýkrát prekonal Kubíčeka. V ďalších okamihoch domáci chceli otočiť priebeh stretnutia, hostia sa stále bránili na svojej polovici. Po rýchlej rozohrávke brankára Hanakoviča sa dostali domáci do rýchleho protiútoku, ktorý presne zakončil Oliveira a dokonale zaznamenal obrat futsalistov Banskej Bystrice a zaknihoval svoj druhý hetrik v sezóne – 6:5. O minútu neskôr domáci využili chybu hostí a Lemes pridal siedmy gól do siete Trnavy. Do konca zápasu sa stav nezmenil a futsalisti Banskej Bystrice sa mohli tešiť z víťazstva v dôležitom stretnutí nad Trnavou.

Varta futsal liga – 13. kolo – Banská Bystrica

Lion car MIBA Banská Bystrica vs. FC Bíli Andeli futsal Trnava 7:5 (1:4)

Góly: Evandro Oliviveira 3, Telúch 2, Matheus Lemes 2 – Adámek, Cintula, Veselovský, Doubravský, Bulušek. ŽK: Hanakovič, Evandro Oliviveira, Vajda – Adámek, Cintula, Koricina, Bulušek, Hummel. ČK: Bulušek (Trnava). Zápas sledovalo 150 divákov.

Zostava  Lion car MIBA Banská Bystrica: Hanakovič, Krejčí – Konder „K“, Vajda, Dobrota, Lemes, Čief, Oliveira,  Tužinský, Telúch, Rafanides, Savić

Povedal po zápase:

Martin Majling (tréner Lion car MIBA Banská Bystrica): „Domáci zápas proti Trnave sme chceli jednoznačne vyhrať. Prvú polovicu prvého polčasu sme mali dobrú, hoci skóre bolo vyrovnané. Po góle na 1:2 sa naša hra úplne rozpadla. Pohyb bol nedostatočný, bránenie alibistické a navyše sme nakopili až sedem faulov, čo znamenalo dve desiatky pre súpera, z ktorých jednu aj zužitkoval a navyše sme inkasovali do polčasovej prestávky aj štvrtý gól. Druhý polčas sme začali oveľa aktívnejšie tak v defenzíve ako aj v ofenzíve, no naše akcie končili na výbornom brankárovi hostí. Trnavčania sa zamerali na bránenie a protiútoky, z ktorých im jeden aj vyšiel a desať minút pred koncom by na náš úspech asi nikto nestavil. Chalani však naďalej vytrvali v aktivite a prišli dva dôležité kontaktné góly Telúcha. Následne sa nám podarilo dvakrát využiť našu výhodu desiatok Evandrom Oliveirom, čím sme vyrovnali skóre a okamžite prišiel aj vedúci gól Evandra. Dokonalý obrat zavŕšený bodkou do prázdnej brány po výbornom pressingu na súpera znamenal vybojované a zaslúžené víťazstvo. Chalanov musím pochváliť za vynikajúci prístup v druhom polčase a som veľmi rád, že som po druhýkrát mohol zažiť podobné emócie ako pred dvomi rokmi, keď sme s Podolím otočili zápas tromi gólmi v posledných 90 sekundách. Všetkým fanúšikom ďakujeme za podporu počas celého roka a dúfam, že na dnešný výsledok nadviažeme aj proti Leviciam v prvom novoročnom kole.“

Ostatné výsledky 13. kola:

Futsal Team Levice vs. MIMEL Lučenec  2:4 (2:2)
Rehab Klinik Baraberi vs. MŠK Žilina FUTSAL 1:2 (0:0)
ŠK Makroteam Žilina vs. Wild Boys ´02 Bratislava 4:3 (2:2)

Najbližšie sa banskobystrickí futsalisti predstavia na palubovke Levíc 11. januára. Na domácej palubovke odohrajú zápas 15. kola a to 18. januára  proti Wild Boys ´02 Bratislava.