Na prvé finále cestovali Banskobystrickí futsalisti do Trnavy, kde sa očakávala plná hala a pokorenie diváckeho rekordu Openligy.

Spartak Trnava-futsal vs. MIBA Banská Bystrica 6:5 (4:1)

Góly: M. Kukučka 2, E. Takáč 2, D. Benkovský, M. Kočiš – R. Greško 2, M. Konder, P. Vajda, M. Čief. ŽK: M. Kočiš – R. Kútik, R. Greško. Zápas sledovalo 1802 divákov.

Zostava MIBA: D. Škubák – M. Konder „K“, M. Čief, R. Kútik, R. Greško, M. Giertl, V. Giertl, M. Číž, L. Riša, D. Andraščík, P. Vajda

Futsal - Openliga - Spartak Trnava futsal vs. MIBA Banska Bystrica - 20.02.2016 - Trnava

Pred rekordnou diváckou návštevou, keď si do Mestskej športovej haly v Trnave našlo cestu 1802 divákov, sa hral atraktívny futsalový zápas. Úvod bol z obidvoch strán opatrný, obidva celky sa dostali do šancí, ale ich nevyužili. V 5. minúte hostia stratili loptu na polovici súpera a z následného brejku sa domáci ujali vedenia. Skóre sa menilo v 8. minúte, keď na trikrát skóroval Kukučka. Futsalistom MIBY sa podarilo v 13. minúte znížiť na rozdiel jedného gólu zásluhou Greška. Do prestávky domáci zvýšili svoj náskok o ďalšie dva góly,  ktoré strelili v 17. minúte Kukučka a v 20. minúte Takáč.

Do druhého polčasu lepšie vstúpili hostia, keď sa v 22. minúte dostal do vyloženej šance Greško, ale situáciu zle vyriešil. V 24. minúte zo štandardnej situácie domáci zvýšili na 5:1. O minútu neskôr pridali šiesty gól a s Bystričanmi to vyzeralo veľmi zle. Po tomto momente Trnavčania stratili koncentráciu, čo využili hostia a postupne znižovali, v 28. minúte sa presadil Vajda, v 33. minúte Konder, v 38. minúte Čief a v poslednej minúte druhým gólom v zápase Greško. Banskobystričania si teda odnášajú prehru 5:6 z palubovky Trnavy a do odvety majú dobré vyhliadky. Bez ohľadu na to, kto bude víťazom Openligy, už majú oba tímy zabezpečenú účasť v baráži o postup do najvyššej futsalovej súťaže.

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „Po našich netaktických chybách sme si skomplikovali cestu za dobrým výsledkom do odvety, keď sme prehrávali 6:1. Zvýšením úsilím sa nám podarilo výsledok skorigovať a do odvety je všetko otvorené.“

Michal Konder (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Zaspali sme úvod zápasu, čo znamenalo, že sme celý duel museli doťahovať. Prvý polčas sme sa nevedeli dostáť do tempa. Až v druhej časti za stavu 1:6 sme začali hrať svoju hru a aj doťahovať stav stretnutia. Nakoniec môžeme byt radi aj za prehru 5:6, ktorá nám dáva šancu do odvety. Vyzdvihol by som domácich fanúšikov, ktorí vytvorili vynikajúcu atmosféru.“

Odvetný zápas je na programe v piatok 26. februára v športovej hale Badín o 19.30 hod. Viac informácií nájdete na oficiálnej stránke klubu.