Dianie na futbalových trávnikoch sa dalo do pohybu. Okrem druhej a tretej ligy, kde sa odohralo už druhé kolo, sa v ostatných súťažiach uskutočnili úvodné duely. Bližší pohľad na víkendové súboje vám ponúkame v nasledujúcom sumári, v ktorom nájdete aj fotogalérie zo zápasov v Šalkovej, Ľubietovej a Brezne.

Fortuna liga – 3. kolo

Podbrezovskí železiari v úvodných dvoch kolách nebodovali a nulu na svojom konte chceli zmazať v domácom súboji s Michalovcami. Diváci v Zelpo aréne videli iba jeden gól, no na radosť domácich fanúšikov padol do siete gólmana hostí. O presný zásah, ktorý znamenal prvé tri body v sezóne pre horehroncov, sa postaral krásnou strelou z diaľky Lazar Djordjevič. Zverenci trénera Praženicu sa tak odlepili z dna súťaže.

II. liga – 2. kolo

V II. lige sa pokračovalo druhým hracím kolom. Zvolenčania získali svoj prvý bod a to za remízu so silným súperom. Lokomotíva nedovolila Partizánu Bardejov skórovať, pričom ten v úvodnom kole nasúkal Spišskej Novej Vsi štyri góly. Nerozhodne sa skončil aj súboj B-čka Podbrezovej s Pohroním. V 32. minúte to už s Pohroním vyzeralo zle-nedobre, keď po zásahoch Erika Hrica a Viktora Jedináka prehrával už 0:2. Patrik Blahút však o štyri minúty neskôr znížil na 1:2 a hosťom sa napokon podarilo vyrovnať na konečných 2:2 v 73. minúte zásluhou Petra Ďungela.

III. liga SsFZ – 1. kolo

Hráči MFK Dukla pokračujú v demolácii súperov, tentokrát si to odniesol Liptovský Hrádok

Oficiálnemu prvému kolu predchádzala ešte predohrávka 15-teho kola, takže teraz sa jednalo o druhé hracie kolo. MFK Dukla narazila na víťaza uplynulého ročníka tretej stredoslovenskej ligy. Vyše štyri stovky divákov v Kremničke sa v prvom polčase gólu nedočkalo. V druhom dejstve ale videli tri rozvlnenia siete. Pár desiatok po hvizde znamenajúceho začiatok druhého polčasu poslal Duklu do vedenia Ján Kostúrik. Ďalšia radosť domácich prišla v 61. minúty, keď na 2:0 zvýšil Gabriel Snitka. O to, že Dukla zdolá silný Liptovský Hrádok rozdielom triedy, sa postaral dvojgólový strelec Kostúrik už o ďalších päť minút upravujúc na konečných 3:0. Zverenci trénera Norberta Juračku tak zdolali Liptákov rovnako ako Martin 3:0 v predohrávke 15. kola a nachádzajú sa na samom špici tabuľky.

IV. liga JUH – 1. kolo

Majster uplynulého ročníka IV. ligy FK Šalková zdolala Slovenské Ďarmoty rozdielom triedy

Štvrtá liga skupina juh odštartovala úvodným kolom, v ktorom sa predstavila Šalková, Jupie aj Rakytovce. Rakytovce obišli bez streleného gólu v Poltári, kde bol vylúčený Daniel Kohút za nešportové správanie, ale až v 80-tej minúte, takže veľmi neovplyvnil šancu rakov na zisk bodov. Podobne dopadla aj Jupie Futbalová škola Mareka Hamšíka, ktorá vysoko podľahla Tisovcu. Mrzieť mohla nepremenená penalta Dominika Škubáka z 27. minúty, kedy mohol vyrovnať na 1:1 a ktovie ako by sa zápas vyvíjal. Za Tisovec naopak nezaváhal a premenil jedenástku Ján Halaj a navyše ešte pridal tri góly, čím sa stal hlavným strojcom víťazstva svojho tímu. Dôvod na radosť mala aspoň Šalková. Tá urobila krátky proces so Slovenskými Ďarmotami, keď obranu súpera v priebehu 24-och minút prekonali Miroslav Debnár, Zoran Vučković a Lukáš Palovič a v 36-tej minúte to bolo 3:0. V 44. minúte dodal iskru nádeje hosťom Berec, ktorý sa presadil z 11-ky, ale to ešte nevedel, že to bola bodka za zápasovým skóre. Šalková si udržala výsledok aj napriek vylúčeniu Kamenského zo 64. minúty a vstúpila tak úspešne do novej sezóny 2017/2018. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku. Viac informácií zo zápasu aj s videom nájdete na webe FK Šalková.

V. liga skupina C – 1. kolo

Boje o prvé body začali aj v piatej lige. Gól Štefana Chrenovského ani zďaleka nestačil Jakubu v Lovči, kde prehral 1:6. Najviac zažiaril za Lovču hetrikom Robert Neuschl. V nedeľu v Sásovej sa 300 divákov gólu nedočkalo a tá si podelila body s Bacúchom. Hostia mali početnú výhodu od 68. minúty, keď sa po 22-och minútach na ihrisku nechal vylúčiť striedajúci Miroslav Vraniak, ale tú nezúročili. Derby Seliec s Priechodom je naplánované až na záver augusta.

I. Trieda – 1. kolo

V Brezne videli diváci napínavý zápas so šťastnejším koncom pre hosťujúcu Slovenskú Ľupču

Nedeľňajší duel domáceho Brezna a Slovenskej Ľupče rozhodol v prospech hostí ich kapitán Patrik Hruška v posledných sekundách prvého polčasu. Fotogalériu z tohto zápasu nájdete na konci článku. Šalková B sa stretla v úvodnom súboji sezóny s nováčikom súťaže Pohorelou, ktorá uplynulý ročník ovládla druhú triedu skupinu B. Šalková vyhrávala v 64. minúte po góle Petra Roška a premenenej penalte Martina Štulajtera, ale napokon odišla s dlhým nosom po obrate domácich futbalistov. Všetko odštartoval presným zásahom z priameho kopu Syč v 69. minúte. Už o dve minúty z druhej penalty v zápase vyrovnal Tešlár a aby toho nebolo veľa, zmätenú  rezervu Šalkovej poslal do role prehrávajúceho tímu v 78. minúte Tešlár svojou druhou úspešnou strelou. Skóre 3:2 sa už nezmenilo a nováčik tak naznačil týmto exportným deväťminútovým obratom, že nechce byť nejakým fackovacím panákom. Brusno – Ondrej uspel na Ponikách, keď tam skóre zaň otváral Šagát a po vyrovnaní Pinku z úvodu druhej 45-minútovky musel rozhodnúť o troch bodoch pre hostí Juraj Kováčik v 78. minúte.

Ľubietová si rozdelila body so Starými Horami

V Dúbravici padlo jedenásť gólov, čo je veľa aj na hokej. Úspešnejšia bola hosťujúca Riečka, v ktorej drese zaznamenal hetrik Adam Šimiak. Tento zápas mal takmer neuveriteľný vývoj, keď Riečka vyhrávala nedostihnuteľne 4:0 už v 18. minúte. Takmer nedostihnuteľne, pretože v priebehu šestnástich minút ešte do polčasovej prestávky domáci vyrovnali na 4:4. Kuriózne je aj to, že Riečka druhý polčas vyhrala 3:0 a to aj napriek vylúčeniu jej gólmana Adriana Eliaša, ktoré prišlo už v 53. minúte. Rovnaký počet plodov futbalu bol k videniu aj v Lučatíne, ktorý rozniesol na kopytách Hiadeľ, ktorému na body nestačili teda ani tri strelené góly, z ktorých dva strelil kapitán Hiadeľa Pavol Vajs z pokutových kopov. Za Lučatín sa najviac blysol tromi presne mierenými strelami, ktoré rozvlnili sieť Ondrej Turčan. Horné Pršany vstúpili do sezóny neúspešne, aj keď to vyzeralo opačne, keďže videli už po štvrťhodine hry v Hronseku zásahom Patrika Jurča. Domáci strelili vyrovnávajúci gól až v 57. minúte, no ešte stihli zápas nielen otočiť ale spraviť jednoznačný výsledok 4:1. Tajov si poľahky poradil s Malachovom, dvomi gólmi dal o sebe vedieť domáci Tomáš Bauer.

Tajov – Malachov 5:2
Ľubietová – Staré Hory 2:2
Harmanec – Mičiná 4:3
Dúbravica – Riečka 4:7
Hronsek – Horné Pršany 4:1
Lučatín – Hiadeľ 8:3
Králiky – Selce B – 5:1

1. TJ Mladosť Lučatín 1 1 0 0 8:3 3