Po úspešnom vstupe do štvrťfinálovej série play-off Tipsport extraligy chceli banskobystrickí hokejisti uspieť v domácom prostredí aj v utorok a zabezpečiť si tak pred cestou do Trenčína náskok 2:0 na zápasy. Pondelkový duel však ukázal, že proti kvalitnej defenzíve Dukly sa presadzuje len veľmi ťažko.

HC ’05 B. Bystrica – Dukla Trenčín 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 3. Kadura, 22. Surový, 39. Kudrna, 46. Surový. Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 2438 divákov. Stav série 2:0.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Čížek, Gründling, Kousalík, Bambúch, Guimond, Biro, M. Rosandič – M. Hudec, Handzuš, Kudrna – White, Kytnár, Surový – Kafka, Heizer, Handlovský – Kadura, Zigo, Matoušek.

Zostava Dukly Trenčín: Konrád – Bokroš, Kozák, Andersons, Dudáš, Hatala, Novajovský, Hochel, Habšuda – Melichárek, Nemec, Šišovský – Petrovický, Hlinka, Mikula – Zlocha, Stantien, Koyš – Briestenský, Daniška, D. Hudec.

HC '05 Banska Bystrica - Dukla Trencin, hokej | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Na rozdiel od pondelkového stretnutia čakali diváci na zimnom štadióne pod Urpínom na úvodný presný zásah iba tri minúty. V trenčianskej obrannej tretine najprv zabojoval o puk Zigo, jeho presná prihrávka našla medzi kruhmi Kaduru, ktorý pohotovou strelou poslal puk za Konrádov chrbát. Tempo hry potom na chvíľu opadlo, až v jedenástej minúte si domáci počas presilovej hry vytvorili nebezpečné šance po strelách Kafku a dorážkach Heizera s Handlovským. Následne si hru v početnej výhode vyskúšali aj hosťujúci hokejisti, pozorná banskobystrická defenzíva ich však k ničomu vážnejšiemu nepustila. V závere úvodného dejstva mohli zvýšiť vedenie baranov Matoušek s Kousalíkom, prvý menovaný však mieril tesne vedľa a druhý menovaný nastrelil iba gólmana Dukly Konráda.

V dvadsiatej prvej minúte mal vyrovnanie na hokejke Šišovský, Košarišťan však pohotovým zákrokom podržal svojich spoluhráčov. O minútu neskôr sa počas presilovej hry Trenčanov dostal do samostatného úniku Surový, ktorý si pred Konrádom zamiešal puk a nekompromisne zakončil – 2:0. V tridsiatej minúte vystrašil vojakov Kudrna, keď jeho tvrdá iba tesne minula ich svätyňu. Ďalšie dobré šance si Banskobystričania vytvorili pri nasledovnej presilovej hre, tú najväčšiu zahodil dorážajúci Kafka. V tridsiatej druhej minúte sa zápas na niekoľko dlhých minút prerušil kvôli prasknutému plexisklu. Minútu a pol pred druhou sirénou prenikol popri mantineli Kudrna a hoci sa mu na opačnej strane ponúkal voľný Hudec, zvolil strelu švihom, ktorá preletela ponad Konrádovu lapačku priamo do trenčianskej siete.

HC '05 Banska Bystrica - Dukla Trencin, hokej | REGIONAL MEDIA, s.r.o.V záverečnej časti hry pokračovali hostia v nedisciplinovanom výkone a domáci favorit s prehľadom udržiaval dosiahnutý náskok. Ďalšie z mnohých vylúčení Trenčanov potrestal v štyridsiatej šiestej minúte svojim druhým gólom v stretnutí Surový, ktorý z bezprostrednej blízkosti Konráda dorazil do bránky vyrazený puk po strele Guimonda – 4:0. V štyridsiatej ôsmej minúte mohli barani udrieť opäť, to by však nesmel trenčiansky gólman zmariť šancu Ziga po ďalšom z únikov vo vlastnom oslabení. V záverečných minútach duelu sa najviac pozornosti sústredilo na otázku, či Košarišťan aj vo svojom druhom zápase vo vyraďovacej časti udrží čistý štít. Hoci v päťdesiatej ôsmej minúte putoval na trestnú lavicu Bambúch, mladý gólman baranov dal na tento rébus jasnú odpoveď a do záverečnej sirény už za svoj chrbát žiadny puk nepustil. O to viac si potom so spoluhráčmi vychutnal zaslúženú ďakovačku nadšených fanúšikov. Séria bude v piatok a sobotu pokračovať zápasmi v Trenčíne.