Počas piatka a soboty sa už naplno rozbehli súťaže Banskobystrického zväzu malého futbalu. V 7. kole padlo celkovo 299 gólov, čo predstavuje priemer 11 a pol gólu na zápas. Okrem kompletného sumára všetkých súťaží vám prinášame aj fotogalériu zo zápasu FC Juniperus – Nulová Šanca a video zostrih stretnutí RUN – Dailan Yifang-Sásová a Orange Alligators – Enzo.

1. liga – 7. kolo

V piatok večer sa v Jakube diali veci v zápase medzi Bianconeri a Chalanmi. Po prvom polčase ešte platil vyrovnaný stav 1:1. Po prestávke sa ujali vedenia Bianconeri, no sériou piatich gólov v rade sa Chalanom podarilo otočiť stav a dostať sa do vedenia 2:6. Chalani však toto vedenie neudržali, čím si vyslúžili označenie “babrák kola“. Bianconeri skúsili hru s brankárom v poli, nasúkali súperovi 7 gólov a otočili stav stretnutia na konečných 9:6. Sobota zas priniesla napínavý duel 1. ligy, v ktorom si zmerali sily hráči 1. FC DAN a IQ. Prví menovaní sa dostali do dvojgólového vedenia, no ich súper dokázal vyrovnať na 2:2 ešte do prestávky. Mužstvo IQ v druhom polčase dokonalo obrat, keď si vypracovalo vedenie 2:4. Hráči 1. FC DAN ešte zdramatizovali zápas kontaktným gólom na 3:4, no IQ vedenie ubránilo, pridalo poistný piaty gól a zobralo 3 body.

SKYY-BŠ – Oranjes 0:5 kontumačne

Unios – Lazio 4:2 (1:0)

Góly: M. Jobko 2, R. Elek 2 – P. Širka, M. Jánoš

Bianconeri – Chalani 9:6 (1:1)

Góly: V. Giertl 2, L. Löbb 2, M. Kučera, T. Pažout, L. Berec, L. Riša, P. Zehnal – M. Mesík 4, P. Špirka. ŽK: P. Fabian (Chalani)

Trend – Nemce 2012 8:5 (4:2)

Góly: B. Žilinec 6, M. Rudnický, R. Jančiar – S. Václavík 3, V. Švantner 2

FC Nemce – Galacticos 7:12 (4:5)

Góly: M. Janovec 3, I. Varga 2, M. Adam, B. Krajčír – R. Greško 3, P. Tužinsky 2, F. Kaľavský 2, F. Rafanides 2, E. Gaško 2, M. Považanec

Skackavá – Simacek 0:5 kontumačne

1. FC DAN – IQ 3:5 (2:2)

Góly: M. Hrubovský, D. Kaňuk – E. Šulko, M. Kurjan, T. Bíreš, P. Kvaltíny, T. Puliš

2. liga – 7. kolo

Neporazený líder 2. ligy z Dream Teamu vyzval v sobotu v Jakube Godzily, proti ktorým viedol po prvom dejstve 3:1 a v druhom polčase ešte zveľadil svoj náskok o ďalšie 4 góly. Godzilám už ani tri góly v závere zápasu na dramatizáciu nestačili. Tabuľkový prenasledovateľ lídra, Hančurka Team, si bez problémov poradil s Aquaduxom. Na výhre 15:3 z pohľadu Hančurky sa výrazne podieľal najlepší strelec celého kola Martin Kovalčík, ktorý nasúkal do siete Aquaduxu 7 gólov. Z prvých troch tímov tabuľky nezaváhala ani Mladosť, ktorá v prvom polčase položila základy víťazstva nad Sosaurusom a v druhej 25-minútovke si už, napriek veľkej snahe súpera, 3 body postrážila. Po prvýkrát v sezóne bodovala naplno Joga Bonito.

ŠKP B200 – Erima “98“ 14:2 (6:0)

Góly: P. Ondrejka 4, M. Ondrejka 4, R. Čipčala 3, P. Spodniak 2, P. Horváth – M. Gerö, V. Duroň

Aquadux – Hančurka Team 3:15 (1:6)

Góly: P. Stano, M. Štaudner, M. Slančík – M. Kovalčík 7, A. Glemba 5, M. Samolej 3. ŽK: F. Sliacky (Hančurka Team)

Sosaurus – Mladosť BCF 8:11 (0:5)

Góly: J. Tenkel 3, J. Chriaštel 3, M. Krajčovič 2 – F. Samson 5, M. Čief 2, J. Tešlár 2, M. Mišány st., M. Baláž. ŽK: M. Mišány st. (Mladosť BCF)

3PE – Joga Bonito 1:7 (0:5)

Góly: P. Kúdelka – M. Medľa 3, J. Zaťka, P. Šipula, O. Longauer, J. Bílek

Riečka – Pingoši 9:4 (5:1)

Góly: S. Srnka 3, B. Srnka 2, J. Náčin, M. Hríbik, M. Solivajs – V. Močáry 2, V. Zeman 2

Dream Team – Godzily 7:4 (3:1)

Góly: P. Čiliak 2, Š. Majer 2, M. Čunderlík, E. Masár, M. Kmeť – M. Haring 2, S. Šeliga, A. Dubovický. ŽK: O. Zeleňanský, Š. Majer, M. Kmeť (Dream Team) – R. Ťažký (Godzily)

3. A liga – 7. kolo

Aj v 3. A lige, ktorá sa hráva na modrej umelej tráve Nike arény, sa zrodilo niekoľko zaujímavých výsledkov. Batra Tanka, ktorú na posledné miesto posunula kontumačná výhra ALK TÍMu, siahala na body v súboji s veľkým favoritom z Vlkanovej. Požiarnik však prekvapenie nedopustil a zvíťazil najtesnejším rozdielom. Spokojní určite nie sú hráči Zlepenca, ktorí proti ANK Pegi viedli 2:0 aj 3:2, no napokon prehrali. Salve, Ajax a Starí páni mali v tomto kole spoločné to, že po prvom polčase boli ich zápasy remízové, no v druhom dejstve dokázali ukoristiť výhru. Líder tabuľky EFCE Brocak bodoval naplno v súboji s Alcatrazom.

TJ Požiarnik Vlkanová – FK Batra Tanka 3:2 (2:0)

Góly: F. Dina, M. Rajnoha, T. Štubňa – M. Hlaváč, A. Strelec. ŽK: T. Štubňa (TJ Požiarnik Vlkanová) – P. Vinarčík (FK Batra Tanka)

AC Tornádo – Ateeray 3:9 (0:5)

Góly: P. Giertl 2, M. Kucka – P. Mažgut 4, T. Gregor, B. Balšianok, P. Rončak, M. Macko, M. Béreš

Alcatraz – EFCE Brocak 2:4 (0:3)

Góly: A. Kazachek 2 – P. Vrbjar 2, M. Ursíny 2

Ajax – FC Fončorda 5:3 (1:1)

Góly: M. Šimčík 3, R. Sečkár, P. Očenáš – A. Bondarchuk 2, M. Engler. ŽK: V. Bacúlik (Ajax) – M. Kapusta (FC Fončorda)

ToJeJedno – FC Salve 2:5 (2:2)

Góly: B. Koczkás, A. Bobok – M. Dien, M. Buzák, M. Rumanovský, J. Jeziorski, I. Uhrik. ŽK: M. Rumanovský (FC Salvce)

Zlepenec – ANK Pegi 3:4 (2:1)

Góly: A. Slobodník 2, R. Nehéz – F. Laksik, M. Kupec, K. Lesko. ŽK: P. Dobrota, R. Nehéz (Zlepenec)

Strechy BB – FK Plus 5:0 kontumačne

Starí páni – Hellius 6:2 (1:1)

Góly: J. Bílek 2, P. Matúška, J. Hirschman, J. Kyba, I. Turan – M. Melicher, K. Drahoň. ŽK: K. Drahoň (Hellius)

3. B liga – 7. kolo

Prostredníctvom video zostrihov si môžete pozrieť dva zápasy 3. B ligy, ktorá sa hráva na Tatranskej. Oba tieto duely skončili vysokou výhrou favorita. Dailan Yifang potvrdil prvú priečku debaklom 13:5 proti RUNu, pričom až 6 presných zásahov zaznamenal Filip Slabecius. Ešte výraznejším rozdielom vyhralo Enzo, ktoré najmä v druhom polčase využilo to, že hráči Orange Alligators už nemysleli na zadné vrátka a púšťali súpera do prečíslení, na základe čoho sa s gólmi roztrhlo vrece a tento zápas priniesol v rámci celého kola najviac presných zásahov. O jeden z obratov kola sa postaral Juniperus, ktorý prehrával 1:3 aj 2:4 z jeho pohľadu. Hráči vo fialových dresoch ale tromi gólmi v rade otočili zápas a udržali sa na priebežnej tretej priečke. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Viking Stavanger – Atak 4:6 (1:3)

Góly: T. Mihálik 2, R. Saksa, T. Urgoczy – R. Oravec 3, D. Ihring 2, P. Dobrík

Arsenal – Bezvetrie 5:4 (3:1)

Góly: P. Vikarský, M. Kubacký, L. Potančok, R. Turčan, R. Latta – I. Marko 2, D. Mihalíček, M. Masica. ŽK: L. Potančok (Arsenal). ČK: L. Potančok (Arsenal)

Adrenalín – BuK 2:6 (2:2)

Góly: T. Gajdoš, K. Polák – M. Pohančaník 2, R. Hrehor 2, M. Kapusta, P. Tekáč. ŽK: P. Jelenčík (BuK)

1. FC Ortotech – CFBG 7:3 (3:0)

Góly: P. Pinter 3, P. Konder 2, B. Krsko 2 – I. Knopp 2, M. Babiak. ŽK: I. Sakál (1. FC Ortotech) – A. Babiak (CFBG)

RUN – Dailan Yifang-Sásová 5:13 (2:6)

Góly: R. Štefanišin 4, M. Fuchs – F. Slabecius 6, M. Zvalo 3, T. Konkoľ 2, J. Tóth, M. Paulik

Video zostrih zo zápasu RUN – Dailan Yifang-Sásová nájdete aj tu.

Orange Alligators – Enzo 2:18 (1:5)

Góly: J. Pápay 2 – T. Hlavatý 5, T. Černík 5, L. Mesík 3, R. Môcik 3, I. Hak 2

Video zostrih zo zápasu Orange Alligators – Enzo nájdete aj tu.

Nulová Šanca – FC Juniperus 4:5 (3:2)

Góly: D. Rýs, R. Hubáček, T. Murgaš, L. Melaga – J. Klačan 2, R. Blaško, V. Túry, M. Maruniak

Malonas – Hrča 0:5 kontumačne

FC Medojed – FK Amatéri 4:12 (0:6)

Góly: V. Klemanič, J. Bielik, J. Sedláček, J. Rosinský – M. Repčín 5, M. Pilát 4, M. Holécy 2, M. Hazucha. ŽK: J. Bielik (FC Medojed)