Po nevydarenom zápase v Budapešti chceli banskobystrickí barani pred vlastnými fanúšikmi zabrať naplno. Do cesty sa im postavil rival z Nitry, ktorý zatiaľ v tejto sezóne vonku prehral 0:4 na ľade Nových Zámkov.

Na nevydarený duel v Budapešti dali Banskobystričania zabudnúť už po štyroch minútach. V 2. minúte otvoril skóre Zigo, k nemu sa v 4. minúte pridala dvojica Šťastný – Varga a trojgólový náskok bol na svete. V 8. minúte po oddychovom čase hostí sa presadil bývalý hráč baranov Bortňák a Nitra sa vrátila späť do hry. Barani v prvej časti vyslali na bránku súpera 19 striel a corgoňom sa opäť vzdialili. Najprv síce v 12. minúte zachránila hostí od inkasovania žŕdka. V 15. minúte aj so šťastím skóroval Gabor, čo bolo už na Šimbocha v bráne Nitry priveľa. Medzi troma žrďami ho vystriedal Foltán, ktorý si čisté konto udržal necelé dve minúty. Bodku za prvou tretinou dal v presilovke po peknej kombinácii Asselin.

Nitrania už nemali čo stratiť a v 23. minúte vykresal iskierku nádeje gólom do poloprázdnej brány Buček. Barani sa následne vyfaulovali a ich nedisciplinovanosť potrestal v 27. minúte Richard. Hostia vycítili šancu, no krídla im hneď pristrihol Faille, ktorý ťažil z odrazeného puku po strele Ďatelinku. K.O. Nitre mohol streliť v 36. minúte Giľak. Brankára Foltána pri jeho šanci zachránila tyč a z protiútoku sa v samostatnom nájazde dokázal presadiť Buček. V závere prostredného dejstva mohli domáci pridať siedmy gól, avšak vyše minútovú výhodu o dvoch hráčov nezužitkovali.

Zverenci trénera Cemana vstupovali do tretej tretiny s dvojgólovým náskokom a nechceli pripustiť už žiadnu drámu. Dopredu sa príliš nehrnuli a čakali na chybu corgoňov. Nitra síce bola strelecky aktívnejšia, no bez vážnejšej šance. Zbytočné vylúčenia ju navyše pripravovali o možnosť súpera zatlačiť. V závere ešte tréner Nitry Stavjaňa odvolal brankára a v powerplay sa 89-sekúnd pred koncom strelou od modrej čiary presadil Morrison. To však bolo zo strany Nitry všetko. Banská Bystrica dokázala vďaka výbornej prvej tretine poraziť hostí spod Zobora 6:5.

Tipsport liga – 4. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Nitra 6:5 (5:1, 1:3, 0:1)

Góly: 2. Zigo (Varga, Sýkora), 4. Šťastný (Sýkora, Surový), 4. Varga (Sýkora, Sloboda), 15. Gabor (Biro), 17. Asselin (Faille, Marshall), 28. Faille (Ďatelinka, Marshall) – 8. Bortňák (Mychan, Rapáč), 23. Buček (Morrison, Richard), 27. Richard (Buček), 36. Buček, 59. Morrison (Blackwater, Rais). Zápas sledovalo 2512 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Marshall, Ďatelinka, Kubka, Miller, K. Sloboda, Mihálik, Biro – Asselin, Faille, Šťastný – Sýkora, Zigo, Varga – Giľák, T. Surový, Tamáši – Török, Češík, Gabor – Kabáč

Zostava HK Nitra: Šimboch (15. Foltán) – McCormack, Mezei, Rais, Morrison, Versteeg, Rácz, Mir. Pupák, A. Sloboda – Lantoši, Slovák, Blackwater – Buček, Richard, Scheidl – Rapáč, Bortňák, Mychan – Fominych, Čaládi, Pätoprstý

Najbližšie sa barani predstavia na ľade Žiliny v nedeľu 23. septembra o 17.00 hod.