Quantcast

Slovenska Lupca - Jupie Podlavice Banska Bystrica, futbal dedina, 25.5.2014Uplynulý víkend opäť priniesol v nižších futbalových súťažiach viaceré zaujímavé výsledky. S fotoaparátom sme zašli do Slovenskej Ľupče, kde hostili Podlavice a kamera TV ESO bola aj v Šalkovej, ktorú zaskočili hráči Hrochote.

II. liga – 32. kolo

Podbrezovčania hostili v predposlednom kole Rimavskú Sobotu, nachádzajúcu sa v bezpečnom strede tabuľky. V prvej polovici prvého polčasu poslal domácich do vedenia Lukáš Kozička. Na začiatku druhej 45-minútovky sa podarilo futbalistom z juhu Slovenska vyrovnať zásluhou Jozefa Čertíka. Avšak v závere, v 88. minúte strhol víťazstvo na stranu Pobrezovej Matej Kochan, keď premenil pokutový kop. V 90. minúte sa k nemu ešte pridal Ivan Minčič a stanovil na konečných 3:1. Stredoslovenský tím napriek istému postupu išiel aj do tohto zpasu naplno a ukázal svoju kvalitu, a opäť dokázal, že postup medzi elitu si zaslúži. V poslednej dobe sa darí Pohroniu, ktoré zaznamenalo už tretiu výhru v rade. Tentokrát uspelo na pôde rezervy trnavského Spartaku, pričom prehrávalo gólom do šatne po prvom polčase 1:0. V tom druhom sa presadili Marián Adam a Michal Páleník, ktorí zariadili plný bodový zisk pre Pohronie, ktoré má jedno kolo pred koncom 3-bodový náskok na posledný Šamorín.

TIPOS III. liga – východ – 27. kolo

V piatkovom súboji tímov zo spodku tabuľky sa stretli Vranov nad Topľou s Kremničkou. V 10. minúte vyhrávali domáci 1:0 vďaka Erikovi Streňovi. O sedem minút odpovedal vyrovnávajúcim gólom Adam Sámel. V úvode druhého polčasu sa druhýkrát presadil Erik Streňo a navrátil Vranovu vedenie. V 64. minúte Kremnička opäť dokázala vyrovnať a to zásluhou Júliusa Gombalu. Stav 2:2 sa už do konca zápasu nezmenil a futbalisti Kremničky získali cenný bod. Prekvapujúco naplno bodovala Bardejovská Nová Ves s Humenným, no na predposledné Lipany stráca 5 bodov. Žilina nezakopla proti Trebišovu, tretí Dolný Kubín iba remizoval a prehĺbil svoju stratu na vedúcich Šosonov. Najväčším prenasledovateľom žilinskej rezervy je Ružiná, ktorá má ešte slušné šance na to, aby sa dostala na čelo, pretože má 2 zápasy k dobru. Do konca sezóny zostávajú tri kolá.

3 logoMFK Dolný Kubín 27 14 6 7 36 : 27 48
4 logoFK Bodva Moldava nad Bodvou 27 12 7 8 49 : 33 43 (-3)
13 logoMFK Vranov nad Topľou 26 7 6 13 29 : 48 27
14 logoTJ ŠK Kremnička 27 8 5 14 25 : 37 29 (-3)
15 logoŠK Odeva Lipany 26 7 4 15 26 : 47 25
16 logoŠK Milenium 2000 Bardejovská Nová Ves 26 6 3 17 24 : 52 21

Majstrovstvá regiónu stred – 25. kolo

V 25. kole sa nedarilo Rakytovciam. Nenadviazali na výhru 3:1 s Krásnom nad Kysucou z predchádzajúceho kola a rovnakým výsledkom teraz podľahli Lučencu. Hetrikom sa odprezentoval Patrik Husanik, ktorý stihol nasúkať brankárovi Mrázovi tri góly za 11 minút. O jediný gól sa postaral v 87. minúte korigujúci Daniel Schmidtmayer. Maroša Fojtíka môže mrzieť nepremenená penalta v 45. minúte, ktorá mohla znamenať nádej po znížení na 1:3 a zároveň klasický povzbudzujúci gól do šatne. V súboji predposledného s posledným privítal Badín Tisovec. Napokon sa tešili domáci hráči, ktorí skórovali dvakrát v prvom polčase a to Tomáš Libič a Oliver Ďurta. Hostia už len znížiili na konečných 2:1. Lídrom súťaže je Makov, ktorý má 2 zápasy k dobru oproti svojmu prenasledovateľovi, ktorým je Kalinovo. To si dokázalo poradiť s Brusnom a vďaka tomu živí aspoň teoretické šance Kalinova.

IV. liga JUH – 25. kolo

Žarnovica si na čele tabuľky naďalej drží päťbodový náskok pred Fiľakovom. A to preto, že nezaváhala s papierovo slabšími Štiavnickými Baňami. Postupne sa presadili Šopa, Žiak, Laurov a Ometák, čestný zásah hostí zaznamenal Haboš. Fiľakovo takisto nezakoplo, no na zaváhanie lídra si bude musieť počkať. A to by malo prísť už v nasledujúcom kole v súboji s Vinicou, ak chce Fiľakovo pomýšľať na prvenstvo. Iné starosti má posledná Hnúšťa, ktorá v súboji outsiderov podľahla doma tesne Veľkému Krtíšu. Tentokrát mala pauzu Podbrezová B a Zvolen, pričom tieto tímy tri kolá pred koncom už nemôžu pomýšľať na postup.

V. liga skupina C – 23. kolo

Slovenska Lupca - Jupie Podlavice Banska Bystrica, futbal dedina, 25.5.2014Líder zo Šalkovej zakopol doma proti Hrochoti. Na 1:2 korigoval z penalty Martin Štulajter, no na viac sa jeho tím nezmohol a Hrochoť si pripísala cenný skalp. Videozostrih zápasu nájdete pod tabuľkou súťaže. Zaváhanie vedúceho tímu využila druhá Hriňová, ktorá si hravo poradila s trápiacim sa Jakubom a znížila náskok Šalkovej na 3 body. Predposledné Jupie pekvapujúco uspelo na pôde Slovenskej Ľupče, keď sa o výhru 2:0 postarali Juraj Veselovský a Peter Zehnal, ktorý premenil jedenástku. Fotogalériu zo zápasu Slovenskej Ľupče s Podlavicami nájdete pod článkom, pod tabuľkou súťaže je zostrih najzaujímavejších momentov zápasu. Darilo sa aj Sásovej, ktorá rozniesla na kopytách Krupinu. A to napriek tomu, že v 4. minúte prehrávala, pretože ešte v tej istej minúte stihol pohotovo vyrovnať Maroš Choma. Následne pridal ďalší zásah a pridali sa aj dvojgólový Jozef Kubina a Marek Haring.

I. trieda – 23. kolo

Najväčšiu pozornosť pútal priamy súboj o prvé miesto medzi Bacúchom a Braväcovom. V tom napokon uspel domáci Bacúch a po mimoriadne dôležitom víťazstve sa dostal na čelo tabuľky, kde má dvojbodový náskok, s tým že oproti Braväcovu odohrá zápas navyše. Predposledné Podkonice nadviazali na úspech z minulého kola, keďporazili Poniky a pripísali si štvrtú výhru v tomto ročníku. Uspeli aj Selce, na ktoré nestačil Čierny Balog. Posledná je tri kolá pred koncom Heľpa.

2. trieda skupina A – 24. kolo

Dominujúci Tajov rozbil v stretnutí, v ktorom sa diváci určite nenudili druhú Riečku, čím potvdil zaslúžené prvé miesto. Posledné Pršany bodovali podobne ako v minulom kole, pripísali si bod za remízu s Malachovom. Predposledný Hronsek nestačil na Harmanec.

2. trieda skupina B – 24. kolo

Veľkú pozornosť pútal zápas lídra zo Strelníkov s rezervou Šalkovej. Strelníky zvýšili svoj náskok pred Šalkovou na 4 body, pretože ju zdolali tesne 2:1. V Dúbravici sa zrodilo možno trochu prekvapujúco vysoké víťazstvo domáceho celku. Ešte viac gólov padlo v Mičinej, ktorá deklasovala beznádejne poslednú Ľubietovú.

Strelníky – Šalková B 2:1
Dúbravica – Hiadeľ 5:1
Mičiná – Ľubietová 8:1

1 Družstevník Strelníky 21 16 2 3 67:26 50
2 FK Šalková “B” 21 14 4 3 63:37 46
3 Družstevník Mičiná 21 13 2 6 71:51 41
4 Družstevník Dúbravica 20 8 2 10 52:49 26
5 ŠK Selce “B” – Baláže 19 6 2 11 51:66 20