Hokejisti banskobystrickej univerzity privítali na domácom ľade v prípravnom zápase súpera z Ameriky, Texas Tigers. Počas celého zápasu jednoznačne prevyšovali svojho súpera herne aj gólovo, o čom svedčí výsledok 15:2.

Prvé striedania patrili oťukávaniu súpera. Hráči UMB si následne vytvorili veľký tlak, ktorému súper z Ameriky odolával blokovaním striel do 5. minúty, v ktorej sa strelou po ľade z medzikružia presadil domáci útočník Róbert Mendel. Krásny moment prišiel v 8. minúte. Ladislav Garay predviedol šikovné ruky, keď individuálne obišiel niekoľko protihráčov a úspešne zakončil. Oba góly padli pri signalizovanom vylúčení na strane hostí. Do trojgólového vedenia poslal domácich v 12. minúte Matúš Kamzík, keď zúžitkoval prihrávku pred bránku po prečíslení. Gólové konto prvej tretiny zavŕšil Adam Sapar, ktorý sa ocitol opustený pred brankárom tigrov.

Hokejisti UMB v druhej tretine gólovo ešte viac pridali. V 22. minúte padli hneď dva presné zásahy. Najprv pridal svoj druhý gól v zápase Garay po prihrávke kapitána UMB Filipa Kandru. Hneď na to sa presadil aj Marek Janák. Na 7:0 nemal v 24. minúte problém zvýšiť Filip Adamčík, ktorému stačilo doraziť puk do odkrytej bránky. Strelecký účet si otvorili aj hostia z Texasu, za ktorých sa v 25. minúte presadil Albert Wiggins. Gólová odpoveď banskobystrických hokejistov prišla okamžite. Nahodený puk Michala Pavlikovského zapadol do siete a v 26. minúte tak bolo už 8:1. Tretíkrát v zápase sa podarilo hráčom UMB skórovať pri signalizovanom vylúčení hostí, keď sa strelou švihom v polovici zápasu presadil Jakub Tatar. Desiaty gól domáceho mužstva padol v 31. minúte opäť počas toho, ako mal hlavný rozhodca zodvihnutú pravicu. Adam Kasnický poslal do siete krásnu strelu švihom z diaľky. Po tomto góle vystriedal v bráne domácich Vladimíra Korytára Matej Halatinec. Posledný gól druhej prostrednej časti pridal Róbert Mendel.

Tretiu periódu odštartovali Bystričania opäť tlakom, no gól strelili „až“ po piatich odohraných minútach, keď sa svojim druhým gólom v zápase presadil Adam Kasanický. Ten opäť poslal krásnu strelu švihom za chrbát brankára hostí. O minútu na to pekne zakombinoval Michal Pavlikovský s Denisom Brnčalom a prvý menovaný sa vo veľkej šanci nemýlil. Napriek tomu,ž e skóre bolo už dvojciferné, tak domáci hokejisti sa drali dopredu a chceli pridať ďalšie góly. Do konca zápasu ešte dokázali vsietiť dva presné zásahy. Najprv kapitán Kandra v 55. minúte strelou po ľade prekonal brankára Bozzuta a o minútu na to sa k nemu pridaj aj Matúš Kamzík. Posledné slovo v stretnutí patrilo tigrom z Texasu. V dvojnásobnej presilovke skvelú prihrávku kapitána Spillera premenil na gól Garvie a uzavrel divoké skóre zápasu.

UMB Hockey Team Banská Bystrica vs. ETBU Tigers 15:2 (4:0, 7:1, 4:1)

Góly: 5. Mendel, 8. Garay, 12. Kamzík, 18. Sapar, 22. Garay, 22. Janák, 24. Adamčík, 26. Pavlikovský, 30. Tatar, 31. Kasanický, 38. Mendel, 46. Kasanický, 47. Pavlikovský, 55. Kandra, 56. Kamzík – 25. Wiggins, 59. Garvie.