V ďalšom kole Európskej univerzitnej ligy čakal na hráčov UMB súper z Olomouca. UMB mal čo odplácať pred domácim publikom, pretože v prvom zápase v Olomouci prehrali tesne 4:3. Organizovaný výkon domácich sa však postaral o poriadny uterák.

Úvodné minúty patrili jasne hráčom UMB, ktorí sa tlačili pred bránkovisko hostí a dokázali tak súpera dostať pod tlak. Prvá strela prišla v 3. minúte na ktorú mal ale brankár Olomoucu dobrý výhľad.  V 5. minúte mohlo domáce mužstvo vyhrávať 1:0, ale Mendel v samostatnom úniku trafil len tyčku. Hra sa postupne prelínala zo strany na strany. Prvý gól padol v 7. minúte, keď po strele Kadlečík gólman Horváth neudržal puk v lapačke, a ten prepadol za jeho chrbát. Po góle však prišlo prvé vylúčenie na strane UMB, a o pár minút neskôr aj na strane Olomouca. Počas presilovky hráči UMB kvalitne zamestnávali gólmana Horvátha, a poriadne vyzvŕtali obranu hostí. V 13. minúte však hráči UMB zdvíhali hokejky po druhýkrát, keď po strele spoza kruhov dorážal Studený. V závere prvej tretiny mohol Olomouc znížiť, ale blafák útočiaceho hráča Korytár prečítal.

Začiatok druhého dejstva patril jasne UMB, keď si hráči dokázali rozobrať obranu hostí. Tretí gól padol v 21. minúte, o ktorý sa postaral Tatár. Vylúčenie na strane UMB prišlo krátko po góle,ale domáci tím si v zápase robil čo chcel. V oslabovke dokázal nabrať rýchlosť Tenkel a krásnym bekhendom prekonal gólmana Olomouca. Ďalšie minúty patrili len vylúčeniam na jednej alebo druhej strane. Od druhej desaťminútovky sa však bojovalo o stredné pásmo, ale svetlejšie momenty boli len na strane hráčov UMB. Domáci sa do väčšieho tlaku nepúšťali. Pohodlne si vychutnávali svoj náskok a bavili sa aj naďalej hokejom. Druhá tretina tak skončila jasne v prospech UMB.

Do poslednej dvadsaťminútovky vstúpili hostia aktívnejšie, keďže chceli ešte niečo spraviť zo zápasom. Olomouc si však nekryl chrbát čo využila okamžite UMB. Po dorážke posielal UMB na rozdiel piatich gólov Mendel. O minútu neskôr poslal pozdrav od modrej Kamzík, ktorý zvýšil na 6:0. Hostia boli nekoncentrovaní a zápas si zhoršovali zbytočnými vylúčeniami, čím strácali sily. Naopak, hráči UMB si robili z obrany hostí trhací kalendár.V 46. minúte zvyšoval Novodomec, ktorý týmto gólom započal svoj hetrik. V tretej tretine bol stále niekto na trestnej lavici, pretože počet vylúčení dosiahli číslo dvanásť. UMB Team potvrdzoval svoju dominanciu v zápase a  Novodomec v 56. minúte zbadal pavučinku v bránke hostí, ktorú s prehľadom vymietol. Posledná minúta patrila opäť Novodomcovi, ktorý svojou šikovnosťou vyškolil obranu Olomouca a prefíkanou kľučkou zamotal hlavu aj samotnému gólmanovi a uzavrel skóre na 9:0.

EUHL – Banská Bystrica

UMB Hockey Team Banská Bystrica vs. University Shields Olomouc 9:0 (2:0, 2:0, 5:0)

Góly: 7. Kadlecík, 13. Studený, 21. Tatár, 23. Tenkel, 43. Mendel, 44. Kamzík, 46. Novodomec, 56. Novodomec, 60. Novodomec.

Zostava UMB Hockey team: Korytár – Kadlečík, Jendroľ, Kacha, Seliga, Tatár, Adamčík, Kamzík, Žáčik, Kandra, Hasčič, Primus, Vydúrek, Sápar, Novodomec, Tenkel, Studený, Janák, Mendel, Koch

Zostava University Shields Olomouc: O. Horváth (41. Molnár) – Paleš, Horváth, Kerda, Janošek, Humplik, Vykruta, Siegel, Pernický, Skopal, Hajsman, Lainka, Müller

Po zápase povedali:

Marek Janík (asistent trénera UMB Hockey Team): „Zápas hodnotím pozitívne, pretože chalani dodržiavali to, čo sme sa im snažili povedať už dlhú dobu. Prvý zápas sme s Olomoucom prehrali, pretože chalani neplnili to, čo sa povedalo v kabíne. Dnes dodržiavali systém ktorý máme, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Bol to kolektívny výkon. Pochválil by som brankára Korytára, ktorý v tejto sezóne vychytal už druhú nulu.“

Filip Kandra (kapitán UMB Hockey Team): „Zápas bol dobrý. Pred zápasom sme sa namotivovali a snažili sme sa hrať to, čo sme si povedali v kabíne. Týmto výsledkom sme sa nakopli. Chcem pochváliť každého jedného hráča, bola to tímová výhra. Chlapci dali do toho všetko. Ďalší zápas nás čaká Budapešť, kde nepočítam s ničím iným ako s výhrou.“

Richard Novodomec (UMB Hockey Team, autor hetriku): „Začiatok zápasu bol z našej strany troška kostrbatý aj keď sme dali dva góly. Ďalšie dva góly nás len uistili. Na zápas sme sa pripravili, dodržiavali sme to, čo sa povedalo v kabíne. Myslím si, že to bolo základom nášho úspechu. Záver zápasu patril nám, pretože súper prišiel v menšom počte a silovo odišiel.“