Uplynulú sobotu bolo na programe 4. kolo Zimnej TOP ligy, ktoré prinieslo dva vysoké debakle, pri čom svoje zápasy zvládli všetci štyria favoriti. V tomto kole oddychovali Pingoši a my Vám prinášame kompletný sumár zápasov s fotogalériou.

V prvom zápase na seba narazili neporazení Bianconeri a mužstvo Pustite Karola. Favorit hrajúci v čiernych dresoch mal od úvodu navrch a už v 6. minúte viedol 3:1. Hráči tímu Pustite Karola sa však postupne taktiež dostávali do príležitostí, ktoré dokázali premeniť a do prestávky vyrovnali na 4:4, pri čom na začiatku druhého polčasu išli dokonca do vedenia. Za stavu 4:5 boli hráči Bianconeri spočiatku nervózni, no postupne strelili štyri presné zásahy v rade a zápas dotiahli bezpečne do víťazného konca.

Bianconeri – Pustite Karola 11:6 (4:4)

Góly: Vladimír Giertl 4, Lukáš Riša 2, Lukáš Berec 2, Marián Sanitra 2, Kristián Simeonov – Stanislav Václavík 4, Peter Zehnal 2

ŽK: Richard Lupták – Imrich Turan

Zvolenský Xanto Team bol pred zápasom s jasným favoritom FC Ridop povzbudený minulotýždňovou výhrou 15:0 s Lobdou. Zvolenčania však v prvom polčase nedokázali streliť ani gól a hráči Ridopu sa naopak zapísali do streleckej listiny šesťkrát. V druhom polčase sa už Xanto Team v ofenzíve zlepšil a dokázal streliť 5 gólov, pri čom hetrik si pripísal Cigánek, ale hráči Ridopu žiadnu drámu nedopustili a pripísali si ďalšie presvedčivé víťazstvo.

Xanto Team Zvolen – FC Ridop 5:14 (0:6)

Góly: Jozef Cigánek 3, Martin Jakub Tereň, Michal Mlynár – Filip Rafanides 5, Michal Čief 3, Lukáš Kupec 3, Michal Konder 2, Ondrej Poljovka

Lobda zatiaľ v každom zápase výrazne ťahala za kratší koniec a v oklieštenej zostave ju načakala ľahká úloha ani v súboji s favoritom Galacticos. Hráči Lobdy dokázali držať stav 0:0 až do 11. minúty a na góly Tužinského a Samsona ešte dokázali odpovedať gólom na 1:2 z ich pohľadu, no potom už hráči Galacticos prevzali opraty stretnutia do svojich rúk a po polčase videli 8:2. Druhý už polčas priniesol exhibičný obraz hry a počet gólov v sieti Lobdy sa zastavil až na počte 21.

Galacticos – Lobda 21:3 (8:2)

Góly: Filip Samson 5, Patrik Tužinský 4, Róbert Greško 4, Filip Kaľavský 4, Michal Poliak 2, Matej Považanec, Michal Greško – Radoslav Blaško, Ondrej Zrubák, Lukáš Dekyšský

Sobotný program 4. kola ukončilo stretnutie FC Salve a Nemiec. Hráči Salve ešte v tejto sezóne nebodovali, no podarilo sa im otvoriť skóre gólom Buzáka, a aj keď ich súper z Nemiec dokázal otočiť stav zápasu, Salve dokázalo ešte v prvom polčase pomerne držať krok so svojím protivníkom. V druhom polčase však už Nemce výrazne odskočili svojmu súperovi a nakoniec sa im podarilo vsietiť až 20 gólov, vďaka čomu sa držia na 3. mieste tabuľky.

FC Salve – Nemce 7:20 (5:8)

Góly: Michal Buzák 2, Michal Dien 2, Martin Rumanovský 2, Peter Štulajter – Branislav Krajčír 9, Daniel Kiedžuch 4, Michal Janovec 2, Tomáš Kostiviar 2, Patrik Podkonický 2, Samuel Ježík