Po dvoch neúspešných vystúpeniach v Žiline a Leviciach futsalisti MIBY chceli opäť pocítiť chuť víťazstva. Na domácej palubovke privítali futsalistov z Prievidze, s ktorými v prvom meraní síl vyhrali na ich palubovke 10:4.

Od začiatku zápasu domáci nedali súperovi dýchať, no preraziť obetavého súpera sa im podarilo až v šiestej minúte, keď sa presadil kapitán Rafanides. Zahanbiť sa nenechal ani jeho prenasledovateľ v ligových štatistikách, Kyjovský, ktorý po vzorne zahratom rohu rozvlnil sieť. O dve minúty to bol však opäť  Rafanides, ktorý bol katom obrany súpera. Hlásateľ ešte nestihol dočítať meno strelca gólu, Rafanides svojím skvelým výberom miesta a presnou strelou dovŕšil hetrik. Tesne pred polčasovou prestávkou zúžitkoval presnú prihrávku na zadnú žrď Kofčák, ktorý sa začína strelecky prebúdzať.

Kontrola zápasu už nebola tak citeľná v druhom polčase a hostia sa viackrát objavil zoči-voči Kušnírovi. Ten však chytil aj nemožné a viacerým strelcom z Prievidze bude chodiť ešte dlho po rozume. Banskobystričania súpera potrestali šiestym gólom, druhým v zápase pre Kyjovského. Svojho štvrtého gólu v sezóne sa dočkal aj Bačo po skrytej strele ľavou nohou. O štyri minúty už brankár vyťahoval loptu po ôsmykrát po dorážke Čiefa.

Varta futsal liga – 9. kolo – Banská Bystrica

MIBA Banská Bystrica – TNF Lions Prievidza 8:0 (5:0)

Góly: Rafanides 2, Kyjovský 2, Bačo, Kofčák, Čief, Sobota vlastný. ŽK: Kopál (Prievidza). Zápas sledovalo 100 divákov.

Zostava MIBA Banská Bystrica: M. Kušnír, K. Kollár – M. Péchy, P. Vajda, S. Bačo, O. Dobrota, J. Kofčák, M. Kuruc, F. Rafanides „K“, P. Tužinský, M. Kyjovský, M. Mikulišin,  M. Čief, P. Telúch

Hlasy po zápase:

Richard Bačo (tréner MIBA Banská Bystrica): Po dvoch prehrách vonku sme si už nemohli dovoliť zaváhať a tak sme urobili všetko preto, aby body ostali doma. Nastúpili sme v najsilnejšom zložení, predviedli sa dobrou hrou a peknými gólmi. Tešíme sa z toho, že prvýkrát sme neinkasovali ani jeden gól. Najväčšiu zásluhu na tom má náš brankár, ktorý doslova zavrel svoju bránu. Skúšali sme v tomto zápase aj o zmenu v systéme hry. Môžeme byť spokojní, miestami to bolo veľmi účinné. Máme teraz dvojtýždenné voľno, pripravíme sa na Makroteam Žilinu. Boj o prvú štvorku bude veľmi ťažký, ale veríme si.“

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „V domácom zápase proti Prievidzi sme boli favoritom stretnutia. Už od jeho úvodu boli chalani aktívnejším tímom, aj keď super občas hrozil z brejkových situácii. Našťastie sa nám počas prvého polčasu podarilo streliť až päť gólov a mohlo ich byť aj viac, keby naši hráči neboli niekedy až príliš kolektívni a nechceli dať góly len do prázdnej bránky. V druhom polčase sme pridali ďalšie tri góly a zapojili sme všetkých hráčov do zápasu. Síce súper prerušil našu streleckú formu hrou s brankárom na našej polovičke, ale aj napriek tomu sme dosiahli dobrý výsledok podčiarknutý nulou výborne chytajúceho Kušníra, ktorý hasil naše nepresnosti v rozohrávkach počas celého zápasu.“

O dva týždne sa Banskobystričania stretnú na Rosinkách v Žiline proti domácemu Makroteamu, kde budú priamo bojovať o tretie miesto v tabuľke. Najbližšie sa na domácej palubovke predstavia futsalisti MIBY 13. decembra proti Lučencu.