Pri Komunitnom centre v Sásovej v areáli bývalej ZŠ na Tatranskej ulici vznikla pred tromi rokmi komunitná záhradka. Spája miestnych ľudí, ktorí sú takto aj napriek životu na sídlisku v blízkom kontakte s prírodou.

Ekoden Komunitna zahrada Sasova 2016 | BBonline.sk, ZVonline.skŠtvrtý Ekodeň v Sásovej priblížil fungovanie komunitnej záhrady. „Obyvatelia majú možnosť pestovať vo vyvýšených záhonoch rôzne plodiny, ktoré sa im tam zmestia. Zároveň je tento priestor multifunkčný. Je tu možnosť opekať, detské ihrisko, tichá zóna kde si môžu ľudia zacvičiť a dokonca aj zabehať. Deje sa to každý deň, táto záhrada žije,“ uviedla Barbora Paulínyová z Komunitného centra Sásová.

V rámci podujatia prebiehali dopoludnia enviromentálne workshopy, workshopy súvisiace so záhradkárskymi prácami, ale napríklad aj workshopy tvorby kresieb a mozaík s tamojším združením Fopart. Popoludní už program pokračoval aj športovými súťažami a hudobným programom s deťmi z hudobných škôl Yamaha a Sonyta music, ale pripravená bola aj oddychová a relaxačná joga a pre dámy aj kurz orientálnych tancov.