V 44. kole Tipsport ligy čakal na baranov ťažký zápas proti Popradu. Tabuľkovým postavením sú na tom lepšie zverenci trénera Cemana, ale kamzíci v tejto sezóne dokázali okradnúť Banskobystričanov o všetky body. V dnešnom zápase však o víťazovi rozhodla druhá tretina, v ktorej padlo najviac gólov.

Úvod zápasu sprevádzali vylúčenia na oboch stranách. Najprv si odišiel posedieť na dve minúty Heizer, a neskôr ho nasledoval Selleck. Ďalšie vylúčenie už pre Poprad neskončilo dobre. Po nahodenej strele Marshalla dokázal Selleck tečovať puk a otvoriť tak skóre. Banskobystričania si tak ďalšou využitou presilovkou vylepšili úspešnosť využitých početných výhod. Vylúčenia však v prvej dvadsaťminútovke pokračovali. Ďalšiu početnú výhodu až o dvoch hráčov ponúkli kamzíci baranom v 17. minúte, ale Banskobystričanom táto presilovka absolútne nevyšla. Po presikovke však kamzíci podnikli v 19. minúte rýchly výpad, z ktorého Bondra vyrovnal na 1:1.

Do druhej tretiny vstúpili barani so silným tlakom, ktorý však malo prerušiť vylúčenie Gabora. Počas vylúčenia v 24. minúte však hostia pochybili v rozohrávke, a Bartánus v samostatnom úniku poslal baranov opäť do vedenia. Dobrá hra baranov pokračovala aj po vylúčení, keď z trestnej lavice Gabor perfektným blafákom zasadil druhú rýchlu ranu kamzíkom. Eufória baranov pokračovala na čo doplatili v ďalších minútach. Počas oslabenia sa barani príliš tlačili dopredu , zabudli na Williamsa a Miller po peknom teči znížil na 3:2. Hra tak opäť nabrala obrátky a do priebehu zápasu vstupovali aj emócie. Oba celky si ešte vymenili pár nebezpečných šancí, ale ďalší gól v druhej tretine už neprišiel.

V záverečnej dvadsaťminútovke sa barani neplánovali stiahnuť a len brániť. Zvolili vysoké nápadanie a pozorne si strážili prechod do stredného pásma. Kamzíci na túto taktiku nevedeli nájsť recept a dlho boli bez väčšej šance na vyrovnanie. V 50. minúte bol pomer striel v tretej tretine 7:0 pre baranov, a trápenie hostí tak naďalej pokračovalo. Od 54. minúty ale sa už ale kamzíkom darilo presadiť aj v útočnom pásme domácich, ale Banskobystričania vytláčali súpera len k mantinelu. V závere mohli barani navýšiť po vylúčení Petrana, ale obrovskú šancu si vypracoval Poprad, v ktorej si dvaja hosťujúci hráči nerozumeli. Banskobystričania tak udržali stav z druhej tretiny a tesným výsledkom 3:2 vyhrali nad Popradom.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 3:2 (1:1, 2:1, 0:0)

Góly: 8. Selleck (Marshall, Higgs), 24. M. Bartánus, 26. Gabor (Higgs, Mihálik) – 19. D. Bondra (Belluš, Buzzeo), 29. Kevin Miller (D. Brejčák, Miner). Zápas sledovalo 2488 divákov.

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Marshall, Mihálik, K. Sloboda, Southorn, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – M. Bartánus, Higgs, Šoltés – Matoušek, Koper, Kabáč – L. Lunter, Gabor, T. Török – Sojka.

Zostava HK Poprad: Vošvrda – D. Brejčák, Petran, Erving, Karalahti, Miner, Ťavoda, Salija – Abdul, Zagrapan, Takáč – P. Svitana, Heizer, D. Bondra – Kevin Miller, Mlynarovič, Buzzeo – Macík, Kundrik, Belluš.

V ďalšom kole privítajú barani pod Urpínom Nitru. Zápas sa odohrá v piatok 2. februára o 17.30. hod.