Už aj s uzdraveným kapitánom Tomášom Surovým si vo štvrtok vo vloženom zápase Tipsport ligy banskobystrickí barani zmerali sily s tímom reprezentačnej dvadsiatky. Slovenskí mladíci od úvodu ukazovali, prečo v tejto sezóne už zbierali body, no majstri im napokon nič nedarovali.

Hneď od úvodu zápasu sa snažili banskobystrickí hokejisti tvoriť hru v útočnom pásme, no ofenzívne snahy zbrzdilo vylúčenie navrátilca Surového a následne aj Bortňáka. Početnú výhodu, chvíľami aj o dvoch mužov, dokázala reprezentačná dvadsiatka pretaviť nielen do tlaku, ale napokon aj do prekvapivého úvodného gólu, z ktorého sa radoval v závere šiestej minúty Čacho. Po góle a v plnom počte sa Országhovi zverenci rýchlo otriasli a snažili sa prevziať do svojich rúk nielen opraty zápasu, ale aj výsledok. Mladíci však naďalej vystrkovali rožky. Definitívne ich skrotil až vyrovnávajúci gól Sedláka necelé tri minúty pred koncom tretiny.

Aj v úvode druhej časti hry ešte Bokrošovi hráči ukazovali svoje kvality, no skúsenosť a prevaha bola napokon silnejšia. V polovici zápasu nastal definitívny zlom a štvoricou gólov v priebehu necelých piatich minút domáci prakticky rozhodli zápas. V 29. minúte všetko začal dorážkou na dvakrát Bubela, po následnom nevydarenom vhadzovaní hostí na neho nadviazal aj Tamáši. Gólman hostí Durný si nemohol vydýchnuť ani po ďalšom vhadzovaní, kedy sa opäť barani usídlili v útoku a aj keď ho ešte Bortňák neprekonal, Bubela, o malú chvíľu na to, svojim druhým gólom už áno. Keď v bránke dvadsiatky skončila aj strela Sedláka z väčšej vzdialenosti, bolo jasné, že súper už nemá nárok pomýšľať na body. Zvlášť, keď v závere tretiny pridal ešte jeden gól v presilovke aj Cason Hohmann.

Mladíci z reprezentačného ligového tímu však do poslednej časti hry už nemali čo stratiť a snažili sa hrať s majstrom čo najotvorenejšiu partiu. Banskobystričania to navyše nemali ľahké, pretože gólman hostí do poslednej tretiny svoju bránku už kvalitne uzavrel. Keď však v 49. minúte Tamášiho strelu dorážal Gabor, nemal nárok siahnuť si na puk. Smolkovi sa síce podarilo v 51. minúte prekvapiť domáceho brankára Lukáša a skorigovať skóre, no posledné slovo mal majster. V 54. minúte na konečných 8:2 zakončoval Mário Lunter.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Orange 20 8:2 (1:1, 5:0, 2:1)

Góly: 18. Sedlák (Hohmann, Brittain), 30. Bubela (Hohmann, Dame-Malka), 30. Tamáši, 32. Brittain (Hohmann, Bubela), 34. Sedlák, 40. Brittain (Hohmann, Košecký), 49. Gabor (Tamáši, Brejčák), 54. Lunter (Bubela, Hohmann) – 6. Čacho (Vašaš), 51. Smolka (Šmída, Václav). Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 2016 divákov.

Zostava HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka (A), Kubka, Brejčák, Sedlák, Mihalik, Dame-Malka, Košecký, Gélinas – Faille, Surový (C), Lunter – Belluš, Bortňák (A), Lamper – Brittain, Bubela, Hohmann – Andrisík, Tamáši, Gabor.

Zostava HK Orange 20: Durný – Hílek, Dlapka, Švarc, Zeleňák, Matejovič, Kuna, Hedera, Krempaský – Mesaroš, Jaško (C), Marcinek – Vybíral, Čacho (A), Vašaš (A) – Smolka, Šmída, Václav – Musliu, Bjalončík, Múčka.

Už zajtra, v piatok 22. septembra čaká banskobystrických hokejistov zápas 5. kola v Nových Zámkoch. V nedeľu, 24. septembra o 17-tej hodine je potom na programe prvé derby tejto sezóny proti Zvolenu na domácom ľade.