Quantcast

Banskobystrickí futbalisti prežívajú náročné obdobie, aj keď im snahu nemožno upierať, skúsenosti mladému tímu chýbajú a ich boj o záchranu tentokrát zbrzdila vysoká domáca prehra.

FK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 0:4 (0:2)

Góly: 12., 23. a 82. Kalabiška, 69. Opiela. ŽK: Savič – Pillár, Pittner, ČK: 82. Savič. Zápas na Štiavničkách sledovalo 448 divákov.

Zostava FK Dukla: Boroš – Vajda, De Vito (46. Snitka), Had, Savič – Willwéber – Gálik, Kapor, Polievka – Šovčík (68. Balko), Faško (54. Rejdovian)

Zostava FK Senica: Šulla – Pittner, Pavlík, Pillár, Čermák – Hušek, Kóňa – Opiela (85. Komara), Hlohovský (77. J. Kosorín) – Majtán (71. Dolný), Kalabiška.

FK Dukla - FK Senica, futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.Prvej príležitosti sa niečo cez štyristo prítomných divákov na Štiavničkách dočkalo v desiatej minúte. Na konto si ju pripísali domáci, konkrétne Michal Faško, ktorý potiahol loptu na ľavej strane a jeho strelu k bližšej žrdi musel zneškodniť gólman Šulla. Vzápätí prišla na druhej strane ešte väčšia šanca, priam tutovka, v ktorej sa ocitol po prihrávke Hlohovského najlepší strelec Jan Kalabiška. Najlepší strelec Fortuna ligy ale na Boroša nevyzrel. O pár sekúnd neskôr, keď prebiehala dvanásta minúta, už ale áno. Opiela našiel Hlohovského vo výbornej streleckej pozícii, jeho strelu však zblokoval obetavo Patrik Vajda. Kalabiška ukázal, že má nos na góly a tentokrát bol Boroš na jeho prízemnú strelu prikrátky. Seničania boli mimoriadne pohybliví a vedeli ako rozhádzať obranu červeno-bielych. Presne v polovici polčasu prihral presne Majtán na kopačku Kalabišku a ten zo stredu pokutového územia strelil gól na 0:2. Vzápätí to mohlo byť 0:3, no pokus Hlohovského z ľavej strany len obtrel tyč. Už o minútu na to padla na hráčov Dukly ďalšia senická ofenzívna lavína. Opiela prihral pred odkrytú bránu Majtánovi, avšak istému gólu sklzom zabránil Patrik Vajda. Banskobystrický obranca približne o tri minúty dal najavo svoju nespokojnosť, po nevydarenom centri si to odniesla jedna z reklamných tabúľ. Bystričania boli bezzubí, pohrozili už len raz, a aj to po riskantnej malej domov od Pillára. Brankár Šulla na poslednú chvíľu stihol odkopnúť loptu pred dobiedzajúcim Faškom.

FK Dukla - FK Senica, futbal 2015 | REGIONAL MEDIA, s.r.o.V úvode druhej 45-minútovka preukazovali červeno-bieli zvýšenú snahu oproti prvému polčasu. Napríklad Gálik našiel pred bránou Vajdu, ktorého strela bola na poslednú chvíľu zblokovaná hosťujúcou obranou. V 53. minúte opäť z pravej strany Gálik posielal strieľanú prihrávku pred senickú svätyňu a k zakončeniu sa dostal Róbert Polievka, ale prestrelil. Vzápätí to skúšal pri ďalšej šanci Bystričanov pätičkou Šovčík, no netrafil priestor medzi tromi žrďami. Senica sa dostala k slovu až po hodine hry a stálo to za to. Po obrovskom zmätku sa hlásil o hetrik Kalabiška, po jeho zblokovanej strele požiar uhasil odkopom Gálik. Kanonier Senice bol v permanencii už o dve minúty, keď pohotovo zakončil zblízka a skvelo ho vychytal Boroš. Akcia Záhorákov však mala ešte dohru a Kalabiška opečiatkoval brvno. V týchto chvíľach akoby sa roztrhlo vrece so šancami. Už o dve minúty totiž zahral rohový kop vojakov Willwéber a na zadnej tyči zakončoval voľný Polievka. Brankár Šulla si postrážil pravú žrď a splnil si prácu na výbornú. V 68. minúte akoby sa potvrdilo staré známe ,,nedáš, dostaneš“. Hlohovský potiahol loptu na ľavom krídle a prízemnou prihrávkou našiel Lukáša Opielu, ktorý už vedel ako s ňou naložiť. Pätičkou ju poslal z prvej k ľavej tyči, a bolo to 0:3. V 73. minúte, keď bol na trávniku len dve minúty, pálil z vyše dvadsiatich metrov bývalý hráč Dukly Jozef Dolný a namieril tesne nad. V 82. minúte rozohrali hráči v bielych dresoch narýchlo štandardku. Na jej konci bol Opiela a Kalabiška strelou popri Borošovi zavŕšil svoj hetrik. V tej istej minúte sa za prechádzajúci faul a druhú žltú kartu porúčal z ihriska Savič. V 84. minúte sa oslabení hráči spod Urpína napokon mohli dočkať čestného zásahu. To by však po hlavičke Balka nesmel vyškriabať loptu spod brvna Šulla. V záverečných minútach už Senica neinkasovala, Dukla vysoko prehrala a ostáva na dne tabuľky.