Quantcast

Napriek zimným oslabeniam a prehre na Slovane v prvom jarnom zápase, mladí hráči Dukly predviedli, že sa môžu rovnať s najlepšími v súťaži. Štvrtú Senicu vyškolili z nasadenia i efektivity.

FK Dukla Banská Bystrica – FK Senica 3:1 (1:1)

Góly: 13. a 75. Považanec, 58. Teixeira – 20. Pavlík. ŽK: 56. Považanec – 41. Mazáň. Zápas na Štiavničkách sledovalo oficiálne 1 710 divákov.

Zostava Dukly: Budinský – Vajda, Nosko, Teixeira, Ľupták, Kliment, Chrien, Považanec, Savič (56. Peňaška), Rejdovian (84. Plavšič), Slančík (90. Šovčík).

FK Dukla - FK Senica, Banska Bystrica, futbal, 8.3.2014Zostava Senice: Šulla – Chvátal, Pavlík, Vitor Gava (79. Filípek), Mazáň (46. Slinkin), Kóňa, Jirásek, Hiago (76. Opiela), Piroska, Kalabiška, Sosa.

Po necelej štvrťhodine plnej pološancí na oboch stranách sa ako prvá dokázala presadiť banskobystrická Dukla. Na začiatku a takisto aj na konci gólovej akcie z 13. minúty bol Jakub Považanec. Stredopoliar Bystrice vybojoval loptu v strede ihriska a zaviezol ju až pred šestnástku hostí. Tu zvolil prihrávku na Jana Klimenta, ktorý z ťažkého uhla poslal loptu pred senického brankára Šullu. Považanec si počkal na jeho prihrávku a po akejsi neplánovanej narážačke sa zblízka presadil. Následne prebrala ,,taktovku“ Senica, ktorá bola častejšie pri lopte. V 20. minúte sa Záhorákom podarilo vyrovnať. Štandardku zahral Tomáš Kóňa nakrátko na kapitána Pirosku. Ten z prvej odcentroval a lopta sa poodrážala až doputovala k nohám Petra Pavlíka, ktorý pohotovo skóroval prízemnou strelou k ľavej tyči. A hralo sa od nuly. V 27. minúte sa ocitol osamotený pred Šullom Martin Chrien, ktorý si nabehol na rohový kop Považanca. Jeho zakončenie hlavou efektne zneškodnil strážca svätyne hostí. Ďalšie minúty nepriniesli vážnejšiu príležitosť. Tá prišla až v závere polčasu, keď dali o sebe vedieť aktívnejší Bystričania. K pravej tyči poslal projektil Fabián Slančík, skvelo podržal svoj tím Michal Šulla. Do šatní sa tak išlo za nerozhodného stavu.

FK Dukla - FK Senica, Banska Bystrica, futbal, 8.3.2014V úvode druhého dejstva mohli ísť do vedenia futbalisti Senice. Rohový kop Tomáša Kóňu doplachtil na hlavu Jana Kalabišku, ktorého pokus reflexívne zlikvidoval gólman Viktor Budinský. V 54. minúte posielal Jan Kliment pas na spoluhráčov, no center mu nevyšiel podľa predstáv, keďže nenašiel nikoho. Napriek tomu musel Šulla zasahovať,  keďže lopta smerovala pod brvno. O štyri minúty zahrával rohový kop tradične Považanec. Na ten si najlepšie naskočil stopér Dionatan Teixeira a zblízka hlavičkou poslal Duklu do vedenia 2:1. Presne po hodine hry zakončoval z uhla Seničan Hiago de Oliveira, ale z veľkého uhla nenamieril medzi tri žrde. Svojmu gólmanovi zavaril v 66. minúte hráč Bystrice Kliment, ktorý mu adresoval spätnú prihrávku. Tú vystihol Sebastian Sosa. Našťastie pre Klimenta prečítal situáciu brankár Budinský a bol pri lopte skôr než útočník Senice. Kliment sa prejavil aj v dobrom svetle o pár sekúnd neskôr, keď pálil spoza šestnástky tesne nad bránu. Tvrdý úder pod pás inkasovala Senica v 75. minúte. Druhým presným zásahom v stretnutí sa prezentoval Jakub Považanec. Pred pokutovým územím sa dokázal zbaviť súpera a vyslal nádhernú strelu do ľavého vinkla. Seničania sa nedokázali napriek snahe dostať do väčšej príležitosti, naopak hrozila Bystrica. V 83. minúte nezachytil Slančíkov center z pravého krídla Kliment, ale z druhej vlny nabiehajúci Michal Peňaška sa ocitol v dobrej palebnej pozícii, ale zakončil len do stredu brány. Dukla naďalej kontrolovala priebeh stretnutia a nepúšťala Senicu k možnosti streliť kontaktný gól. Pár sekúnd bol na trávniku striedajúci Marek Šovčík a v samotnom závere, keď plynula 91. minúta, mohol zveľadiť náskok svojho tímu, avšak zblízka neuspel. To ho mrzieť nemuselo, pretože Dukla dokázala poraziť Senicu a získať tak všetky tri body.