Na hokejistov UMB Hockey Team čakal prvý ostrý štart v tejto sezóne proti nováčikovi ligy z Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre. Hráči domáceho celku nastupovali do zápasu s tým, že ich nečaká nič ľahké.

Sám tréner domáceho celku, Lukáš Opáth, predpovedal ťažký zápas už v predzápasovom vyjadrení: „Čaká nás nováčik súťaže z Nitry, očakávam kvalitné mužstvo, keďže Nitra má históriu hokeja na univerzitách. Myslím, že budú hladní po víťazstvách a bude prevládať eufória, tak ako to býva vždy u nováčikov súťaže.“

V prvej tretine sa do bodky naplnili slová domáceho trénera. Hostia svojou aktivitou a nováčikovským elánom zaskočili celok z Banskej Bystrice. Toto dejstvo bolo taktiež poznačené množstvom vylúčení na oboch stranách. Do druhej časti hry sa vstupovalo za priaznivého stavu 1:0 pre hráčov UKF.

Priebeh 25. minúty zápasu priniesol vyrovnávajúci gól z hokejky Róberta Mendela, ktorý šikovnou strelou prekonal brankára Ordogha. Hosťom sa o štyri minúty podarilo znova strhnúť vedenie na svoju stranu. Po veľkom tlaku v presilovej hre sa opäť skóre zápasu vyrovnalo, tentokrát zásluhou Richarda Novodomca.

To, čo sa nedarilo v prvých dvoch dejstvách, si domáci naplno vynahradili v dejstve s poradovým číslom tri. Efektivita v premieňaní šancí, gól Kamzíka, druhý gól Novodomca a následná finálna bodka za výsledkom v podaní Filipa Rybára rozhodli o dôležitom víťazstve v prospech UMB Hockey Teamu v pomere 5:2.

EUHL – Banská Bystrica

UMB Hockey Team – UKF Nitra 5:2 (0:1; 2:1; 3:0)

Góly: Mendel (Haščič), Novodomec (Mendel, Haščič), Kamzík, Novodomec (Haščič, Švarc) Rybár  – Vrťo (Matejov), Dobrotina (Matejpv, Vrťo).

Zostava UMB Hockey Team: Gašparovič – Kadlečík, Garay, Kácha, Bukovina, Rybár, Kamzík, Belko, Haščič, Petrík, Pavlikovský, Sapár, Novodomec, Tenkel, Studený, Švarc, Janák, Melicher, Mendel, Koyš

Zostava UFK Nitra: Ordogh – Garay, Matúš, Vrťo, Sumichrast, Stankovič, Dobrotina, Matejov, Bajan, Buc, Žitný, Hradický, Novodomský, Židuljak, Braník, Mjartan