Do Badína pricestovali futsalisti z Púchova, ktorí pred zápasom s MIBOU vyhrali všetky svoje zápasy. Domáci vyhrávali 4:0, ale tento stav nedokázali udržať a dokonca museli pred koncom stretnutia bojovať aspoň o bod.

MIBA Banská Bystrica – sTC Púchov 5:5 (3:0)

Góly: Greško, Zehnal, Kohút, Kulík, Kútik – Ranuša 2x, Kozík, Sečány, Pagáč

Zostavy:
MIBA Banská Bystrica: Škubák – Berec, Zehnal, Andraščík, Polák, Kútik, Kohút, Prikryl, Róbert Greško, Kulík.
sTC Púchov: Porubský – Pagáč, Maník, Ranuša, Kozík, Kmošena, Crkoň, Hrnčík, Sviečka, Majerík, Sečány, Caban.

Pred 100 divákmi rozhodovali Rogoň, Papaj.

Doposiaľ neporazení hostia z Púchova nepricestovali do Badína s defenzívnou taktikou, a tak sa prítomným divákom musela ponúknutá hra oboch celkov páčiť. O prvý gólový zápis sa už v úvode stretnutia mohol postarať Kulík, ale nariadený pokutový kop (po faule na Andraščíka) púchovský brankár kryl. Na druhej strane podobne ponúknutú šancu nevyužil Kozík, keď v pokutovom území Greško fauloval jedného z púchovských hráčov. Rovnako ako pri predchádzajúcich šanciach ostal gólman Škubák neprekonaný. Na bystrickej strane sa do gólovej šance dostal aj Berec, ale namiesto kľučky volil strelu. Púchov mal loptu na svojich kopačkách častejšie a MIBA vyčkávala na ich chyby a z brejkov vyrážala do protiútokov. Po jednej z takýchto akcií zobral Kohút loptu Pagáčovi, prešiel s ňou cez celé ihrisko, nezištne prihral voľnému Greškovi a jeho spätnú prihrávku si vrazil Ranuša do brány – 1:0. Do štatistík sa mohol zapísať aj Andraščík, ale jeho pokusy v krátkom slede zneškodnil vynikajúci brankár hostí Porubský, no na dorážku Zehnala bol už aj on prikrátky – 2:0. Na konci prvého dejstva sa pri ďalšom protiútoku domácich (Greško – Kulík) dostal k spätnej lopte Kohút a jeho strela prestrelila všetko, čo jej stálo v ceste a uzavrel na polčasových 3:0.

Keď krátko po prestávke skóroval nepodarenou strelou aj Kulík – 4:0, na hostí by spomedzi divákov nikto nevsadil ani deravý groš. Domáci však začali kopiť chyby a hostia ich za ne nekompromisne trestali. Misky na stranu Púchova začal nakláňať Ranuša, keď jeho prihrávku nabiehajúcemu spoluhráčovi si nešťastne do vlastnej bránky zrazil Kulík – 4:1. Hostia zacítili šancu na návrat do zápasu, častejšie strieľali na Škubákovu bránu a po jednej z pekných akcií pridal ďalší gól Kozík. Od domácich sa odklonila šťastena. Prikrylovu tutovku jemne posunul púchovský brankár a lopta len tesne minula bránu hostí. Prechádzať do rozhodenej obrany domáceho mužstva nebol pre hostí žiaden problém. Gólom sa skončila aj akcia Sečányho, ktorý sa presadil strelou do protipohybu domáceho brankára 4:3. Na 4:4 už o niekoľko sekúnd vyrovnal Pagáč, ktorý na dvakrát dopravil loptu do domácej brány a o dokonalý obrat sa postaral púchovský kapitán Ranuša, ktorý nemal problém skórovať tiesnený dvoma domácimi hráčmi – 4:5. Hostia si na ihrisku robili s domácimi, čo chceli, ale ďalší gól sa im už dať nepodarilo. Zato však nastrelili dvakrát žrď a raz brvno. O konečný výsledok sa postaral Kútik, rohovú rozohrávku na polovicu ihriska si posunul pred seba a gólom „a la Liga majstrov“ vymietol pavučinu z Porubského brány – 5:5.

Ondrej Výboh (vedúci MIBA Banská Bystrica): Na zápas sme nastúpili v nových dresoch a s dvomi novými posilami. Prvý polčas sme si partiu rozohrali výborne. Hrali sme organizovane najmä v obrane a podarili sa nám streliť 3 góly. Druhý polčas sme však poľavili a súper svojou aktivitou strhol vedenie na svoju stranu. V závere sme hrou powerplay získali aspoň bod. Vyzdvihol by som výkony Kulika, Kohúta a brankára Škubáka.