Iba necelých 24 hodín po výhre 5:0 čakal na baranov druhý domáci zápas štvrťfinále play-off. Detva chcela proti favoritovi prekvapiť a spod Urpína si odniesť jednu výhru, čo sa jej nakoniec aj podarilo.

Rovnako ako v úvodnom stretnutí sa obidve mužstvá rozbiehali pomalšie. Domáci už po necelých dvoch minútach dostali výhodu presilovej hry, v ktorej Lunter v dobrej pozícii netrafil bránu. Početnú výhodu následne dostali aj hráči Detvy, no počínali si rovnako ako ich súper. V 9. minúte stíchol štadión po blafáku Ščurka, ktorým otvoril skóre. Vyrovnanie mal na hokejke Mário Lunter, ten ale v dvoch dobrých príležitostiach voči Petríkovi nepochodil. V 14. minúte mohol prísť trest, osamotený Fekiač sa ale zľakol a mieril iba nad bránu. Vyrovnávajúci gól prišiel v 16. minúte. Patrik Lamper strelou zápästím prekonal Petríka – 1:1.

V druhej tretine mohli barani nakloniť misky váh na svoju stranu. Ich šance ale končili na výbornom brankárovi Petríkovi. Ten postupne vychytal Šoltésa a Bartánusa, pri zakončení Surového mal šťastie, pretože puk tesne minul bránu. Detva sa pripomenula šancou odchovanca banskobystrického hokeja Rastislava Gašpara, ten ale trafil iba dobre postaveného Williamsa. V 31. minúte zobral čistý gól Šoltésovi Petrík, keď ho ležiac na ľade vychytal lapačkou. Viac šťastia stálo na strane medveďov aj v 34. minúte. Strela Martina Chovana od modrej trafila žŕdku a z následnej dorážky sa presadil Ščurko. V závere tretiny fauloval hosťujúci McLean. Domáci útočníci ale opäť nechali vyniknúť Petríka v bráne Detvy.

Zverenci trénera Cemana boli v tretej dvadsaťminútovke strelecky aktívnejší, no nevedeli si vypracovať vyloženú príležitosť. V 47. minúte sa navyše v nájazde nemýlil hosťujúci Pušliš a zvýšil vedenie Detvy na dva góly. Domáci hokejisti sa vrátili do hry v 52. minúte, keď Bartánus využil presilovú hru. Barani na svojho súpera tlačili a necelé dve minúty pred koncom to skúsili aj bez brankára. Sedemnásť sekúnd pred sirénou ale inkasovali gól do prázdnej brány z hokejky Krála, ktorý tak spečatil výhru Detvy 4:2.

Tipsport liga – štvrťfinále play-off – 2. zápas – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HC 07 Detva 2:4 (1:1, 0:1, 1:2)

Góly: 16. Lamper (T. Surový, Kubka), 52. Bartánus (K. Sloboda, T. Surový) – 9. Ščurko (Murček, Puliš), 34. Ščurko (Murček, Martin Chovan), 47. Puliš (Murček), 60. Král (Tibenský, Jendroľ). Zápas sledovalo 2476 divákov. Stav série 1:1.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Kubka, Ďatelinka, Southorn, Mihálik, K. Sloboda, Nemčík, Biro – Lamper, T. Surový, Šoltés – Asselin, Faille, Selleck – M. Lunter, A. Šťastný, Bartánus – Koper, Zigo, Matoušek – od 50. min Češík

Zostava HC 07 Orin Detva: R. Petrík – Martin Chovan, Betker, Golian, Sládok, F. Fekiač, Kuklev, Gachulinec, D. Jendroľ – Puliš, Murček, Ščurko – Žilka, V. Fekiač, R. Gašpar – Král, McLean, Tibenský – Török, Matúš Chovan, Martin Ďaloga

Séria sa presúva na dva zápasy do Detvy. Stretnutia sa odohrajú v stredu 13. a vo štvrtok 14. marca o 18.00 hod.