V 3. kole sa predstavili bystrickí basketbalisti v Žiline, kde vyhrali na pôde Academicu a odčinili prehru doma so Žiarom. Doma však ešte nevyhrali a tak bolo otázne ako zvládnu domáci zápas so žilinským béčkom.

Do zápasu vstúpili domáci basketbalisti s energiou, viedli 6:0 a v 6. minúte 16:7. Po vystriedaní hráčov, domáce družstvo stratilo tlak v obrane a hostia sa chytili. V drese domácich sa bodovo presadzovali Vojtek, Minárik, Siládi a Šoltés. Ešte v prvej časti však hostia znížili na 19:15. V druhej časti hry domáci basketbalisti nehrali agresívne v obrane a hostia umnou hrou postupne prebrali iniciatívu a po trojke Ďuriša v 17. minúte sa prvý krát dostali do vedenia 28:29. Záver druhej štvrtiny patril Vojtekovi a so sirénou poslal domáce družstvo do vedenia trojkou Minárik.

Po prestávke Bystričania začali opäť aktívnejšie, Siládi zvyšoval na 41:36. Vzápätí však domáci nepremenili tri trestné hody a bojovní hostia znížili na rozdiel jedného koša. V 7. minúte domáci opäť odskočili šnúrou siedmych bodov v rade. V poslednej štvrtine sa zapísal do streleckej listiny aj domáci Furčák a pokračoval dobrým výkonom v útoku aj na obrannej polovici ihriska. Hostia už nemali dostatok síl , aby mohli niečo urobiť z výsledkom a tak domáci basketbalisti zvíťazili prvýkrát v lepšej skupine na domácej palubovke.

1. liga muži – skupina o 1. – 7. miesto – 4. kolo

ŠKP BBC Banská Bystrica – BK Slávia Žilina „B“ 73:64 (39:36)

Štvrtiny: 19:15, 20:21, 14:13, 20:15, Fauly:  19 – 20, TH: 23/13 – 27/19, trojky: 4 – 6

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Vojtek 24, Minárik 22, SIládi 9, Furčák 7, Šoltés 6, Rozim 5, Mokroš 0, Muránsky 0.

Body za BK Slávia Žilina „B“: Ďuriš 32, Turza 16, F. Pažický 9, Horánsky 4, Fedor 2, Šváby 1, I. Pažický 0, Sabo 0.

V nedeľu 23. februára nastúpia Banskobystričania na palubovke neporazenej Nitry.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Očakával som ťažký zápas, to sa aj potvrdilo. Po dobrom začiatku sme poľavili v obrane a mali zlé riešenia na útočnej polovici ihriska, neposúvali sme loptu na voľných hráčov a príliš dlho sme ju držali. Pozitívom je, že sme využívali Vojteka pod košom. S výkonom však nemôžem byť spokojný, výhra sa počíta.“