Bystrickí basketbalisti privítali v športovej hale Dukla na Štiavničkách družstvo z Levoče. V úvode zápasu si všetci aktéri a diváci uctili pamiatku tragicky zosnulých dopravnej nehody pri Nitre minútou ticha.

Podľa priebežných výsledkov v súťaži sa dal očakávať dobrý basketbal, keďže hostia bojujú o postup do lepšej skupiny 1. ligy. Nasvedčoval tomu aj priebeh prvej štvrtiny a stav na jej konci 21:18. Potom však domáci basketbalisti pridali dôraz na obrannej polovici ihriska a vyrážali do rýchlych protiútokov. Na útočnej polovici si domáci basketbalisti posúvali loptu do voľných pozícií a natiahli skóre na 20-bodový rozdiel ešte do polčasovej prestávky.

V druhom polčase už existovalo len jedno družstvo na ihrisku, hostia odišli po kondičnej stránke. Domácim basketbalistom sa darilo na útočnej polovici, keď až šesť hráčov vstrelilo desať a viac bodov. Do rotácie bystrických basketbalistov sa vrátil po zranení Róbert Rozim a po dlhšej prestávke sa zapojil aj do zápasového rytmu. V závere si diváci na Štiavničkách pýtali „stovku“, domáci hráči sa verným fanúšikom odvďačili nielen pokorením stobodovej hranice, ale hlavne dobým výkonom.

1. ligs mužov – skupina východ – 8. kolo – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica – BK Slovenský Orol Levoča 103:57 (46:26)

Štvrtiny: 21:18, 25:8, 33:17, 27:17, fauly: 13 – 17, TH: 10/10 – 13/8, trojky: 9 – 5

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Šoltés 20, Vido 16, Furčák 13, SIládi 12, Muránsky 11, Minárik 11, Mokroš 8, Suriak 6, Melezinek 4, Rozim 2, Demian 0.

Body za BK Slovenský Orol Levoča: Petrovič 17, Kamenický 12, Lazár 8, Slezák 8, Valent 5, Hlavčo 5, Lenárt 2, Knapík 0, Palušák 0, Kolečányi 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Dnes som očakával ťažký zápas, na šťastie sa moje očakávanie nenaplnilo. Všetci hráči odviedli kus poctivej roboty na obrannej polovici ihriska a na útočnej polovici boli odmenení v podobe košov, ale aj herného prejavu. Síce dnes nenastúpil Vojtek, ktorý si doliečuje menšie zranenie, po prestávke sa vrátil Robo Rozim a tak máme ďalšieho hráča do rotácie. Hráči ako aj diváci v hľadisku si zápas užívali a nakoniec pokorili aj stobodovú hranicu. O týždeň hráme v Žiline s Academicom, na ktorý sa musme dobre pripraviť.“