Druhý zápas kolao 5.-8. miesto sa odohrával na domácej palubovke, kde bystrické basketbalistky privítali Nitru. Nasledujúci zápas, ktorý odohrajú už túto stredu v Nitre rozhodne o postupujúcom do bojov o piate miesto extraligy žien.

Od úvodu zápasu sa pumám v útoku darilo, no svojmu súperovi dovolili ujať sa vedenia v prvej štvrtine. Chyby v obrane hráčky Nitry trestali, no Banskobystričanky sa taktiež nenechali útočne zastaviť a aj napriek malému vedeniu dobehli svoje súperky a vyrovnali prvú štvrtinu. Bystrické basketbalistky nenastúpili do druhej štvrtiny koncentrovane a vďaka výpadkom v útoku ale aj v obrane sa ich súper dostal šiestimi bodmi v rade na koňa. V piatej minúte sa pumy prebudili a svoje manko stiahli na rozdiel dvoch bodov. Pred odchodom do šatne sa Nitre ešte podarilo zaznamenať dvojbodovú strelu.

Tréner Miloslav Michálik cez polčasovú prestávku svojim zverenkyniam zrejme dohovoril,  pretože tie nastúpili do druhého polčasu tak ako ich poznáme. Šnúrou 8-0 zmazali svoje manko a v hernom tempe nepovolili. Aj napriek horšej dvojminútovke, kde sa ich súper opäť dostal do vedenia, spokojnejšie na lavičku s jednobodovým vedením odchádzali pumy. V tesnom zápase sa pokračovalo aj v poslednej štvrtine si lepšiu pozíciu držali Banskobystričanky. Aj napriek tomu, že svojmu súperovi nevedeli odskočiť na viac ako päť bodov, tak sa po dramatickom závere mohli viacej radovať domáce hráčky, ktoré vyrovnali stav série na 1:1.

Extraliga žien – o 5.-8. miesto – 2. zápas – Banská Bystrica

ŠKP 08 Banská Bystrica vs. BKM Junior UFK Nitra 58:57 (28:32)

Najviac bodov: Van Dalen 15, Jassová 14, Ozdincová 9 – Feherová 17, Horvátová 14, Havranová 8

Povedala po zápase:

Beáta Jassová (hráčka ŠKP 08 Banská Bystrica): „Do zápasu sme išli s jasným cieľom zlepšiť obranu a podať čo najlepší tímový výkon. Počas zápasu sme mali pár zlých úsekov, vďaka čomu si Nitra vytvorila mierny náskoķ, ktorý sa nám dobrou obranou a lepším doskokom podarilo stiahnuť a nakoniec držať krok so súperom. Záver zápasu bol v našom vedení, aj keď sa to v posledných sekundách zdramatizovalo, nakoniec sme to dotiahli do úspešného konca.“

Tretí zápas je na programe v stredu 28. marca v Nitre so začiatkom o 18.00 hod.