V úvodnom kole play off sa o postup do ďalšej fázy súťaže pobijú HC‘05 Banská Bystrica a HK 36 Skalica. Prvý súboj sa konal na strednom Slovensku. Domáci barani chceli splniť úlohu favorita a vstúpiť do série tou správnou nohou.

HC´05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 3:1 (0:0, 3:0, 0:1) – stav série: 1:0

Góly: 22. Heizer, 24. Saracino, 27. Saracino – 50. Kutálek. Zápas sledovalo 1650 divákov.

Zostava HC‘05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Kania, Bambúch, Rosandič – M. Hudec, White, Lunter – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Rapáč – Veilleux, T. Matoušek, R. Konečný

Hokej - HC 05 Banska Bystrica -HK 36 Skalica, 10.03.2014, Banska BystricaZostava Skalica: M. Lipovský – Vyrůbalík, Barák, Trška, Krejčiřík, Gründling, T. Staňo – Lažo, R. Školiak, Obdržálek – Kutálek, M. Preisinger, Šátek – R. Kropáč, Stieler, M. Sloboda – Kudrna, F. Novák, B. Jankovič

Prvú veľkú príležitosť mali hosťujúci hráči, Slobodovu strelu ale brankár domácich Kalemba zneškodnil. Od polovice prvej časti prebrali zápas do rúk barani. Tí si však nevedeli poradiť s dobre chytajúcim Lipovským. Do šatní sa teda odchádzalo za bezgólového stavu.

To, čo sa neporadilo Bystričanom v prvej tretine, si naplno vynahradili v prostrednej dvadsaťminútovke. V rozmedzí piatich minút prekonali hráči spod Urpína hosťujúceho gólmana trikrát. Ako prvý zbavil kúzla Lipovského najproduktívnejší hráč HC’05 po základnej časti, Radomír Heizer. O necelých stodvadsať sekúnd prišla krásna akcia trojice White – Hudec – Saracino, keď posledne menovaný neunáhlenou strelou zvyšoval už na 2:0 pre Banskú Bystricu. Tretí klinec do skalickej bránky pridal v presilovke opäť Saracino, ktorý tvrdou strelou od modrej prepálil Lipovského. Od tohto momentu brankár Záhorákov zatiahol roletu a nepustil za svoj chrbát ani jeden puk.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica -HK 36 Skalica, 10.03.2014, Banska BystricaSkaličania sa pripomenuli až v 44. minúte, keď Školiakovu prihrávku nedokázal zužitkovať Kutálek. Barani sa zamerali na defenzívu, čo znamenalo viac práce pre brankára Kalembu. Ten najprv vychytal hosťujúceho Stielera, no na Kutálkov teč už bol bezmocný. Veľká príležitosť na zdramatizovanie duelu sa naskytla Skalici v závere, keď na trestnej lavici boli Hudec s Macháčkom. Puk za Kalembov chrbát sa im však prepasírovať nepodarilo a tak Banská Bystrica zvíťazila prvom zápase play off nad Skalicou 3:1.

Druhý zápas je na programe už zajtra (utorok) opäť v Banskej Bystrici. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.