Basketbalistky BK ŠK UMB Banská Bystrica v piatok privítali v telocvični budovy Filozofickej fakulty UMB súperky z Popradu v rámci 4. kola skupiny o 5. až 8. miesto v Niké extralige žien. Sovičky držali so súperkami krok a na začiatku druhej štvrtiny dokonca vyhrávali, no napokon Popradčankám podľahli. Z tohto duelu vám prinášame aj bohatú fotogalériu.

Prvá tretina bola vyrovnaná a vo vedení sa striedali oba tímy. Po prvej 10-minútovke vyhrávali sovičky tesne o dva body. Basketbalistky UMB prišli o vedenie v druhej štvrtine, keď Popradčanky zaznamenali 11 bodov v rade. Bystričanky sa následne súperkám bodovo priblížili a po polčase prehrávali len 3-bodovým rozdielom. V druhej polovici zápasu mal Poprad mierne navrch. Hosťujúce hráčky vyhrali tretiu a štvrtú štvrtinu a duel dotiahli do víťazného konca s 8-bodovým náskokom.

Sovičky sa mohli v ofenzíve oprieť o dve nedávne posily. Michaela Lukačiková nastrieľala ako jediná z domáceho tímu dvojciferný počet bodov. S 9 bodmi jej sekundovala Klaudia Háberová. Na hosťujúcej strane sa najviac darilo Patrícii Sojákovej, ktorá si pripísala 17 bodov. Úspešnosť streľby za dva body bola na oboch stranách takmer identická, na úrovni 40%. Popradčanky síce vsietili o jednu trojku viac ako sovičky, no potrebovali na to výrazne viac pokusov.

Andrea Izáková, trénerka BK ŠK UMB: „Dnešný zápas bol ako na hojdačke. Striedali sa lepšie a horšie úseky. Bojovali sme, boli sme agresívne, ale viaceré chyby nás stáli veľa fyzických síl potrebných na vyrovnanie hry. Určité pozitívum vidím v stopercentnom zapojení striedajúcich hráčok. Chýbala nám komunikácia v obrane, náš súper dnes doskočil veľa lôpt pod naším košom, aj keď výšková prevaha bola na našej strane. Napriek uvedenému sme ukázali silu nášho tímu bojovať až do konca, čo je určite aj pozitívny smer do ďalších zápasov.“

Adriana Moravčíková, hráčka BK ŠK UMB: „Do zápasu sme išli s tým, že sa ideme pobiť o dobrý výsledok. Prvá štvrtina bola vyrovnaná. Vedeli sme si vypracovať pozície v útoku a padli nám aj ťažšie strely. V druhej štvrtine nám super odskočil šnúrou 11:0, ktorú sme museli doťahovať, čo nás stalo veľa síl. Druhý polčas bol taktiež veľmi vyrovnaný, súperkám sme nechali otvorené pozície na strely, ktoré využívali. Tiež sme im dávali cely zápas druhé šance v podobe ich útočných doskokov. Výpadok  koncentrácie u nás spôsobil zbytočné straty a súper si vybudoval náskok, ktorý bol rozhodujúci pre tento zápas. S Popradom sa stretneme ešte v druhom kole play-off, kde dúfam, že sa nám podarí nad týmto súperom zvíťaziť.“

Niké extraliga žien – skupina o 5. – 8. miesto – 4. kolo – 5. 3. 2021 – Banská Bystrica

BK ŠK UMB Banská Bystrica – BAM Poprad 54:62 (18:16, 15:20, 9:13, 12:13)

Zostava BK ŠK UMB a body: Lukačiková 10, Háberová 9, Števulová 7, Vyšná 6, Moravčíková 5, Turčanová 5, Paulechová 5, Kovalenko 5, Mrváňová 2, Chovancová, Žilinská, Dobrotová.

TH: 10/15 – 7/9. Trojky: 4/9 – 5/26. Fauly: 17 – 14.

Video zostrih zápasu

Tabuľka Niké extraligy žien – skupina o 5. – 8. miesto

# Tím Skóre V/P (%) Doma V/P (%) Von V/P %
1 SKP BK ŠKP 08 Banská Bystrica 705:321 5/0 (100,00%) 5/0 (100,00%) 10/0 100,00%
2 BPP BAM Poprad 575:564 4/2 (66,67%) 3/2 (60,00%) 7/4 63,64%
3 UMB BK ŠK UMB Banská Bystrica 514:615 2/3 (40,00%) 2/3 (40,00%) 4/6 40,00%
4 SNV ŠKBD Spišská Nová Ves 446:740 0/5 (0,00%) 0/6 (0,00%) 0/11 0,00%

Basketbalistky UMB sa najbližšie predstavia opäť na domácej palubovke, kde v stredu, 10. marca o 17.30 h privítajú v mestskom derby bystrické Pumy.