Pumy po výhre nad nováčikom ligy a minuloročným vicemajstrom privítali na domácej palubovke favorizované Košice. Domáce tentokrát nepodržala streľba spoza oblúka.

Úvodné minúty dokázali pumy strelecky držať so súperom krok. Už po 6. minútach bol stav 11:12, keď im hosťujúce hráčky následne odskočili sedem bodovou šnúrou a do druhej štvrtiny pumy vstupovali s osembodovým mankom. Domáce basketbalistky mali problém obranne zastaviť rýchly prechod košického tímu. To sa im podarilo len za cenu faulu, vďaka čomu Anjelky zaznamenali až deväť trestných hodov z 15 bodov v štvrtine. Útočne sa podarilo presadiť len v úvode najlepšej strelkyni domácich Striešovej, ktorá zapísala všetkých päť bodov v štvrtine. Pumy po polčase prehrávali o 18 bodov.

Tretiu štvrtinu otvorili bystrické basketbalistky bravúrne, a najmä Striešová, ktorá zaznamenala desať bodov v rade. Zmenou obrany pumy súpera doslova zaskočili a ten mal problém strelecky sa presadiť, o čom značí aj výsledný stav po štvrtine 32:42. Bystričanky si však úvod záverečnej štvrtiny nedokázali postrážiť a súper poľahky nastrieľal v prvých troch minútach 16 bodov. Košičanky si víťazstvo postrážili a pumy už len dokázali skorigovať záverečný stav na 53:74.

Extraliga ženy – 3. kolo – Banská Bystrica

BK ŠKP 08 Banská  Bystrica – Young Angels Košice 53:74 (16:34)

Najviac bodov: Striešová 25, Oborilová, Van Dalen 8 – Le Claire 25, Machalová 13, Jassová 11

Hlasy po zápase:

Miloslav Michálik (tréner BK ŠKP 08 Banská Bystrica): „Na zápas sme už nastúpili zle. Chýbala nám energia, bojovnosť v prvom polčase, ktorá má byť pre náš mladý tím špecifická. V tretej štvrtine sme zmenili obranu aj spôsob obrany, ktorý nás nakopol a začali sme si veriť. Skúsenejší súper sa však po 10 minútach prispôsobil našej obrane a dokázal si víťazstvo podržať. Dnešným najväčším problémom bol náš návrat.“

V sobotu 26. októbra o 18.00 hod sa pumy predstavia v Šamoríne.