Na prehry s Plzňou a Popradom chceli barani zareagovať zlepšeným výkonom a hlavne víťazstvom proti Liptovskému Mikulášu. Liptáci v tejto sezóne už pod Urpínom zvíťazili, keď v rámci 1. kola otočili duel a vyhrali 5:4 po s.n. Tentokrát im to Banskobystričania vrátili aj s úrokmi.

Do zostavy trénera Cemana pribudla nová posila, útočník Eric Selleck. Práve kanadský útočník si už v 3. minúte pripísal premiérový bod v novom drese. Selleckova strela Hollému vypadla a Buc zblízka otvoril skóre. Hostia mohli odpovedať Oškom a Lichancom, brankár Williams ale podržal svoj tím. V 10. minúte putoval na lavicu hanby Mihalik a Liptáci mohli vyrovnať. Strelu Kuraliho si takmer stečoval do vlastnej brány Ďatelinka. Ako sa využívajú presilovky ukázali barani v 14. minúte. Obranca Ben Marshall napriahol od modrej čiary a puk skončil až za chrbtom Hollého.

Banskobystričania mali v druhej tretine prevahu, ktorú dokázali pretaviť aj gólovo. Najprv síce Faille netrafil poloprázdnu bránku, no v 29. minúte udrel Gabor, ktorý puk spoza bránky pretlačil až za čiaru. Gabor vyhnal z bránky Hollého, ktorého nahradil Kislitsyn. Tomu čisté konto vydržalo len 32 sekúnd. Karol Sloboda nahodil puk na bránu, kde zacláňal Higgs a puk nakoniec skončil v bráne. V 32. minúte sa v presilovke presadil spomedzi kruhov presnou strelou do horného rohu Higgs a Liptáci boli zrelí na uterák. Hostia sa však dokázali vzchopiť a do konca druhej časti aj znížiť. Po dobrej práci Róberta Hunu sa strelou švihom presadil fínsky legionár Heikkilä a po prvýkrát prekonal Williamsa. Druhý gól mohol pridať Lichanec, ten v oslabení na Williamsa nevyzrel. Na druhej strane zvonila po strele Slobodu žŕdka.

Duel zdramatizoval v 42. minúte Lištiak, ktorý dorazil vyrazenú strelu Sukeľa za chrbát Williamsa. Radosť na strane hostí nevydržala dlho. Chybnú rozohrávku brankára Kislitsyna potrestal Sýkora. Hosťujúci gólman svoju hrúbku napravil pri nájazde Slobodu, ktorého vychytal svojim betónom. V 50. minúte bol už prikrátky na dorážku Higgsa. Ten sa najlepšie zorientoval a zblízka zvýšil na 7:2. Posledné slovo mohlo patriť hosťujúcemu Uramovi. V presilovej hre sa ocitol osamotený pred  Williamsom, puk ale namieril iba nad bránku. Banskobystričania oplatili Liptákom úvodnú prehru a zdolali ich 7:2.

Tipsport liga – 12. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)

Góly: 3. Buc (Varga, Selleck), 14. Marshall (Faille, Higgs), 29. Gabor (Marshall, Češík), 29. Sloboda (Török), 32. Higgs (Faille, Ďatelinka), 44. Sýkora (Török, Higgs), 50. Higgs (Török, Sýkora) – 36. Heikkilä (Huna Róbert, Lichanec), 42. Lištiak (Sukeľ, Oško). Zápas sledovalo 2301 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Williams – Miller, Marshall, Ďatelinka, Kubka, Mihálik, Sloboda, Kupec, Giľák – Šťastný, Faille, Asselin – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Selleck, Buc, Varga

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Hollý (29. Kislitsyn) – Nádašdi, Bača, Kuráli, Fereta, Korim, Mezovský, Nemec, Lištiak – Heikkilä, Huna Richard, Huna Robert – Števuliak, Piatka, Lichanec – Žiak, Uhrík, Vybíral – Uram, Oško, Sukeľ

Najbližšie sa zverenci trénera Cemana predstavia v stredu 17. októbra, keď pred vlastnými fanúšikmi ukončia svoju púť v Hokejovej Lige majstrov proti Plzni. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.