Aj druhý finálový zápas nerozhodol o víťazovi v normálnom hracom čase. Všetko nakoniec dospelo do nájazdov, v ktorých sa stal hrdina hosťujúci Asselin a zabezpečil baranom druhú výhru na ľade Trenčína.

Bystričania si hneď v 1. minúte vynútili hru v početnej výhode, o otvorenie gólového skóre sa však nepostarali. Bola to domáca Dukla, kto udrel ako prvý – odrazený puk využil Varga. Trenčania mohli svojich priaznivcov znova potešiť, ďalšie dve presilovky zostali ale nevyužité a opäť sa potvrdilo športové klišé nedáš – dostaneš. Barani sa dostali do prečíslenia a po vyrazenom puku zahviezdil zakončením do prázdnej bránky Bartánus.

Hostia mali možnosť hneď v úvode druhého dejstva dostať sa do vedenia, Faille však nedokázal využiť Bohunického zaváhanie a strela spomedzi kruhov mu nevyšla. O pár sekúnd spálil svoju šancu i Ďatelinka a po prečíslení nevyšlo zakončenie ani Asselinovi. Bystričania stále ťažili viac z hry, Valent sa zapotil pri Bubelovi a poradil si aj so strelou z hokejky Lampera. Po mnohých šanciach baranov sa podarilo dostať dopredu aj Dukle, ktorá využila prečíslenie – Varga poslal puk na kruh Sojčíkovi, ten pálil z prvej a poslal tak svoj tím do vedenia. V 36. minúte to už-už vyzeralo na ďalší gól domácich, no po konzultácii s videorozhodcom bol známy verdikt, že puk neprešiel celým svojím objemom za bránkovú čiaru.

Záverečnú časť otvorili šancou Trenčania, Ölveckému ale otočka medzi kruhmi nevyšla. Naopak hostia boli aktívni počas presilovej hry, kedy Hohmann zakončoval do odkrytej bránky a ďalší presný zásah pridal krátko na to Faille, keď pálil z pravého kruhu. Rovnako ako v prvom finálovom stretnutí, i v tomto sa Dukle podarilo krátko pred koncom riadneho hracieho času vyrovnať, a to zásluhou Dlouhého, a zápas sa tak musel prehupnúť do predĺženia.

V ňom boli aktívnejší Bystričania, ale skvelo chytajúci Valent hviezdil vo veľkom štýle. Menej sa mu však už darilo pri samostatných nájazdoch, v ktorých boli barani úspešnejší a vyhrali tak i druhé finále.

Tipsport liga – finále – 2. zápas – Trenčín

HK Dukla Trenčín vs. HC´05 iClinic Banská Bystrica 3:4 po s.n. (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0)

Góly a asistencie: 5. Varga (Hossa, Sádecký), 32. Sojčík (Varga, Dlouhý), 57. Dlouhý (Mikula, Varga) – 16. Bartánus (Bubela), 48. Hohmann (Bartánus), 49. Faille (Asselin, Gélinas), rozh. náj. Asselin. Zápas sledovalo 6150 divákov (vypredané). Stav série 0:2.

Zostava HK Dukla Trenčín: Valent – Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík – Radivojevič, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Marcel Hossa – T.Varga, R.Dlouhý, O.Mikula – D.Hudec, J.Švec, Deveaux – Gašparovič

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, Gélinas, J. Brejčák – Hrnka, Surový, Lamper – Hohmann, Bubela, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Bortňák, Češík, Brittain – Gabor

Povedali po zápase:

Peter Sojčík (útočník Trenčína): „Musíme ísť do Banskej Bystrice a sériu vyrovnať. Porazili náš dvakrát doma a nikto sa už nepozerá na to, či to bolo v predĺžení či na nájazdy. Dnes sme sa opäť na súpera doťahovali v tretej tretine a našťastie sa nám to podarilo, čo je skvelé. Nedokázali sme to však dokončiť v predĺžení a ani v nájazdoch. Nesmieme klesať na duchu, to v žiadnom prípade.“

Marek Bartánus (útočník B. Bystrice): „Stretli sa dve vyrovnané mužstvá a je to finále ako má byť. Verím, že to tak bude i naďalej. Po včerajšom víťazstve sme znova chceli triumfovať. Som rád, že sa nám to po dobrom kolektívnom výkone podarilo a nezlomil nás ani nepriaznivý stav. Šťastie stálo na našej strane.“

Séria sa za stavu sťahuje pod Urpín. Tretí finálový duel je na programe v utorok 17. apríla o 18.00 hod.