S nožom na krku nastupovali na šiesty duel semifinálovej série proti Nitre banskobystrickí hokejisti. Trénerovi Miroslavovi Chudému navyše narobil vrásky gólman Košarišťan. Brankársku jednotku baranov trápilo po poslednom dueli zranenie. V bránkovisku ho preto pred piatkovým najdôležitejším zápasom sezóny musel nahradiť nerozchytaný Andersson.

HC’05 Banská Bystrica – HK Nitra 4:3 pp (2:0, 0:2, 1:1 – 1:0)

Góly: Zigo (Rosandič, Kafka), 5. Kafka (Heizer), 43. Kadura (Lamper, Čížek), 63. Kafka ((Zigo, Čížek) – 23. Školiak (Kuzma), 27. L. Novák (Tománek, Stümpel), 59. Tománek (Štefanka, L. Novák). Zápas sledovalo 2841 divákov. Stav série 3:3.

HC’05 Banská Bystrica: Andersson (27. Corbeil) – Čížek, M. Rosandič, Gründling, Guimond, Kousalík, Bambúch, Jaborník – Hudec, Handzuš, Surový – White, Kytnár, Kudrna – Kafka, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Matoušek – Kadura

HK Nitra: Lakosil – König, Ordzovenský, Milo, Mezei, M. Novák, Kuzma – L. Novák, Stümpel, Tománek – Pupák, Štefanka, Bajtek – Slovák, Školiak, H. Ručkay – J. Ručkay, Lelkeš, Mráz

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. HK Nitra - 27.03.2015 - Banska BystricaBanskobystričania sa do súpera pustili aktívne. Už v tretej minúte nabil Kafka na modrú čiaru Zigovi, ktorý strelou z prvej prekvapil Lakosila – 1:0. V piatej minúte mohol zvýšiť náskok domácich Kudrna, keď sa ocitol nikým nekrytý pred nitrianskym gólmanom. Čo nevyšlo jemu, podarilo sa o niekoľko sekúnd Kafkovi. Kanonier domácich spracoval za bránkou puk, nakorčuľoval Lakosilovi na pravú stranu a zvýšil náskok domácich na 2:0. Drvivý tlak baranov pokračoval aj v ďalších momentoch. V siedmej minúte takmer potrestali zaváhanie nitrianskej obrany Hudec s Rosandičom. V polovici úvodného dejstva delili iba centimetre od gólu Whitea, ktorého našiel v dobrej pozícii ideálne Kytnár. Nitre sa podarilo vytvoriť si súvislejší tlak až v pätnástej minúte počas presilovej hry, keď na Anderssona smerovalo viacero nebezpečných striel. V osemnástej minúte sa dostal do samostatného úniku Jakub Ručkay, domáci gólman si však jeho kľučku postrážil. Vzápätí vo vlastnom oslabení unikol Handzuš, pretlačil sa cez brániaceho hráča, no v kľúčovom momente mieril tesne nad.

V dvadsiatej tretej minúte Stümpel po Novákovej prihrávke netrafil odkrytú časť banskobystrickej svätyne. Skorigovať skóre sa podarilo až následne Školiakovi, ktorého nastrelený puk spoza bránky nešťastne zapadol za Anderssonov chrbát. V dvadsiatej siedmej minúte sa pod Urpínom začínalo odznova, keď počas presilovej hry Ordzovenský ideálne prihral Novákovi, ktorý tvrdou strelou vyhnal z bránky Anderssona – 2:2. Korenie druhému dejstvu dodala aj pästná výmena medzi Hudecom a Bajtekom, z ktorej vyšiel víťazne domáci kapitán. Z následnej akcie vyskúšal pozornosť Lakosila spoza bránky Surový, nitriansky gólman si ale pravú tyčku postrážil. V tridsiatej piatej minúte takmer pomohol Banskobystričanom ku gólu hlavný rozhodca, keď sa od neho puk odrazil ku zakončujúcemu Handlovskému. Vytúžený gól domáceho tímu visel na vlásku aj pri ďalšej šanci Ziga, ktorú zmaril výborným zákrokom nitriansky brankár.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica vs. HK Nitra - 27.03.2015 - Banska BystricaV štyridsiatej tretej minúte sa Kadura dostal do samostatného úniku, zachoval chladnú hlavu a poslal puk pomedzi Lakosilove betóny do siete. Hru potom rozkúskovali viaceré vylúčenia, v ktorých si ale žiadne z mužstiev väčšie príležitosti nevytvorilo. Až v päťdesiatej siedmej minúte prišla veľká šanca Nitry, keď Tománkovu šancu zmaril dobrým zákrokom Corbeil. Z následného protiútoku mohol o osude duelu rozhodnúť Surový, jeho dvom zakončeniam po takmer identických nájazdoch z pravej strany však chýbali milimetre. Keď si vzápätí Guimond položil Lakosila a netrafil prázdnu bránku hostí, dokonale sa potvrdilo pravidlo nedáš – dostaneš. Lakosil zamieril v päťdesiatej deviatej minúte na striedačku a početnú prevahu Nitranov už o necelú polminútu využil Tománek, ktorý pohotovo poslal vyrazený puk za Corbeilov chrbát – 3:3.

O osude stretnutia sa rozhodlo až v predĺžení. Hviezdou duelu sa stal Kafka, ktorý sa pred Lakosilom zmocnil vyrazeného puku, položil si ho na ľad a bekhendom rozhodol o zaslúženom triumfe Banskej Bystrice.

Rozhodujúci siedmy duel je na programe v nedeľu 29. marca v Nitre. Začiatok zápasu je stanovený na 17.00 hod.