V poradí druhom stretnutí, ktoré sa konalo opäť na strednom Slovensku, chceli hokejisti HC’05 nadviazať na predošlé víťazstvo a vypracovať si už dvojzápasový náskok. Naopak, vyrovnanie série by hráčom Skalice dodalo potrebné sebavedomie pred nadchádzajúcimi duelmi na Záhorí.

HC´05 Banská Bystrica – HK 36 Skalica 4:1 (1:0, 0:1, 3:0) – stav série: 2:0

Góly: 7. Kafka, 56. Lunter, 57. Zigo, 60. Saracino – 22. Obdržálek. Zápas sledovalo 1903 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Macháček, Kania, Bambúch, Rosandič – M. Hudec, White, Lunter – Kafka, Heizer, Handlovský – Veilleux, Zigo, Rapáč – Kadura, T. Matoušek, R. Konečný – Lamper (od 18. min)

Hokej - HC 05 Banska Bystrica -HK 36 Skalica, 11.03.2014, Banska BystricaZostava HK 36 Skalica: M. Lipovský – Vyrůbalík, Barák, Gründling, Trška, T. Staňo, M. Sloboda, Luža, L. Kozák – Lažo, R. Školiak, Obdržálek – Kutálek, B. Mráz, Šátek – R. Kropáč, Stieler, B. Jankovič – Kudrna, T. Mikúš, M. Preisinger

Druhý zápas štvrťfinálovej série začal v ostrom tempe, keď počas prvých piatich minút videli diváci až tri vylúčenia. Na prvý gól v hosťujúcej bránke čakali domáci fanúšikovia iba šesť minút. Po peknej spolupráci s Handlovským prekonal Lipovského v bránke Skalice Kafka. O päť minút neskôr mohol zvýšiť vedenie baranov Konečný, ktorý tečoval Zigovo nahodenie tesne vedľa konštrukcie hosťujúcej svätyne.  Vzápätí rozpútali domáci hokejisti drvivý tlak, v ktorom spálili výborné príležitosti Kafka s Heizerom. Blízko ku gólu mali Banskobystričania aj v presilovej hre v 15. minúte, ale Saracinovi ani Konečnému sa nepodarilo prepasírovať puk za Lipovského chrbát. Záver tretiny dohrávali barani o troch hráčoch, čo vyústilo do šancí Obdržáleka a Školiaka.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica -HK 36 Skalica, 11.03.2014, Banska BystricaPresilová hra Skalice pokračovala aj na začiatku druhého dejstva. Aj keď Školiaka najprv Kalemba vynikajúco vychytal, o pár sekúnd neskôr už nedokázal zabrániť dorážke Obdržáleka – 1:1. Vyrovnávajúci gól hostí osmelil a začali byť nebezpečnejší, ich snaha však narážala na pozornú obranu domácich. V 35. minúte najprv zlomil hokejku Handlovský a následnú strelu Heizera zmaril Lipovský.

Do tretej tretiny vstúpili obe mužstvá opatrnou hrou a zamerali sa najmä na dôsledné bránenie. Nerozhodný stav tak pretrvával až do poslednej päťminútovky, keď banskobystrický zimný štadión najprv vybuchol radosťou po peknej strele Luntera z pravej strany a o dve minúty neskôr aj po góle Ziga. Po vylúčení Heizera minútu pred koncom si hostia vyžiadali oddychový čas a na lavičku poslali aj gólmana Lipovského, čo využil hrdina pondelňajšieho duelu Saracino na strelenie gólu do prázdnej bránky.

Po dvoch dueloch v strede Slovenska sa séria sťahuje na Záhorie. V poradí tretie stretnutie je na programe v Skalici v piatok o 17.00 hod.