Vo forme hrajúci hokejisti Banskej Bystrice narazili v 28. kole Tipsport ligy na mladíkov HK Orange 20. Barani vyhrali posledné štyri zápasy a svoju víťaznú sériu chceli natiahnuť aj proti juniorským reprezentantom.

Zverenci trénera Bokroša v tejto sezóne získali iba jeden bod a pred MS do 20 rokov neboli v ideálnom rozpoložení. Ukazovali to aj na ľade pod Urpínom, kde s domácim favoritom dokázali držať krok iba prvú tretinu. Skóre otvoril v 6. minúte Andrej Šťastný, ktorý potrestal faul Sojku. Po strele Marshalla a teči Higgsa sa puk odrazil ku Šťastnému a ten poslal puk za dezorientovaného brankára Hlavaja. Okrem gólu prítomní diváci v prvom dejstve veľa hokejovej krásy nevideli.

Banskobystričania to svojim fanúšikom vynahradili v prostrednej tretine. V 23. minúte prvýkrát vážnejšie pohrozil Faille, ktorý sa dostal až pred hosťujúcu bránku, no Hlavaja zblízka neprekonal. Následne sa ozvali aj mladíci. Najprv pred Barošom neuspel Sojka. V 26. minúte stálo pri baranoch šťastie, keď strelu Dlugoša od modrej čiary zastavila žŕdka. Od 30. minúty prišiel štvorgólový uragán Banskej Bystrice. Najprv trafil vo vzduchu puk ukážkovo Asselin. Ku nemu sa pridal o 20 sekúnd Šťastný, ktorý využil prihrávku Surového pred prázdnu bránu. V 35. minúte sa v netradičnom priestore za súperovou bránou ocitol Ďatelinka. Ten obkorčuľoval bránku a zasunul puk za nepripraveného Hlavaja. Bláznivú tretinu uzavrel v 37. minúte Mihálik, ktorého nahodená strela od modrej skončila v sieti.

O víťazovi bolo pred začiatkom tretej dvadsaťminútovky rozhodnuté. Už sa len čakalo, aké bude výsledné skóre. Úradujúci majster v tejto časti hry vyslal na bránu súpera 21 striel, z toho dva puky si našli cestu za chrbát Hlavaja. V 45. minúte tesne po začatí presilovej hry hostí sa z pravej strany až do medzikružia dostal Šťastný a presnou strelou do horného rohu skompletizoval hetrik. Mladíci mohli zmazať nulu v kolonke strelených gólov v 49. minúte, dorážku Kövera ale Baroš zneškodnil. V závere ešte vzplanuli vášne. Pästnou výmenou zaujali Gabor a Boldižár. Posledné slovo patrilo v 59. minúte Róbertovi Vargovi. Ten v presilovke tečoval strelu Sýkoru a uzavrel skóre na 7:0.

Tipsport liga – 28. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Orange 20 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Góly: 6. Šťastný (Higgs, Marshall), 30. Asselin (Selleck), 31. Šťastný (Surový, Higgs), 35. Ďatelinka (Šťastný, Surový), 37. Mihálik (Zigo, Faille), 45. Šťastný, 59. Varga (Sýkora). Zápas sledovalo 2171 divákov.

HC´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Nemčík, Marshall, Mihalik, Sloboda, Ďatelinka, Kubka, Petrinec, Török – Asselin, Higgs, Selleck – Sýkora, Faille, Zigo – Kabáč, Češík, Gabor – Varga, Surový, Šťastný

Zostava HK Orange 20: Hlavaj – Kupec, Švec, Boldižár, Dlugoš, Brincko, Nahálka, Golian – Fafrák, Kollár, Giertl – Urbánek, Sojka, Köver – Džugan, Čenka, Havrila – Lavička, Minárik

Už zajtra v piatok 30. novembra privítajú zverenci trénera Cemana na domácom ľade HC Košice. Úvodné buly je naplánované na 17.30 hod.