V stredu 29. júna sa v Ľubietovej konal špeciálny futbalový zápas. Hráči domáceho FK Baník totiž hostili netradičného súpera – hokejistov HC ’05 Banská Bystrica. Zo zápasu medzi Ľubietovou a baranmi vám prinášame aj bohatú fotogalériu. V článku nájdete aj videozostrih.

Oba celky nastúpili na hraciu plochu v sprievode mladých futbalistiek a futbalistov z domácej obce. Od úvodu zápasu bolo jasné, že po fyzickej stránke budú mať navrch barani. Profesionálni športovci boli oproti amatérskym futbalistom rýchlejší, silnejší a svojím napádaním a dôrazom v súbojoch dali hráčom FK Baník poriadne zabrať.

Horšie to už ale bolo v práci s loptou. Tá baranov často bila, no keď im prihrávky na nerovnom teréne vyšli podľa predstáv, dokázali predviesť viacero pekných kombinácií. Na banskobystrických hokejistoch bolo vidieť, že chcú fanúšikov potešiť peknými kúskami. Futbalový zápas predsa nehrajú každý deň, a tak chceli tento priestor využiť na vyskúšanie si fintičiek, ktoré sa možno naučili aj počas tradičného baga pred hokejovými zápasmi.

Najmä najmladší hráči tímu HC ’05 viackrát zosmiešnili futbalistov Ľubietovej populárnymi jasličkami. Hlavný arbiter ponechal voľnejší meter, nakoľko hokejisti nie sú na pohyblivú ofsajdovú líniu zvyknutí. Barani však množstvo tutoviek nepremenili. Brankár Ľubietovej Marek Šveda zároveň vytiahol niekoľko výborných zákrokov, čím hokejistom jasne odpovedal na otázku, či mu tam niečo, výmenou za jedno-dve orosené, nepustia.

Fanúšikovia videli aj gólové hody. Ľubietová otvorila skóre po banáne v podaní Maroša Sobotníka. Barani odpovedali presnou strelou po trávniku z kopačky Patrika Bačíka, ktorý gól na 1:1 oslávil akrobatickým spôsobom.

Hokejistov poslal do vedenia navrátilec v drese s baranom na hrudi Rastislav Gašpar, ktorý sa zaskvel krásnou strelou spoza šestnástky, keď sa lopta odrazila do siete od ľavej tyče brány domácich. Aj o druhý gól Ľubietovej sa postaral Sobotník, ktorý vyrovnal na 2:2 z bieleho bodu.

Nasledujúce momenty patrili hráčom HC ’05. Tí išli opäť do vedenia po geniálnej prihrávke hrajúceho športového manažéra Michala Hudeca a presnom zakončení ďalšej posily Andreja Bíreša. Následne upravil priebežný stav na 2:4 jediný legionár baranov, ktorý si prišiel zahrať futbal do Ľubietovej.

Jake Cardwell sa presadil vo vnútri pokutového územia peknou strelou do ľavého horného rohu Švedovej brány. Domáci krátko pred koncom prvého polčasu znížili na 3:4, keď po centri z pravej strany skóroval Michal Lakomčík. Cez polčasovú prestávku nechýbala ani rolba.

Do druhého dejstva vymenili svoje zostavy obe mužstvá. V závere zápasu si za baranov dokonca zahral aj tréner domáceho tímu Leoš Turčan. V druhom polčase sa gólovo presadzovali už len hráči Ľubietovej. Účastník I. triedy Oblastného futbalového zväzu Banská Bystrica otočil zápas vo svoj prospech na 6:4 dvomi gólmi Dominika Sauku, ktorý sa presadil z dorážok, a peknou strelou z diaľky od Sebastiána Brachnu. Po záverečnom hvizde si účastníci zápasu vychutnali guláš. Barani sa venovali fanúšikom, ktorí ich prišli do Ľubietovej povzbudiť. Videozostrih a bohatú fotogalériu nájdete na konci článku.

Povedali po zápase pre TV ESO:

Leoš Turčan, tréner FK Baník Ľubietová: „Bola to vydarená akcia. Obe mužstvá utužili kolektív. Trošku sme si zašportovali. Verím, že aj divákom sme predviedli trošku z tej futbalovej stránky. Nejaké góly padli, nejaké vydarené akcie boli. Hokejisti ma milo prekvapili. Vidno, že sú to športovci, majú natrénované. Ukázali naozaj kvalitný výkon. Sme radi že prišli diváci, to je hlavné a dúfam, že sa každému páčilo.“

Ivan Ďatelinka, kapitán HC ’05 Banská Bystrica: „Myslím si, že zo začiatku bol trošku problém s kondíciou, ale niektorí chlapci sa potom prebudili a začali sme hrať. Bohužiaľ, druhý polčas nám nevyšiel a prehrali sme. Nabudúce im to vrátime. Dva roky sa ľudia nemohli stretávať a nikde chodiť, boli všelijaké obmedzenia. Teraz začínajú ľudia opäť žiť a my sme radi, že sme toho súčasťou, že môžeme aj my prispieť takouto vecou. Bolo to super, ľudia fandili, trošku ich hnal aj moderátor. Bola to veľmi dobrá a príjemná akcia.“