BBonline.sk (Peter Mútňan, foto: Maroš Búrik) | 17.10.2018

FOTO+VIDEO: Barani sa s Ligou majstrov rozlúčili s bodom proti Plzni

Súboj istého víťaza skupiny s momentálne posledným celkom sa odohral v rámci záverečného kola základnej skupiny H v Lige majstrov. Pre domácu Banskú Bystricu to bola derniéra v tomto ročníku a pred vlastnými fanúšikmi sa chcela rozlúčiť víťazne.

Víťaznú rozlúčku domácich mohol naštartovať Higgs už v prvej minúte, proti bol však brankár Milčakov v plzenskej bráne. Hosťujúci gólman vychytal aj tutovku Vargu v presilovke. Barani po úvodnej aktivite prenechali slovo favoritovi. Najprv ešte Němec stroskotal na Barošovi. Následne sa gólovo presadil v 10. minúte Kodýtek, ktorému v brejku naservíroval puk Pulpán. Na 2:0 pre Plzeň mohol zvýšiť Pour, v trestnom strieľaní ale na Baroša nevyzrel.

Už po 34-sekundách druhej časti putoval na lavicu hanby hosťujúci Preisinger, barani však túto príležitosť nevyužili. Udrieť mohli paradoxne v oslabení, no Kabáč si v úniku s koncovkou nepotykal. Rovnako pochodil o pár sekúnd na to aj jeho spoluhráč Ďatelinka. Vyrovnanie prišlo v 29. minúte. Vo forme hrajúci Tomáš Török presnou strelou z uhla prestrelil Milčakova – 1:1. Radosť Banskej Bystrice trvala 54 sekúnd, nakoľko z protiútoku udrel Eret. Následne sa roztrhlo vrece s faulami, čo vyvrcholilo bitkou Sellecka s Kindlom. Záverečné slovo patrilo domácim. V presilovke ešte Asselina zastavila žŕdka, no sekundu pred klaksónom zapadla za chrbát Milčakova tečovaná strela Sýkoru. Autorom gólu bol Ivan Ďatelinka.

V tretej tretine boli obidve mužstvá rovnako blízko k víťazstvu. V 44. minúte opäť zlyhal zblízka Varga. Barani mohli rozhodnúť v samom závere. Do dobrej príležitosti sa dostal Asselin, chybu obrancu Pulpána ale dokázal napraviť brankár Milčakov. Hosťujúci brankár si poradil aj s dorážkami Gabora a Töröka. O víťazovi rozhodlo až predĺženie a v ňom presilovka Plzne. V 63. minúte Kaňák priťukol puk Kodýtkovi a ten svojím druhým gólom v zápase zabezpečil Plzni extra bod. Barani tak ukončili sezónu 2018/19 v Lige majstrov so štyrmi bodmi a v skupine H obsadili štvrté miesto.

Hokejová Liga majstrov – Skupina H – 6. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HC Plzeň 2:3 pp (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)

Góly: 29. Török (Higgs), 40. Ďatelinka (Sýkora, Asselin) – 10. Kodýtek (Pulpán), 30. Eret (Kvasnička), 63. Kodýtek (Kaňák). Zápas sledovalo 1832 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Baroš – Košecký, Kupec, Kubka, Dlapka, Petrinec, Ďatelinka – Gabor, Češík, Kabáč – Török, Higgs, Sýkora – Asselin, Faille, Selleck – Giľák, Buc, Varga

Zostava HC Plzeň: Milčakov – Jones, J. Kindl, Čerešňák, Kvasnička, Pulpán, Vráblik, Kaňák – Pour, Preisinger, Straka – V. Němec, Roubal, D. Kindl – Kantner, Kodýtek, Stach – Eret, Matiášek

Po ukončení bojov v Lige majstrov sa zverenci trénera Cemana predstavia v piatok na ľade Trenčína. Úvodné buly je naplánované na 18.00 hod.