V rámci 16. kola Tipsport ligy privítali barani pod Urpínom hokejistov Žiliny. V prvom vzájomnom meraní síl zvíťazili vlci 3:2 po predĺžení, keď duel otočili z 0:2. Banskobystričania tak mali svojmu súperovi čo vracať.

Marek Bartánus absolvoval proti Žiline svoju tohtosezónnu premiéru

V zostave úradujúceho majstra sa po zranení premiérovo v novej sezóne predstavil útočník Marek Bartánus. Ten nastúpil vo štvrtej formácii po boku Buca a novej posily Lichanca. Vlci nechceli pod Urpínom hrať druhého husle a v 5. minúte mohli otvoriť skóre. Pri vylúčení domáceho Sellecka sa do dobrej príležitosti dostal Bárta, brankár Baroš ale podržal svoje mužstvo. Hostia presilovku nevyužili, čo ich mohlo dvojnásobne mrzieť. Po návrate z trestnej lavice sa totiž z rýchleho brejku presadil Eric Selleck a otvoril skóre stretnutia. Vyrovnanie mohlo prísť v 15. minúte. Vlci opäť pohrozili v presilovke, rovnako ako predtým to bol Bárta. Ani tentokrát nemieril z dobrej pozície presne.

Prostredná časť hry bola v znamení Banskej Bystrice. Domáci hokejisti prestrieľali súpera 12:5, z čoho vyťažili jeden gól. V 37. minúte sa presadila elitná formácia. Prvú strelu Asselina ešte Mikoláš dokázal zneškodniť, na dorážku toho istého hráča už bol prikrátky. Vlci domácu obranu na čele s brankárom Barošom príliš nepreverili. V závere však mohol znížiť Ručkay, jeho teč Beránkovej strely tesne minula bránu.

Žilinčania pred tretou tretinou nezložili zbrane a v 43. minúte sa vrátili späť do zápasu. Bývalý útočník baranov Lukáš Hvila zblízka na dvakrát prekonal Baroša. Ďalší priebeh hry priniesol viacero gólových šancí na obidvoch stranách. Do dvojgólového vedenia mohli baranov vrátiť Faille a Miller. Proti bol brankár Mikoláš, ktorý držal svojich spoluhráčov v hre. Na druhej strane mal vyrovnávajúci gól na hokejke osamotený Hvila. Recept na Baroša v bránke domácich ale nenašiel. Rovnako pochodili pred Mikolášom aj Asselin a Češík. Vlci boli blízko k vyrovnaniu v 58. minúte. Tečovaný pokus Milého ani aktivita Bártu ale úspech neslávili. Žilina to v závere ešte skúsila bez brankára, vyrovnávajúceho gólu sa však už nedočkala. Banská Bystrica dokázala poraziť Žilinu 2:1.

Tipsport liga – 16. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic B. Bystrica vs. MsHK DOXXbet Žilina 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)

Góly: 7. Selleck (Asselin, Sloboda), 38. Asselin (Selleck, Faille) – 43. Hvila. Zápas sledovalo 2344 divákov.

Zostava HC´05 iClinic B. Bystrica: Baroš – Marshall, Miller, Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Nemčík – Asselin, Faille, Selleck – Török, Higgs, Sýkora – Gabor, Češík, Kabáč – Lichanec, Buc, Bartánus

Zostava MsHK DOXXbet Žilina: Mikoláš – Kučný, Bagin, Žilin, Piegl, Matejka, Pastor, Mendrej – Milý, Podešva, Barta – Rud. Huna, Surovka, Jenčík – Hvila, J. Ručkay, Beránek – Hrazdíra, Rehák, Danielčák

Video bude doplnené v priebehu najbližších hodín…

V nedeľu 28. októbra sa zverenci trénera Cemana predstavia na ľade HC Košice. Úvodné buly je naplánované na 16.00 hod.