V rámci programu 53. kola Tipsport extraligy prišli pod Urpín zabojovať o dôležité body Žilinčania. Domáci hokejisti mali tabuľkovú pozíciu pred play-off potvrdenú, hosťom by však prípadné víťazstvo mohlo pomôcť odlepiť sa z poslednej priečky a vyhnúť sa baráži o záchranu v súťaži.

HC ’05 Banská Bystrica – MsHK DOXXbet Žilina 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)

Góly: 17. Veilleux (Rapáč, Zigo), 23. Zigo (Veilleux), 44. Matoušek (Veilleux, Kadura), 45. Heizer (Rapáč, Kafka), 55. White (R. Konečný) – 15. R. Tomas (A. Lipovský, Klouda). Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 1 108 divákov.

Zostava HC ’05: Kalemba – Lepine, Saracino, James Martin, Rosandič, Kania, Bambúch – M. Hudec, White, R. Konečný – Kafka, Heizer, Rapáč – Lamper, Zigo, Lunter – Veilleux, Matoušek, Kadura – Handlovský.

HC '05 Banska Bystrica - MSHK Zilina, Tipsport extraliga, 2.3.2014Zostava MsHK: Peksa – E. Bagin, Ďurák, Marcel Šterbák, Ostrčil, M. Leško, Martin Chovan, Leško – Drevenák, R. Jarolín, T. Varga – A. Lipovský, Klouda, R. Tomas – Marek Slovák, Valášek, Kalla.

Zápas bol od úvodu plne v réžii domácich, ktorí boli aktívnejší a poľahky sa dostávali pred Peksovu bránku. Najväčšie príležitosti v prvej desaťminútovke spálili White s Rapáčom. V 15. minúte štadión na chvíľu stíchol, keď Kalembu znenazdajky prekonal najlepší kanonier Žiliny Tomas. Do šatní ale mužstvá odchádzali za nerozhodného stavu. Tri minúty pred koncom úvodného dejstva tečovala puk za chrbát Peksu stále čerstvá posila baranov – Kanaďan Veilleux.

V druhej tretine chytili Banskobystričania opraty zápasu pevne do svojich rúk. Hneď v jej úvode mohol po prihrávke Whitea skórovať Saracino a z následnej akcie aj Heizer. Vedúci gól domácich strelil v 23. minúte Zigo, ktorý dorazil vyrazenú strelu Veilleuxa do žilinskej bránky. V 30. minúte sa rútil na Peksu osamotený White, ale jeho individuálnej akcii chýbala úspešná finalizácia.

HC '05 Banska Bystrica - MSHK Zilina, Tipsport extraliga, 2.3.2014V poslednej časti hry rozbehli Banskobystričania gólový stroj naplno. V 43. minúte najprv spálil dobrú šancu Kadura, ale Matoušek po ňom už uspel a zvýšil náskok domácich na dva góly. O ďalšiu minútu sa po prihrávke Kafku pohotovo presadil Heizer. V 50. minúte hrali necelých desať sekúnd Žilinčania presilovku piatich proti trom, ale gólovú príležitosť si vytvoriť nestihli.  Jeden z najlepších hráčov na ľade – White spečatil v 55. minúte skóre duelu na 5:1, keď chladnokrvne z otočky dopravil vyrazený puk do prázdnej bránky.

Základnú časť Tipsport extraligy ukočnia barani v utorok v Trenčíne, kde môžu zaokrúhliť svoj bodový zisk na rovných sto bodov. Štvrťfinále play off so Skalicou potom začne 10. a 11. marca o 17-tej zápasmi v Banskej Bystrici.