Tabuľkové postavenie a hlavne domáce prostredie velilo úradujúcemu majstrovi z Banskej Bystrice nad súperom z Liptovského Mikuláša zvíťaziť. Liptáci však v tejto sezóne dokázali, že vedia potrápiť aj veľkých favoritov.

Samostatný únik Krišku zo 4. minúty zlikvidoval brankár baranov Jan Lukáš

Už v 4. minúte Uram vysunul Krišku, ktorý sa dostal do úniku, no strelou švihom na Lukáša nevyzrel. To však bola iba ojedinelá šanca Liptákov počas prvej časti. O rozruch a gólové príležitosti sa starali najmä barani. Tí pohrozili Košarišťanovi v presilovej hre a potom aj pri tutovke Delisla, hosťujúci brankár ale držal svoje mužstvo. Čiste konto mu však vydržalo iba do 11. minúty. Mladík Giľak po ľavom krídle prešpurtoval až pred bránku, kde naservíroval puk Faillemu ako na podnose – 1:0. Domáci fanúšikovi dvíhali ruky nad hlavu aj v 12. minúte, no po porade s videorozhodcom strela Hohmanna neprešla za bránkovú čiaru. Necelú minútu pred koncom prvej tretiny však napriahol kapitán Surový a tentokrát už puk prešiel až do siete.

Martin Andrisík zvýšil v 31. minúte už na 3:0 pre Banskú Bystricu

Na 3:0 mohol zvýšiť v 24. minúte Lamper, jeho gól však rozhodcovia pre vysokú hokejku neuznali. Pri zakončení Andrisíka v presilovej hre však už o platnosti gólu nebolo pochýb. Toho výborne medzi kruhmi našiel Hohmann a domáci mladík strelou z prvej nedal Košarišťanovi šancu. Banskobystričania mohli v prostrednom dejstve pridať aj ďalšie presné zásahy, no príležitosti Bartánusa a Ďatelinku zostali nevyužité.

Definitívnu podobu skóre stanovil v závere delovkou od modrej Ivan Ďatelinka

Aj v tretej dvadsaťminútovke sa bolo na čo pozerať. Najprv mohol navýšiť vedenia domácich Hohmann, proti bol však Košarišťan. Na druhej strane sa do dobrej šance dostali Sukeľ a dorážajúci Uram, no pochodili rovnako ako Hohmann. Hostia ale neskladali zbrane a už v 44. minúte bol blízko ku gólu Koyš, jeho teč ale bránu minul. Liptáci boli za svoju aktivitu odmenení v 52. minúte, keď vylúčenie Kabáča potrestal Kriška, ktorému výborne nabil Uram. Domáci ale šance Liptákov pochovali v 57. minúte, keď Ďatelinkovu delovku zastavila až bránková sieť. Barani potvrdili úlohu favorita a v domácom prostredí porazili Liptovský Mikuláš 4:1.

Tipsport liga – 26. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. MHK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 11. Faille (Giľak, Delisle), 20. Surový (Rosandič, Brittain), 31. Andrisík (Hohmann), 57. Ďatelinka (Asselin) – 52. Kriška (Uram, M. Sukeľ). Zápas sledovalo 2157 divákov.

Zostava HC’05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Kubka, Ďatelinka, Delisle, Brejčák, Rosandič, Mihálik, Sedlák – Lamper, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Giľak, Faille, Asselin – Kabáč, Češík, Andrisík

Zostava MHk 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nádašdi, Luža, Pacalaj, Suchý, Tabaček, Moravčík, Nemec, Mezovský – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Rapáč, Paukovček, Koyš – Rud. Huna, Langhammer, J. Sukeľ – Števuliak, Piatka, Laco

V nedeľu 10. decembra čaká baranov duel v Poprade. Začiatok je naplánovaný na 17.00 hod.