V 44. kole Tipsport ligy privítali Bystričania na domácom ľade súpera z Liptovského Mikuláša. Domáci barani si v poslednom zápase nepripísali ani bod na ľade Detvy, a tým stratili líderskú pozíciu v tabuľke. Naopak Liptákom by bol dobrý každý bod, keďže bojujú o posledné miesto do play-off vyraďovacej fázy.

Za trénera Vladimíra Országha zaskakujú Rastislav Paľov, Michal Handzuš a Norbert Javorčík.

Domáci hráči, ktorí sa už nemohli spoliehať na olympijských reprezentantov, vrátane trénera Országha, sa usadili už od úvodu v obrannej tretine Liptovského Mikuláša. Zo svojej aktivity mohli ťažiť už v 3. minúte zápasu po strele Češíka, avšak brankár Košarišťan puk za svoj chrbát nepustil. Barani si vypracovali viacero šancí, a gólovu príležitosť si nenechal ujsť Kabáč po dorážke, čím v 9. minúte otváral skóre. V 11. minúte odskočili domáci na rozdiel dvoch gólov po strele Bartánusa. Do tretice sa v prvej tretine presadil gólovo Skalický, a barani si tak niesli pohodový náskok.

V druhom dejstve pokračovali barani so svojou aktívnou hrou. Navýšiť na 4:0 mohol Brittain, keď sa po krásnej akcii domácich ocitol sám pred bránou Košarišťana. V 28. minúte došlo k vylúčeniu Kabáča, a hostia mali príležitosť znížiť. To sa im aj podarilo, keď po tridsiatich sekundách Huna strelou spomedzi kruhov znížil na 3:1. Po vylúčení však domáci znova prebrali tempo hry do svojich rúk, a predviedli viacero pekných akcií. V 35. sa však dostali k slovu aj hostia a krásnym zákrokom zneškodnil strelu Hunu brankár Lukáš. O tri minúty neskôr sa skóre menilo na bystrickej strane po dorážke Bartánusa. Druhá tretina tak skončila 4:1.

Do záverečnej časti hry si niesli barani trojgólový náskok. V 44. minúte ho mohol Faille po strele navýšiť a Košarišťana neprekonal ani Skalický. Pred začiatkom druhej polovice tretej tretiny sa k slovu dostal Dalisle a svojou strelou od modrej prestrelil všetko čo mal pred sebou. Liptáci tak museli streliť štyri góly, aby mohli premýšľať aspoň nad jedným bodom. Bystrica sa s pohodovým náskokom nemusela nikam ponáhľať. Ich dobrý výkon spečatil na 6:1 ešte Asselin v poslednej minúte.

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – MHK 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)

Góly: 9. Kabáč (Gabor), 11. Bartánus (Hohmann), 15. Skalický (Faille, Ďatelinka), 38. Bartánus (Faille, Skalický), 50. Delisle (Gabor, J. Brejčák), 60. Asselin (Skalický, Kubka) – 28. Rudolf Huna (Nádašdi). Zápas v Banskej Bystrici sledovalo 2292 divákov.

Zostava HC ’05 Banská Bystrica: Lukáš – Trecapelli, Košecký, Kubka, Ďatelinka, Pretnar, Mihálik, Delisle, J. Brejčák – Giľák, Bortňák, Brittain – Hohmann, Tamáši, Bartánus – Skalický, Faille, Asselin – Gabor, Češík, Kabáč.

Zostava MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Nemec, Gründling, Matej Bača, J. Tabaček, Nádašdi, Mezovský, Moravčík – Rudolf Huna, Langhammer, Števuliak – Kriška, Paukovček, J. Sukeľ – A. Laco, Piatka, Lištiak – Vybiral, Uhrík, L. Žiak.

Ďalšie zápasy Tipsport ligy majú barani naplánované v piatok o 17-tej v Poprade a následne v nedeľu 11. februára o 16.00 h v Nitre.