Po piatkovom derby súboji so Zvolenom čakal na banskobystrických hokejistov v nedeľu duel s ďalším tabuľkovým susedom. Pod Urpín zavítala trenčianska Dukla, ktorá si v poslednom dueli pripísala skalp úradujúceho majstra z Košíc. Odhodlaní však boli aj zverenci trénera Miroslava Chudého, ktorý pod Pustým hradom dvakrát prehrávali, no napokon si pripísali presvedčivé víťazstvo 7:2.

HC’05 Banská Bystrica – Dukla Trenčín 2:1 (0:1, 0:0, 2:0)

Góly: 54. Kafka (Rosandič, White), 57. Bambúch (White) – 5. Gašparovič (Petrovický, Šišovský). Zápas sledovalo 1406 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Jaborník, Frolo, Luža, Bambúch, Čížek, Rosandič, Gachulinec, Biro – M. Hudec, Kytnár, Kudrna – Kafka, Preisinger, Handlovský – Róth, White, Block – Kadura, Matoušek, Bendík

Zostava Dukla Trenčín: Konrád – Bokroš, Kozák, Andersons, Novajovský, Zošiak, Dudáš – Melichárek, Nemec, Mikula – Gašparovič, Petrovický, Šišovský – Komínek, Hlinka, Filo – Pardavý, Stantien, D. Hudec

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - Dukla Trencin - 02.11.2014 - Banska BystricaZo zápasu neuplynulo ani päť minút a diváci na banskobystrickom zimnom štadióne boli svedkami prvého gólového momentu. Hosťujúci Gašparovič sa šikovne uvoľnil po pravej strane a prekonal Košarišťana. V ôsmej minúte mohol odpovedať domáci White, v dobrej príležitosti však mieril iba mimo trenčianskej svätyne. O štyri minúty neskôr sa po trenčianskom prečíslení dostával do zakončenia Hlinka, no gólovú šancu mu zmaril výborným zákrokom Košarišťan. V sedemnástej minúte počas presilovej hry baranov vyskúšal pozornosť Konráda tvrdou strelou Jaborník.

V druhej tretine si diváci veľa zaujímavých akcií neužili. Banskobystričania síce mali optickú prevahu, ale výraznejšie šance si nevytvárali. Trenčania hrozili najmä z protiútokov, tak ako v dvadsiatej štvrtej minúte Filo. Na strane domáceho tímu sa mohli presadiť Čížik s Kadurom a následne aj Bendík, no ani jeden z menovaných trenčianskeho gólmana neprekonal. Dve minúty pred druhou sirénou zahodil najväčšiu príležitosť domáceho mužstva Kudrna.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - Dukla Trencin - 02.11.2014 - Banska BystricaV záverečnej časti hry sa Trenčania zamerali do bránenie tesného náskoku. V štyridsiatej šiestej minúte Bendík nebezpečne tečoval Birovu strelu tesne vedľa trenčianskej brány. Rovnako nepresne mieril o štyri minúty Handlovský. Barani následne vyvinuli na hosťujúci bránu drvivý tlak, no Kytnár v dobrej pozícii netrafil odkrytú bránu a po ňom sa nepresadil ani aktívny Kafka. Český legionár v službách domáceho tímu sa napokon dočkal vytúženého gólu v 54. minúte, keď pekne zakombinoval s Rosandičom a poslal puk do trenčianskej siete. V samom závere mohol počas presilovej hry poslať Duklu opäť do vedenia Gašparovič, no Košarišťan bol proti. Z následného útoku sa v početnej nevýhode nečakane presadil Bambúch a zabezpečil tak Banskej Bystrici ďalšie cenné víťazstvo nad tabuľkovým susedom.

Na domácom ľade sa barani predstavia opäť v utorok 4. novembra proti Piešťanom. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.30 hod.