V rámci 21. kola hostili barani pod Urpínom hokejistov Piešťan. Po prehre v Košiciach sa chceli Banskobystričania opäť vrátiť na víťaznú vlnu. Piešťany boli pre zverencov trénera Vladimíra Országha ideálnym súperom, keď v tejto sezóne s nimi nestratili ani bod.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. ŠHK 37 Piešťany 6:2 (2:2, 1:0, 3:0)

Góly: 10. Zigo (Lamper), 20. Tománek (Galamboš, Šmach). 32. Sandgren (Tománek, Majdan), 42. Ďatelinka (Mikula), 50. Tománek. 60. Kytnár – 6. Belluš (Brancis, Filip), 15. Holovič (J. Ručkay). Zápas sledovalo 1903 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Corbeil – Sandgren, Ďatelinka , Šmach, Jankovič, M. Rosandič, Gründling, Petran – Tománek, Galamboš, Majdan – Handlovský, Kytnár, Róth – Mikula, Handzuš, Hudec – Gillies, Zigo, Lamper – Gašpar

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Košarišťan – S. Hudec, Kotaška, Brňák, Gipters, Filip, Kania, Valo – Šimíček, Petráš, Kučera – Ručkay, Holovič, Tibenský – Belluš, Brancis, S. Saliji – Hrehorčák, Tomčák, Pardavý – F. Hudec

BBonline.sk - hokej - HC 05 iClinic Banska Bystrica - SHK 37 Piestany - 15.11.2015 - Banska Bystrica
Slávnostné buly zápasu hodil futbalista Marek Hamšík

Už od úvodu sa barani zahryzli do svojho súpera, no ako prvý mohol skórovať hosťujúci Belluš, Corbeila ale neprekonal. Všetko si vynahradil v 6. minúte, kedy sa nikým nestrážený ocitol pred bránou domácich a otvoril skóre. Hostí strelený gól nabudil a začali sa tlačiť dopredu. V 10. minúte ale z ničoho nič udreli barani, keď aktivitu Lampera pretavil na gól Zigo – 1:1. O tri minúty si táto dvojica akciu zopakovala, no Zigo bekhendom na Košarišťana nevyzrel. Nedáš – dostaneš sa potvrdilo o pár okamihov, keď Holovič poslal havranov druhýkrát do vedenia. Banskobystričania stihli do záveru prvej tretiny ešte vyrovnať. V závare pred Košarišťanom najprv netrafil poloodkrytú bránu Galamboš, no Tománek o chrbát hosťujúceho gólmana poslal puk do siete.

V 24. minúte dostali barani výhodu presilovej hry, ale šance Sandgrena a Galamboša zostali nevyužité. Domáci boli v týchto chvíľach aktívnejší, ale Košarišťan držal svoje mužstvo. V polovici prostrednej časti mohli udrieť hostia. Belluš unikol obrancom a dostal sa až pred Corbeila, ktorého z tesnej blízkosti neprekonal. Barani v 32. minúte dostali príležitosť presilovky štyroch proti trom. Tománek na modrej nahral Sandgrenovi, ktorý strelou švihom vymietol ľavý horný roh Košarišťanovej brány a poslal domácich prvýkrát do vedenia. Piešťany mohli vyrovnať zásluhou Tibenského, ten ale zoči-voči Corbeilovi neuspel.

Roman Tománek dnes siahal na hetrik, nakoniec skončil s bilanciou 2+1

Banskobystrický štadión vypukol radosťou už po dvoch minútach tretej časti, keď sa po strele Mikulu z dorážky presadil Ďatelinka – 4:2. V 45. minúte mohli domáci vyhrávať o tri góly, Tománek ale trafil iba brvno hosťujúcej svätyne. Gólom smrdela aj šanca Handlovského v hre štyria proti štyrom, jeho strelu ale kryl pozorný Košarišťan. Za hodenie hokejky hosťujúceho Filipa dostali domáci v 50. minúte výhodu trestného strieľania. Puk si postavil Tománek a pomedzi betóny prekonal gólmana havranov – 5:2. Hostia v závere už rezignovali, čo potvrdil aj faul Belluša, ktorý dostal trest 2+10+DKZ. Barani kontrolovali záver zápasu a v poslednej minúte pridali ešte jeden presný zásah, keď sa chrbtom bráne presadil Kytnár a uzavrel skóre stretnutia na 6:2.

Vladimír Országh (tréner B. Bystrice): „Náš vstup do zápasu bol katastrofálny, nemali sme žiadny pohyb a chýbalo nasadenie. Zobudili sme sa až v druhej časti, kedy sme náš tlak využili a strelili aj pekné góly.“

Leo Gudas (tréner Piešťan): „My sme do stretnutia vstúpili vynikajúco, škoda smolného gólu v závere prvej tretiny. V druhej dvadsaťminútovke sme si vypracovali dostatok príležitostí, ale súper nám odskočil. Nám chýbalo väčšie umenie, aby sme pretlačili puk do bránky.“

Roman Tománek (útočník B. Bystrice): „Úvodnú tretinu sme zaspali, hrali sme ľahkovážne, čo Piešťany využili. Cez prestávku tréner v kabíne zvýšil hlas a my sme si uvedomili, že takto hrať nemôžeme. Začali sme hrať našu hru a duel sme otočili. Na nájazdy mám nacvičených viacero vecí, v tom trestnom to našťastie vyšlo. Ja to beriem aj v rámci srandy, raz to vínde, inokedy nie. Na hetrik som nepomyslel, ja sa vždy nejako zastavím na čísle dva. Ani si nespomínam, kedy som naposledy strelil tri góly.“

Na domáce víťazstvo s Piešťanmi budú môcť barani nadviazať už v utorok 17. novembra, keď sa predstavia v Martine. Začiatok zápasu je naplánovaný na 17.00 hod.