Stroj zo stredného Slovenska sa v decembri začal dostávať do tempa. Pred šlágrom 30. kola ťahal päťzápasovú šnúru výhier a veril si aj na lídra súťaže z Trenčína. V tejto sezóne navyše už pred domácimi fanúšikmi vojakov porazil.

Už po 32 sekundách banskobystrický zimák stíchol, o čo sa postaral bývalý baran Bezúch. Jeho gól ale rozhodcovia po porade s videorozhodcom neuznali. Od tejto chvíle začali režírovať hru domáci hokejisti. Najprv vo veľkej šanci stroskotal Marek Bartánus, spred bránkoviska puk cez Hiadlovského nedostal. V 6. minúte mal presnejšiu mušku banskobystrický kapitán Surový, ktorý vymietol horný roh trenčianskej brány – 1:0. Aj v ďalšom priebehu bol najzamestnanejším mužom hosťujúci gólman Hiadlovský. Ten viacerými dobrými zákrokmi podržal svoje mužstvo. Domáci na konci tretiny za svoje spálené šance pykali. V 16. minúte Tibor Varga naservíroval puk Radivojevičovi ako na podnose a ten trafil poloodkrytú bránu. O minútu na to sa Trenčínu podaril obrat v stretnutí, keď Švec nechytateľne tečoval prihrávku Sojčíka.

S úradujúcim majstrom mohlo byť ešte horšie. Na začiatku druhého dejstva však Lassila vychytal v tutovke Vargu. V druhej časti vyslali Országhovi zverenci až 16 striel a jeden puk si cestu za chrbát Hiadlovského našiel. Stalo sa tak v 30. minúte, keď nová akvizícia Akim Aliu aj so šťastím vyrovnal. O pár sekúnd na to sa dostal do nájazdu Hohmann, hosťujúci gólman ale povedal nie. A keď neskončila gólom ani šanca Giľáka a následná dorážka Ďatelinku, do šatní sa odchádzalo za stavu 2:2.

Domáci boli aktívnejším mužstvom aj v tretej dvadsaťminútovke. O vzrušenie sa postaral v 43. minúte Faille. Jeho delovka Hiadlovskému vypadla, no našťastie pre Trenčín puk smeroval mimo bránku. Barani svojho súpera nepúšťali do vyložených príležitostí a čakalo sa, či dokážu svoj tlak premeniť aj gólovo. Nakoniec sa to na radosť vypredaného hľadiska podarilo v 57. minúte Asselinovi. Ten ťažil z výbornej roboty Giľáka. Hostia spod hradu Matúša Čáka v závere vsadili na jednu kartu. Odvolali brankára Hiadlovského, no domáci svojho súpera nepustili takmer k ničomu a po výbornom výkone zaknihovali všetky body po výhre 3:2.

Tipsport liga – 30. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Dukla Trenčín 3:2 (1:2, 1:0, 1:0)

Góly: 6. Surový (Brittain, Hrnka), 30. Aliu (Giľák, Asselin), 57. Asselin (Giľák, Faille) – 16. Radivojevič (Varga, Ölvecký), 17. Švec (Sojčík, Dlouhý). Zápas sledovalo 2841 divákov (vypredané).

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Rosandič, Delisle, Sedlák, Aliu, Košecký – Brittain, Surový, Hrnka – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faille, Giľák – Gabor, Češík, Kabáč

Zostava HK Dukla Trenčín: Hiadlovský – Frühauf, Páč, Cebák, Holenda, Themár, Bohunický, Špankovič, Ďurkech – T. Varga, Ölvecký, Radivojevič – Bezúch, Bulík, Marc. Hossa – Sojčík, Dlouhý, Mikula – Gašparovič, Pardavý, Švec

Vo štvrtok 28. decembra sa hokejisti Banskej Bystrice predstavia na ľade HC Košice. Začiatok zápasu je stanovený na 17.30 hod.