Na záver kalendárneho roka 2017 privítali banskobystrickí hokejisti Nové Zámky. Országhovi zverenci boli v posledných zápasoch na koni, veď ťahali sedemzápasovú víťaznú šnúru. Tú si predĺžili aj proti Novozámčanom a nie hocijakým spôsobom.

Na jednoznačné víťazstvo úradujúceho majstra to zo začiatku vôbec nevyzeralo. Už v 3. minúte mohol poslať hostí do vedenia Novotný, prekonaného Lassilu zachránila tyčka. Skóre otvoril v 7. minúte Brittain, ktorý využil dobrú prihrávku Failleho a osamotený pred bránou si poradil s Foltánom. Nové Zámky ale naďalej vystrkovali rošky a po šanciach Vargu a Zbořila mohli aj vyhrávať. Fínsky gólman Lassila ale svoj tím podržal a jeho spoluhráči sa mu v 14. minúte odvďačili gólom. Po strele Gabora sa puk od korčule Škodu dostal do brány. Platnosť gólu ale musel posudzovať videorozhodca a hra sa na viac ako desať minút prerušila. Gól nakoniec uznal a domáci viedli o dva góly. Ešte do prestávky mohol znížiť Lorraine, ale aj v tomto prípade bol úspešnejší Teemu Lassila.

Barani nepremenné šance Nových Zámkoch trestali. V 24. minúte využil presilovku svojím druhým gólom v stretnutí Brittain. O 22 sekúnd rozjasal banskobystrický zimák Kabáč a zrazu bolo 4:0. Na brankára Foltána to už bolo priveľa a medzi troma žrďami ho nahradil Romančík. Ten si udržal čistý štít len do 29. minúty, keď hosťujúcej obrane unikol Michal Kabáč a z dorážky zvýšil na 5:0. Do gólových hodov sa však zapojili aj Nové Zámky. Presne v polovici zápasu sa z nájazdu nemýlil Novotný. A to nemuselo byť všetko. Hostia sa mohli vrátiť do stretnutia, to by však museli využiť takmer minútovú výhodu o dvoch hráčov.

Ani tretia dvadsaťminútovka nebola chudobná na góly. Svoj premiérový presný zásah vo farbách Banskej Bystrice si v 47. minúte pripísal kanadský obranca Steven Delisle. Ešte v tej iste minúte mal tutovku hosťujúci Lorraine, opäť však stroskotal na výbornom Lassilovi. Už na 7:1 zvyšoval v 49. minúte Kabáč, ktorý po Surového prihrávke trafil poloodkrytú bránu a zavŕšil tak hetrik. Šancí neubúdalo a čakalo sa, či domáci pridajú aj ďalšie presné zásahy. Blízko bol k nemu Hrnka, jeho strelu ale zastavila konštrukcia brány. Presnejšiu mušku mal v 54. minúte Bubela, ktorý bekhendom prekonal Romančíka. V závere ešte ukázal svoje kvality brankár Lassila, ktorý nedovolil skórovať Lantošimu. Banská Bystrica pokračuje vo víťaznej šnúre a po zápase s Novými Zámkami ju navýšila už na osem duelov.

Tipsport liga – 32. kolo – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HC Nové Zámky 8:1 (2:0, 3:1, 3:0)

Góly: 6. Brittain (Faille, Asselin), 14. Gabor (Češík), 24. Brittain (Surový, Faille), 24. Kabáč (Róth, Delisle), 29. Kabáč (Brittain, Aliu), 47. Delisle (Rosandič, Bartánus), 49. Kabáč (Surový, Róth), 54. Bubela (Gabor) – 30. Novotný (Salija). Zápas sledovalo 2711 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lassila – Ďatelinka, Kubka, Rosandič, Delisle, Sedlák, Aliu, Gélinas – Brittain, Surový, Hrnka – Bartánus, Bubela, Gabor – Asselin, Faile, Valent – Róth, Češík, Kabáč

Zostava HC Nové Zámky: Foltán (24. Romančík) – Salija, Látal, Plášil, M. Novák, Hruška, M. Jass, Šimek, Vidovič – Cetkovský, Novotný, Zbořil – Saulietis, Šimun, Lorraine – R. Varga, Škoda, Lantoši – Dubec, Fábry, Hřebejk

Prvý zápas v novom roku 2018 odohrajú barani v stredu 3. januára na ľade rivala zo Zvolena. Úvodné buly je stanovené na 18.00 hod.