Quantcast

Hokejisti Banskej Bystrice v poslednom kole nečakane podľahli predposledným Novým Zámkom po predĺžení. V domácom prostredí chceli na toto zaváhanie zabudnúť a proti Trenčínu bodovať naplno. Dukla ale už v tejto sezóne dokázala pod Urpínom prekvapiť, keď v 7. kole zvíťazila 3:2.

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 0:1)

Góly: 18. Surový (Hickmott, Wishart), 35. Surový (Buc, Maione) – 27. Sojčík, 46. Dlouhý (Síkela), 65. Hossa (Drgoň). Zápas sledovalo 2263 divákov.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Maione, Wishart, Matushkin, Mihálik, Ďatelinka, Kubka, Cebák, Rosandič – Hickmott, T. Surový, Buc – Kafka, Bortňák, Lunter – Matoušek, Češík, Róth – Tománek, Sarault, Trukhno

Zostava HK Dukla Trenčín: Kutej – Drgoň, Bohunický, Holenda, Kozák, Hatala, Danko, Ďurkech, Šefčík – Sýkora, Sojčík, Hudec – Ručkay, Bulík, Hossa – Síkela, Šimun, Dlouhý – Birestenský, Švec, Novák

Hokej - Tipsport liga - HC 05 iClinic Banska Bystrica vs. HK Dukla Trencin - Banska Bystrica - 02.12.2016

Prvá dvadsaťminútovka veľa hokejovej krásy nepriniesla. Šancí bolo na obidvoch stranách ako maku. Menší vzruch vznikol iba pri šanci Luntera zo siedmej minúty. V polovici tretiny putoval na trestnú lavicu hosťujúci Drgoň. Barani si vypracovali iba jednu šancu, Sarault ale z dobrej pozície Kutejovu bránu netrafil. Prítomných fanúšikov prebral z letargie až v 18. minúte Surový. Hickmott vystrelil od modrej čiary a domáci kapitán jeho strelu šikovne tečoval za Kutejov chrbát.

Kto čakal pokračovanie nevýraznej hry aj v druhom dejstve, musel byť milo prekvapený. Tempo zápasu sa zrýchlilo a s ním začali prichádzať aj šance. Jednu takú mal v 24. minúte Matoušek, ktorý sa ocitol sám pred Kutejom. Trenčiansky brankár ale domáceho útočníka vychytal. V 26. minúte dostali barani výhodu druhej presilovej hry, ale paradoxne sami inkasovali. Bacashihua si za vlastnou bránou nerozumel s Hickmottom a pohotový Sojčík poslal puk do opustenej svätyne. Odpoveď baranov mohla byť blesková. Počas vlastného oslabenia sa do úniku dostal Bortňák, ale „Forsbergovým“ blafákom na Kuteja nevyzrel. Zodpovednosť tak na seba opäť zobral domáci kapitán Surový. Ten v 35. minúte vydoloval puk spod Kuteja a dokázal ho pretlačiť za bránkovú čiaru.

Tesný náskok držali Banskobystričania do 46. minúty. Hosťujúci Síkela vystrelil z ľavého kruhu a vyrazený puk poslal do domácej bránky Dlouhý. Vedenie mohol baranom prinavrátiť Tománek, jeho zakončenie zblízka iba opečiatkovalo ľavú žŕdku trenčianskej svätyne. V 53. minúte mal dobrú príležitosť Bortňák, hosťujúci brankár ale podržal svoj tím. Na druhej strane pohrozil Sýkora, domáci gólman Bacashihua bol však proti. O osude stretnutia mohol rozhodnúť 70 sekúnd pred sirénou Síkela. Ten sa pri prečíslení dvoch na jedného rozhodol vystreliť, no Bacashihua predviedol výborný zákrok.

Duel tak dospel do predĺženia. V ňom mali veľké šance Maione a Hossa. O víťazovi ale rozhodol 30 sekúnd pred koncom pri svojej druhej šanci zabudnutý Marcel Hossa, ktorý z nájazdu prestrelil Bacashihuu. Banskobystričania tak zaknihovali druhú prehru v rade, tentokrát podľahli Trenčínu 2:3 po predĺžení.

Povedali po zápase:

Josef Turek (tréner Trenčína): „Dnes sme podali vynikajúci tímový výkon od brankára až po všetkých hráčov. Takto som si to predstavoval. Prvú tretinu sme boli pod tlakom, ale vďaka obetavosti sme prehrávali iba o jeden gól. Postupom zápasu sme sa ale zlepšovali. To, čo preberáme na tréningoch, sa konečne odráža aj v zápasoch.“

Vladimír Országh (tréner B. Bystrice): „Až na pár svetlých momentov sme dnes mali veľmi zlý pohyb. Prehrávali sme osobné súboje a nedostávali sme sa do šancí tak, ako v minulých zápasoch. Súpera sme naopak púšťali do mnohých príležitostí. Bolo tam veľa nepresností a preto sme tento zápas aj prehrali. My sa musíme zobudiť a vrátiť sa k našej tímovej identite, ktorá nás zdobila pred tým a dostala nás na čelo. Práve tá nám v posledných zápasoch akosi chýba. Ako by sme iba vyčkávali, ku komu sa odrazí puk alebo kto ho vybojuje. Toto ale nie je cesta k úspechu. Súťaž je dlhá a dve prehry po sebe neberieme ako tragédiu. Tie posledné zápasy ale neboli podľa našich predstáv. Je možno aj dobre, že nás prefacká niekto teraz, ako neskôr. Trenčín bol dobre zorganizovaný a húževnato bránil. V prvom rade to však bolo o našom pohybe. Keď sa dobre pohybujeme, tak dokážeme poraziť každého. Dnes nám ale chýbal. Nová posila Belluš prišiel iba dnes a do tímu ho zapracujeme čo najskôr.”

Marcel Hossa (útočník Trenčína, dnes 1+0): „Hrali sme tak, ako posledný zápas v Banskej Bystrici. Odovzdali sme maximum. Vedeli sme, že domáci sú momentálne najlepšie mužstvo. Nám sa proti favoritom darí hrať. Darí sa aj mne, ale sústredím sa hlavne na tímový úspech.”

Tomáš Surový (kapitán B. Bystrice, dnes 2+0): „Z našej strany to nebol optimálny výkon. Proti nám stál kvalitný súper, ktorý podáva von dobré výkony. Momentálne to ale nie sme my. S hrou, ktorú predvádzame, nie sme spokojní. Musíme sa pozrieť sami na seba a vrátiť sa k našim predošlým výkonom. Je to druhá prehra po sebe, ale nič sa nedeje. Všetky ligové zápasy sa jednoducho nedajú vyhrať. Potešilo ma, že som mohol nastúpiť v zlatej prilbe, avšak viac ma trápi to, že sa nám herne nedarí. V nedeľu hráme vo Zvolene, ale my sa v prvom rade musíme sústrediť na našu hru a nie na súpera.“

Mislav Rosandič (obranca B. Bystrice): „Dnes sme nehrali svoju hru. Trenčania sa postupne zlepšovali a my sme prestali hrať náš poctivý, tvrdý hokej. Začali sme to brať na ľahkú váhu, nahrávali sme si pred prázdnou bránou namiesto toho, aby sme mali strieľať. Šancí sme mali dosť na to, aby sme dnes vyhrali. Sami sme si však o to koledovali a skončilo to tak, ako skončilo. Ja som dlhšie nehral a necítil som sa ideálne. Som ale rád, že mi dnes tréner dal dôveru a verím, že postupom času sa dostanem do zápasového tempa. Neviem, ako dlho ešte v Bystrici zostanem. Po zápase budem volať do Bratislavy a upresnia mi, dokedy tu pobudnem.“

Jason Bacashihua (brankár B. Bystrice, dnes 38 úspešných zákrokov): „Bol to vyrovnaný zápas, čomu nasvedčuje aj to, že sa dostal do predĺženia. Obidva tímy mali šance. Pri prvom góle zlyhala komunikácia. Prebrali sme si to potom a určite sa tomu do budúcna vyvarujeme.”

Už túto nedeľu 4. decembra sa barani predstavia v derby zápase na ľade Zvolena. Úvodné buly je naplánované na 17.00 hod.