Za stavu 2:0 pre Banskú Bystricu sa finálová séria presťahovala pod Urpín. V treťom zápase museli Trenčania prehltnúť horkú pilulku, nakoľko sa im zranila brankárska jednotka Michal Valent a medzi troma žrďami dostal príležitosť náhradník Tomáš Hiadlovský.

Trenčínu vyšiel vstup do stretnutia na výbornú. Na domácej strane sa hneď v úvodnej minúte vyfaulovali Kubka s Ďatelinkom a darovali vojakom presilovku 5 na 3 v trvaní 90 sekúnd. Tú hostia dokázali zužitkovať, keď Bezúch našiel pred bránou Ölveckého a ten otvoril skóre. Barani sa postupne začali dostávať do tempa. Najprv prečíslenie so zakončením Failleho zblokoval Švec, ktorý sa výborne vrátil. V 10. minúte Bubela trafil žŕdku a v 15. minúte sa k nemu pridal aj Bartánus. Do tretice zvonila konštrukcia trenčianskej svätyne v 17. minúte, ktorá zastavila strelu Miloša Bubelu.

Do druhej tretiny si barani preniesli polovicu presilovky. V nej síce neskórovali, no pár sekúnd po návrate Mikulu na ľad vyrovnal spred bránkoviska Cason Hohmann. Duklu mohol do vedenia vrátiť v presilovke Marcel Hossa, svoje mužstvo ale podržal brankár Jan Lukáš. Rovnaký mikrosúboj sa konal aj v 34. minúte. Strela Hossu tentokrát Lukášovi vypadla a len tak-tak, že hostia nedotlačili puk do brány. Vzápätí prišiel nedovolený zákrok Pardavého a domáci trestali. Peknú kombináciu na jeden dotyk zakončil presne Hrnka a poslal baranov po prvýkrát do vedenia. Trenčania mohli v závere vyrovnať, avšak Mikulovu strelu zastavila žŕdka.

Na 3:1 mohol v úvode tretej dvadsaťminútovky zvýšiť Tomáš Hrnka, tentokrát ale neuspel. Rovnako si počínal v 46. minúte aj jeho spoluhráč Lamper, ktorý unikol hosťujúcej obrane. Šance Trenčína skomplikoval v 48. minúte Jakub Gašparovič, ktorý po faule na Mihalika dostal trest päť minút plus do konca zápasu. Dlhú presilovú hru využili barani hneď dvakrát. Takmer na vlas rovnakú akciu ako pri góle Hrnku tentokrát zakončoval Bartánus a v 52. minúte Delisleovu strelu nechytateľne tečoval Asselin. Barani mali trojgólový náskok a v závere ešte upravili skóre ďalšími presnými zásahmi. V záverečnej minúte sa najprv z trestného strieľania presadil Lamper a skóre uzavrel 19 sekúnd pred koncom po úniku Pavol Skalický.

Tipsport liga – finále – 3. zápas – Banská Bystrica

HC´05 iClinic Banská Bystrica vs. HK Dukla Trenčín 6:1 (0:1, 2:0, 4:0)

Góly: 22. Hohmann (Bartánus, Bubela), 36. Hrnka (Faille, Asselin), 49. Bartánus (Surový, Hohmann), 52. Asselin (Delisle, Faille), 60. Lamper, 60. Skalický (Češík, Brejčák) – 2. Ölvecký (Bezúch). Zápas sledovalo 2841 divákov (vypredané). Stav série 3:0.

Zostava HC´05 iClinic Banská Bystrica: Lukáš – Ďatelinka, Kubka, Mihalik, Pretnar, Gélinas, Delisle, Brejčák J., Gabor – Lamper, Surový, Hrnka – Bartánus, Bubela, Hohmann – Asselin, Faillé, Skalický – Brittain, Češík, Bortňák

Zostava HK Dukla Trenčín: Hiadlovský – Bačik, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík, Gašparovič – Radivojević, Ölvecký, Sojčík – Bezúch, Sádecký, Hossa – Varga, Pardavý, Mikula – Hudec, Švec, Deveaux

Povedali po zápase:

Peter Oremus (tréner Trenčína): „Dnes rozhodli prvé dve tretiny, kde sme dostali dva góly spred bránkoviska a naopak nevyužili sme našu šancu v závere druhej časti na vyrovnanie. Nemáme inú možnosť iba štyrikrát v rade vyhrať. Hiadlovský dnes odchytal dobrý zápas. Štyri góly v poslednej tretine neberiem ako merítko výkonov. Dnes sme mali aj pozitívne momenty, ktoré sme si povedali pred zápasom, ale s jedným gólom sa v Banskej Bystrici nedá zvíťaziť.“

Vladimír Országh (tréner Banskej Bystrice): „Výhra sa rodila veľmi ťažko. Výsledok 6:1 síce vyznie jednoznačne, ale do záveru to bolo otvorené. Dnes rozhodovali „special teams“ či už oslabenia alebo presilovky. Z obidvoch strán to bol dobrý zápas. V prvom striedaní sme ponúkli súperovi presilovku o dvoch hráčov, ktorú využil. Trochu nás to pribrzdilo. Od druhej tretiny sme zlepšili pohyb, začali sme sa tlačiť do brány. Trenčín disponuje dobrým kádrom, my to máme možno viac rozdelené. Rozhodujú však detaily ako zákrok brankára či využitá presilovka, pretože v hre 5 na 5 je to vyrovnané. My to chceme zajtra doma ukončiť. Vieme, aká je sila Trenčína. Je jedno, či vyhráte 6:1 alebo 1:0, potrebujeme ešte jedno víťazstvo. Zajtra je nový deň a tešiť sa môžeme do polnoci. Od polnoci sa musíme sústrediť už na ďalší zápas.“

Už zajtra o 18.00 hod môžu barani pred vlastnými fanúšikmi rozhodnúť o svojom druhom titule.