Najväčšiu pozornosť pred zápasom štyridsiateho kola Tipsport extraligy medzi Banskou Bystricou a Piešťanmi pútala účasť dvoch reprezentantov z úspešného tímu z posledného svetového šampionátu v Kanade v drese hostí – brankára Denisa Godlu a útočníka Samuela Petráša. Dres baranov už tradične obliekol ďalší z členov bronzového tímu – obranca Mislav Rosandič.

HC’05 Banská Bystrica – ŠHK 37 Piešťany 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

Góly: 4. Hudec (Handzuš, Kadura), 23. Biro (Kytnár, Bambúch), 25. M. Rosandič (Preisinger, Gachulinec), 37. Kytnár (Handlovský, Peckham), 40. Kytnár (Biro, Kafka), 49. Handlovský (Preisinger, Bambúch) – 58. Stupka (Klempa). Zápas sledovalo 1926 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Košarišťan – Nicastro, M. Rosandič, Cohen, Biro, Čížek, Peckham, Gachulinec, Bambúch – M.Hudec, Handzuš, Kadura – Kafka, Preisinger, Handlovský – Lamper, Kytnár, Bendík – Róth, Zigo, Gašpar

Zostava ŠHK 37 Piešťany: Godla (41. Šúrek) – Leppänen, Brňák, Šedivý, Kotaška, Škadra, Rais, Drgoň, Bučka – Haring, Peško, Toman – Holovič, Stupka, Klempa – Kutálek, Pašek, Románek – Vaculín, Petráš, F. Hudec

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany  - 11.01.2015 - Banska BystricaUž úvodné minúty duelu naznačili, kto bude v nedeľu kraľovať na ľade banskobystrického zimného štadióna. V štvrtej minúte totiž pripravil Handzuš gól ako na zlatom podnose pre kapitána domácich Hudeca – 1:0. O štyri minúty neskôr preveril Godlovu pozornosť tvrdou strelou Preisinger. V trinástej minúte sa potom dostal do samostatného úniku Hudec, jeho individuálnej akcii ale chýbalo gólové zakončenie. Následne dostali obe mužstvá príležitosť zahrať si presilovú hru. Piešťanom sa však hra v početnej výhode vôbec nevydarila, v tej banskobystrickej mali najbližšie ku gólu Cohen s Kafkom.

V dvadsiatej tretej minúte napriahol počas druhej presilovky domáceho tímu od modrej čiary Biro a nekompromisne zakončil – 2:0. O dve minúty neskôr prekonal svojho reprezentačného spoluhráča Godlu strelou z pravého kruhu Rosandič a zvýšil vedenie baranov na rozdiel troch gólov. Pri ďalšej hre v početnej výhode potom nebezpečne strieľali Priesinger s Cohenom. V tridsiatej prvej minúte sa do prečíslenia dostala dvojica Preisinger – Róth, druhý menovaný však v stopercentnej šanci nenamieril do odkrytej časti piešťanskej svätyne. Hrdina posledného šampionátu hokejistov do dvadsať rokov Godla potom peknými zákrokmi zneškodnil dve príležitosti najproduktívnejšieho hráča domáceho tímu Kafku. V tridsiatej siedmej minúte bol už ale prikrátky na zakončenie Kytnára, ktorý spolu s Handlovským unikol hosťujúcej obrane pri vlastnom oslabení – 4:0. Ten istý hráč potom sekundu pred druhou sirénou počas ďalšej presilovej hry zvyšoval na rozdiel piatich gólov, keď úplne nepokrytý upratal vyrazený puk do prázdnej piešťanskej bránky.

Hokej - HC 05 Banska Bystrica - SHK 37 Piestany  - 11.01.2015 - Banska BystricaDo tretej tretiny pristúpili havrani k výmene na poste brankára – Godlu nahradil Šúrek. Ani on však neostal neprekonaný, pretože v štyridsiatej deviatej minúte sa od modrej čiary nahodený puk dostal k Handlovskému, ktorý ho z bezprostrednej blízkosti pretlačil do siete. 6:0. Hra sa potom rozkúskovala viacerými nedovolenými zákrokmi, dvojnásobné vylúčenie Ziga ešte hostia nepotrestali, paradoxne sa však presadili v päťdesiatej ôsmej minúte pri hre v oslabení, keď sa po ľavej strane agresívne predral až pred Košarištana Stupka a prekazil banskobystrickému gólmanovi radosť z čistého štítu. To však bolo zo strany hostí všetko, aj preto si spod Urpína odvážajú bohatú gólovú nádielku.

Najbližšie sa hokejisti Banskej Bystrice predstavia v piatok 16. januára v Košiciach. Úvodné buly je stanovené na 17.30 hod.