Po nedeľňajšom zápase s majstrovskými Košicami čakal na banskobystrických hokejistov v utorok ďalší šesťbodový zápas. Pod Urpín zavítali Nitrania, ktorí sa po poslednom kole prepracovali v tabuľke na druhé miesto, práve pred zverencov trénera Miroslava Chudého. Barani, posilnení o Tomáša Surového a ďalších dvoch hráčov z bratislavského Slovana, chceli corgoňom vrátiť hanebnú prehru z ich posledného vzájomného duelu pod Zoborom a vrátiť sa späť na stratené pozície.

HC’05 Banská Bystrica – HK Nitra 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)

Góly: 8. Biro (Heizer, Kafka), 33. Handlovský (Kafka, Heizer) – 3. Tománek (Stümpel, L. Novák), 24. Lelkeš (Pupák, J. Štefanka), 35. Stümpel (Tománek, L. Novák). Zápas sledovalo 2092 divákov.

Zostava HC’05 Banská Bystrica: Andersson – Jaborník, Bambúch, Čížek, M. Rosandič, Gründling, Guimond, Kousalík, Biro – Kafka, Heizer, Handlovský – Hudec, Handzuš, Surový – White, Kytnár, Kudrna – Matoušek, Preisinger, Bendík

Zostava HK Nitra: Valent – Bednár, Mezei, Ordzovenský, König, Milo, Kuzma, M. Novák, Bačík – Pupák, Lelkeš, Štefanka – L. Novák, Stümpel, Tománek – Slovák, Školiak, H. Ručkay – J. Ručkay, Bajtek, Mráz

BBonline.sk - hokej - HC 05 Banska Bystrica vs HK Nitra - 17.02.2015Od začiatku stretnutia však domáci iba doťahovali náskok súpera. Po úvodnej veľkej šanci Whitea v druhej minúte zakontrovali Nitrania, Novák peknou prihrávkou cez šírku ihriska našiel Tománeka, ktorý tvrdou strelou z prvej prestrelil Anderssona. Banskobystričania odpovedali v ôsmej minúte po strele Heizera, keď sa vyrazený puk podarilo prepasírovať Birovi za Valentov chrbát. Domáci hokejisti si následne vytvorili viacero dobrých príležitostí na skórovanie, no pred nitrianskym gólmanom zlyhali postupne Kudrna, White i Handlovský. Aj preto sa prvá tretina skončila remízou 1:1.

Po troch minútach prostredného dejstva sa na trestnú lavicu porúčal domáci obranca Kousalík. Nitranom stačila polminúta hry na využitie početnej výhody, keď Lelkeš v ťažkej pozícii vo vzduchu usmernil puk letiaci z hokejky Pupáka za chrbát bezmocného Anderssona. Ani tento moment však baranov nepoložil, ba naopak, v tridsiatej tretej minúte opäť vyrovnali po zakončení Handlovského, ktorého nechala obrana hostí úplne nepovšimnutého pred brankárom Valentom. Radosť domáceho publika ale netrvala dlho, pretože v tridsiatej piatej minúte Stümpel naplno zužitkoval veľké skúsenosti z medzinárodného hokeja, po prihrávke Tománeka nespanikáril a chladnokrvne, strelou pod hornú žrď poslal Nitru tretíkrát v stretnutí do vedenia.

BBonline.sk - hokej - HC 05 Banska Bystrica vs HK Nitra - 17.02.2015V záverečnej časti hry sa napriek veľkej snahe domácich hokejistov skóre nezmenilo. Spočiatku sa Banskobystričanom nedarilo prekonať defenzívny val corgoňov, následne sa sami pripravili o možnosť vytvoriť si mierny tlak zbytočnými vylúčeniami. Keď päť minút pred koncom sami nevyužili presilovú hru, a následne sa na trestnú lavicu opäť porúčal domáci Preisinger, bolo o víťazovi stretnutia rozhodnuté. Na konečnom výsledku 2:3 nič nezmenilo ani odvolanie brankára Anderssona z bránky štyridsať sekúnd pred záverečnou sirénou.

Už v piatok 20. februára pocestujú hráči Banskej Bystrice na štadión Skalice. Začiatok duelu je na programe o 18.00 hod.