V prvom zápase kalendárneho roku 2020 privítali bystrickí basketbalisti na domácej palubovke družstvo z Dolného Kubína.

Úvod zápasu začali domáci basketbalisti vo vlažnom tempe, pod košom bodoval Vojtek a spoza trojbodového oblúka dvakrát Šoltés. Prvá štvrtina skončila v pomere 24:16. V druhej štvrtine dal domáci tréner Jozef Lovik príležitosť viacerým hráčom z lavičky, hostia držali krok z domácimi hráčmi. Štvrtina bola plná nepresností na obidvoch stranách, čo vyhovovalo viac hosťujúcemu družstvu a tak do šatní mohli odchádzať spokojnejší.

Po prestávke sa vrátilo na palubovke družstvo domácich úplne vymenené, z kvalitnej obrany vyrážali do rýchlych protiútokov. Darilo sa Siládimu spoza oblúka, skóre v tretej štvrtine 44:11 definitívne zlomilo odpor hostí. V poslednej časti, domáci hráči kontrolovali vývoj zápasu a po prekonaní 100-bodovej hranici ešte pridali ďalšie body. Do nového roka, tak bystrickí basketbalisti vstúpili tou správnou nohou.

1. liga muži – skupina východ – 13. kolo – Banská Bystrica

ŠKP BBC Banská Bystrica – BK Dolný Kubín 107:54 (40:33)

Štvrtiny: 24:16, 16:17, 44:11, 23:10, Fauly: 11 – 12, TH: 9/4 – 6/4, Trojky: 15 – 0

Body za ŠKP BBC Banská Bystrica: Siládi 23 (7), Vido 19, Šoltés 17 (2), Muránsky 12 (2), Vojtek 12, Minárik 10 (2), Rozim 7 (1), Demian 3 (1), Furčák 2, Mokroš 2, Suriak 0, Melezinek 0.

Body za BK Dolný Kubín: Lehotský 19, Uhričík 12, Pšenák 8, Čierny 5, Záhora 4, Špirko 4, Škorupa 2, Skladaný 0, Matis 0.

Hlasy po zápase:

Jozef Lovik (tréner ŠKP BBC Banská Bystrica): „Neobával som sa o výsledok, skôr o to kedy sa dostaneme do správnej pohody po sviatkoch. Prvý polčas nebol ideálny, po prestávke sme hrali podstatne lepšie a súpera sme takmer k ničomu nepustili. O týždeň nás čaká posledný zápas základnej skupiny v Žiline, ktorý nás môže dobre pripraviť na zápasy, ktoré nás čakajú v hornej skupine.“

V nedeľu 12. januára o 11.00 hod odohrajú banskobystrickí basketbalisti svoj záverečný zápas v základnej časti, keď v súboji o prvé miesto nastúpia v Žiline proti domácemu BK Slávia B.