Quantcast

V poslednom kole v Piešťanoch stačili banskobystrickým hokejistom na víťazstvo dva góly, v piatkovom domácom dueli so Skalicou ich nastrieľali rovno šesť. Fanúšikom baranov tak nemuseli vadiť ani tri inkasované góly. Pod Urpínom padli tri góly v oslabení a jeden hetrik.

HC ’05 B. Bystrica – HK 36 Skalica 6:3 (1:1, 3:0, 2:2)

Góly: 10. a 24. White, 27. Bambúch, 38. Zigo, 47. White, 51. Handlovský – 16. Školiak, 41. Kuľha, 48. Šátek. Zápas sledovalo 1 455 divákov.

Zostava HC ’05 B. Bystrica: Kalemba – Lepine, Saracino, Martin, Macháček, Predajniansky, Rosandič, Bambúch – Hudec, White, Konečný – Bendík, Heizer, Handlovský – Lamper, Zigo, Lunter – Macík, Gašpar, Wilson – Kadura.

Zostava HK 36 Skalica: Romančík – Barák, Grundling, Mikeska, Kozák, Krejčiřík, Luža – Kuľha, Školiak, Obdržálek – Lažo, Stieler, Kropáč – Kutálek, Preisinger, Šátek – F. Novák, Sloboda, Jankovič.

HC '05 Banska Bystrica - HK 36 Skalica, Banska Bystrica, 10.1.2014Strelecký účet zápasu otvoril v desiatej minúte pri hre v oslabení z veľkého uhla White. Skaličania sa však nenechali zahanbiť a rovnako v čase, keď sedel na trestnej lavici ich spoluhráč Krejčiřík, vyrovnal po krásnej individuálnej akcii Školiak. Útočník hostí zároveň stanovil rezultát prvej tretiny.

V prostrednom dejstve to začalo sypať do skalickej brány už po troch minútach hry, keď samostatný nájazd po prihrávke Konečného premenil na svoj druhý gól v stretnutí White. O tri minúty neskôr vyťažil zo spolupráce s Hudecom obranca Bambúch a zvýšil vedenie domácich na dva góly. Do šatní odchádzali zverenci Vladimíra Országha s náskokom troch gólov, a to vďaka gólu Ziga z 38. minúty. Paradoxom je, že aj štvrtý gól baranov padol pri hre v oslabení.

Dvadsať sekúnd po začiatku poslednej časti hry vypálil Kuľha a znížil na 2:4. V 47. minúte ale prišla chvíľa slávy pre domáceho útočníka Whitea, ktorý parádny výkon korunoval strelením tretieho gólu a oslavou hetriku. Tú mu hneď vzápätí na chvíľu pokazil kurióznym gólom Šátek, ale posledné slovo v dueli mali barani zásluhou Handlovského. Banská Bystrica tak doma zdolala Skalicu presvedčivo 6:3.

V nedeľu o 17-tej hodine je naplánované ďalšie derby, tentokrát vo Zvolene.