BBZMF rozbehol malý futbal v Banskej Bystrici prostredníctvom tréningových zápasov. Prinášame vám sumár sobotných tréningových stretnutí aj s dvomi video-zostrihmi a fotogalériou zo štyroch duelov.

Tréningové zápasy tímov 1. ligy – Sobota

Za zápas víkendu sme označili sobotné tréningové stretnutie v Jakube medzi dvomi mužstvami, ktoré figurujú v 1. lige. V ňom sa oba tímy striedali vo vedení, keď Unios najprv otvoril skóre, Slovenská Ľupča následne otočila stav na 1:2 a obidve mužstvá dvomi gólmi v rade otáčali stav stretnutia, až po 25 minútach platil stav 3:4. Hráči Slovenskej Ľupče pridali v úvode druhého dejstva gól na 3:5, no vedenie neudržali. Unios po sérii štyroch gólov rade opäť otočil výsledok vo svoj prospech a napriek inkasovanému gólu v závere duelu si líder tabuľky výhru postrážil. V súboji Trendu s Galacticos padlo všetkých 8 gólov v prvom polčase. K výhre SKYY – BŠ nad Chalanmi prispel siedmimi gólmi najlepší strelec víkendu Christián Faltáni.

Trend – Galacticos 3:5 (3:5)

Góly: M. Markovič, M. Rudnický, O. Poljovka – R. Greško 3, P. Greško, P. Solivajs

Oranjes – Nemce 2012 0:5 kontumačne

1. FC DAN – FC Nemce 0:5 kontumačne

Simacek – Lazio 3:9 (0:3)

Góly: A. Luptovčiak 2, V. Demčík – P. Širka 4, P. Joščák, J. Medveď ml., D. Priadka, J. Medveď, R. Žlkovan. ŽK: M. Cibulka (Simacek)

Tréningové zápasy tímov 2. ligy – Sobota

V sobotu sa v Jakube odohrali aj dve tréningové stretnutia mužstiev z 2. ligy. Pingoši sa v súboji so Sosaurusom dostali do vedenia 3:0, no súper dokázal vyrovnať na 3:3. Pingoši si následne dvomi gólmi prinavrátili vedenie, na čo hráči Sosaurusu zareagovali do prestávky jedným presným zásahom. V druhom polčase už dominovali Pingoši, ktorí súperovi gólovo odskočili a dotiahli zápas do víťazného konca. Aj v druhom tréningovom dueli 2. ligy platil po prvom polčase tesný výsledok. Mužstvo ŠKP B200 dokázalo v súboji s Riečkou jednogólový náskok v druhej 25-minútovke navýšiť a v neoficiálnej tabuľke, ktorá berie do úvahy súťažné aj tréningové zápasy, svojho súpera bodovo dostihnúť.

Pingoši – Sosaurus 9:5 (5:4)

Góly: V. Močáry 4, P. Zemko 3, A. Duriš, L. Dvorský – J. Tenkel 3, J. Chriaštel, I. Bučko. ŽK: L. Dvorský (Pingoši)

Joga Bonito – Aquadux 5:0 kontumačne

Riečka – ŠKP B200 6:10 (2:3)

Góly: Š. Spišiak 3, J. Náčin 2, S. Srnka – P. Spodniak 4, P. Ondrejka 3, M. Polóny 2, P. Horváth

Tréningové zápasy tímov 3. A ligy – Sobota

V Nike aréne si v sobotu tradične zmerali sily mužstvá 3. A ligy. Prinášame vám fotogalériu z duelu FK Plus – TJ Požiarnik Vlkanová, v ktorom sa druhý menovaný tím ujal vedenia 0:2. Hráči FK Plus čistým hetrikom Matya otočili skóre, no Požiarnik si stihol ešte do prestávky vedenie prinavrátiť. Aj v druhom polčase mala navrch Vlkanová, ktorá aj vďaka štyrom gólom Diana zvíťazila.

Po tomto stretnutí sa na modrú umelú trávu postavili hráči Batra Tanky a ToJeJedno. V prvom polčase padol len jediný gól, po ktorom išla do vedenia Batra Tanka. Tá pridala v úvode druhej polovice zápasu aj druhý presný zásah. Hráči ToJeJedno sa vo zvyšnom priebehu dvakrát priblížili súperovi na rozdiel jediného gólu, no Batra Tanka dokázala v oboch prípadoch opäť odskočiť súperovi na dva góly a týmto rozdielom aj vyhrať. Aj z tohto tréningového duelu vám prinášame fotogalériu.

FK Plus – TJ Požiarnik Vlkanová 5:8 (3:4)

Góly: J. Matyo 3, J. Tajboš 2, – P. Dian 4, A. Šanta 2, T. Štubňa 2

FK Batra Tanka – ToJeJedno 4:2 (1:0)

Góly: P. Vinarčík 2, J. Mrváň 2 – E. Petráň, B. Koczkás. ŽK: E. Petráň (ToJeJedno)

Králičania – Starí páni 6:4 (2:3)

Góly: E. Kruppa 2, S. Kršák, A. Bíreš, M. Bobor, O. Zrubák – V. Čaniga, P. Matúška, J. Hirschman, P. Cajka. ŽK: M. Čavoj, E. Kruppa, T. Fleischaker (Králičania)

FC Fončorda – Alcatraz 2:4 (0:2)

Góly: P. Piddubnyi, L. Winter – M. Yevlash 2, P. Zelienka ml., J. Kuník. ŽK: V. Dzúrik, M. Chovan – A. Kazachek, M. Yevlash, J. Kuník. ČK: M. Chovan (FC Fončorda)

EFCE Brocak – AC Tornádo 12:3 (5:0)

Góly: M. Ursíny 5, J. Plžik 3, V. Doffek 2, M. Lišiak 2 – M. Kucka, P. Giertl, M. Mokrý

Ateeray – ANK Pegi 9:0 (6:0)

Góly: T. Gregor 2, P. Rončak 2, M. Béreš, M. Lovás, P. Mažgut, B. Balšianok, M. Macko

Tréningové zápasy tímov 3. B ligy – Sobota

V sobotu sa na Tatranskej odohrali tréningové zápasy tímov 3. B ligy. Z dvoch z nich vám prinášame fotogalériu aj video-zostrih. V tom prvom viedol dvojgólovým rozdielom po dvoch presných zásahoch Dušičku Arsenal. Ten pridal aj napriek červenej karte v druhom polčase tretí gól. BuKu sa podarilo ešte zápas zdramatizovať, ale dva strelené góly už na odvrátenie prehry nestačili.

Sobotný program na Tatranskej uzavrel duel Bezvetria a Ataku. Prvý polčas sa niesol v znamení kanonády Ataku, ktorý našiel vo svojich radoch troch dvojgólových strelcov a po 25 minútach viedol 0:6. V druhom dejstva sa už ale hráči Ataku strelecky nepresadili. Iniciatívu prevzalo Bezvetrie, ktorému však tri presné zásahy na dramatizáciu nestačili.

FC Juniperus – Orange Alligators 17:2 (6:1)

Góly: V. Túry 6, J. Koštial 3, M. Maruniak 3, J. Klačan 2, M. Blaško 2, R. Blaško – M. Ricco, T. Dobos

Góly: P. Vetrák, J. Beňak – M. Dušička 2, M. Kubacký. ČK: R. Latta

Video-zostrih tréningového zápasu BuK – Arsenal nájdete aj tu.

Bezvetrie – Atak 3:6 (0:6)

Góly: J. Orovčík, P. Virág, M. Husár – V. Almáši 2, R. Oravec 2, P. Dobrík 2

Video-zostrih tréningového zápasu Bezvetrie – Atak nájdete aj tu.

Sumár všetkých zápasov

Spolu gólov: 279 gólov (priemer 11 gólov na zápas)

Najlepší strelec: Christián Faltáni (SKYY – BŠ – 1. liga) – 7 gólov

Najviac gólov: 3. B liga – FC Juniperus – Orange Alligators 17:2 (6:1)

Najmenej gólov: 3. B liga – Dailan Yifang – Sásová – 1. FC Ortotech 3:2 (1:1), Buk – Arsenal 2:3 (0:2)

Zápas víkendu: 1. liga – Unios – FK 98 Slovenská Ľupča 7:6 (3:4)

Babrák víkendu: 3. B liga – Malonas – Viking Stavanger 3:4 (2:0)

Sumár piatkových víkendových zápasov nájdete tu. Výsledkový servis a video-zostrihy vám prinášame v spolupráci s Banskobystrickým zväzom malého futbalu.