Futbalisti banskobystrickej Dukly odohrali v piatok 2. decembra podvečer na Mestskom mládežníckom štadióne v Radvani prípravný zápas proti druholigovému Dolnému Kubínu. Z duelu, v ktorom zverenci trénera Ščasného uštedrili súperovi „kanára“, vám prinášame aj fotogalériu.

V stretnutí dvoch klubov, ktoré úzko spolupracujú (menej vyťažovaní hráči Dukly vypomáhajú Dolnému Kubínu v 2. lige), už v 3. minúte otvorili skóre domáci, keď Marian Pišoja odcentroval z pravej strany a Matej Franko zblízka prekonal brankára Dolného Kubína. V 5. minúte pohrozili hostia, keď sa Samuel Budinský rútil na Nôtu z ľavej strany, ale v tutovke napálil loptu do brankára Dukly. V 12. minúte zakončoval Budinský pred bránou opäť, tentokrát po centri z pravej strany, ale dôrazný Ľuboš Kupčík mu zabránil zakončiť ideálne. V nasledujúcich minútach sme sledovali územnú prevahu hráčov Dukly, ktorí však svoje ofenzívne akcie nedotiahli do úspešnej koncovky.

Pišoja v 28. minúte vysunul na pravé krídlo Adama Hanesa, ktorý našiel výbornou spätnou prihrávkou Antala, ktorý však v nádejnej príležitosti na gólmana hostí nevyzrel. V 40. minúte sa Pišojovi podarilo po štandardke prehlavičkovať brankára Dolného Kubína, ale brániaci hráč hostí odvrátil loptu pred bránkovou čiarou. Krátko na to prihral Franko po brejku v šestnástke vpravo Slávikovi, ktorý však zblízka trafil len brankára hostí. V závere prvého polčasu ešte Antal v šanci z uhla z ľavej strany minul bránu druholigistu.

Tréner Michal Ščasný do druhého polčasu zmenil rozostavenie zo 4-4-2 na 3-5-2. Prvú tutovku po zmene strán si vypracoval Dolný Kubín, keď po chybe domácich na polovici ihriska išiel Budinský sám na Nôtu, ale prízemnou strelou tesne minul pravú tyč brány Dukly. Od 67. minúty sa prevaha Bystričanov začala prejavovať aj na výsledku. Michal Faško hĺbkovou prihrávkou vysunul za obranu do pravej strany pokutového územia Davida Depetrisa, ktorý prihral pred bránu, kde Martin Rymarenko poľahky zvýšil na 2:0.

V 76. minúte zas Depetris vo vnútri šestnástky posunul loptu zľava Miroslavovi Antalovi a odchovanec Dukly, ktorý prišiel na skúšku z druholigovej Rače, sa v stopercentnej šanci nemýlil – 3:0. V 79. minúte domáci dobre zakombinovali v strede poľa, Faško výbornou prihrávkou vysunul na ľavé krídlo Rymarenka, ktorý vnikol do šestnástky, hodil si loptu na os ihriska a upratal ju do siete – 4:0.

V 84. minúte sa fortunaligistovi podarilo zvýšiť už na 5:0, keď Faško prihral z ľavej strany pred bránu do šance Rymarenkovi, ktorý skompletizoval hetrik. Takmer okamžite skórovali hráči Dukly opäť. Výsledku dal konečnú podobu Adam Hanes, ktorý si v pokutovom území obhodil brankára aj brániacich hráčov hostí a poslal loptu do odkrytej brány. Futbalisti MFK Dukla Banská Bystrica tak deklasovali druholigový Dolný Kubín výsledkom 6:0.

Povedali o zápase pre BBonline.sk

Michal Ščasný, tréner MFK Dukla Banská Bystrica: „V prvom polčase dostali príležitosť chalani, ktorí veľa nehrávali a ukázali sa v dobrom svetle. V druhom polčase nastúpili tí, ktorí hrávali na jeseň viac. Dôležité je, že sa nikto nezranil. Zápas chalanom chutil a ukázali aj pekné akcie, takže super. Hráči ako Mišo Faško, Martin Rymarenko či David Depetris ukázali veľkú kvalitu, ukázal sa ich pokoj a iný level, takže som spokojný.“

Marian Pišoja, obranca Dukly: „Očakávalo sa, že budeme na ihrisku dominovať, čo sa aj potvrdilo. Šancu sme dostali aj my hráči, ktorí sme hrávali menej, takže sme sa chceli ukázať. V prvom polčase ešte súper vedel vzdorovať, ale potom už bolo vidno, že aj v kondícii je rozdiel a v druhom polčase nám to už padalo viac. V druhom polčase hrali aj rozdieloví hráči, ktorí rozhodujú zápasy, takže priniesli citeľný rozdiel.“