Futbalisti banskobystrickej Dukly sa v stredu 24. novembra opäť predstavili na domácich Štiavničkách, kde v rámci dohrávky 16. kola II. ligy privítali o 16.00 h pod umelým osvetlením posledné Námestovo. Z duelu, v ktorom zverenci trénera Stanislava Vargu napokon porazili nováčika dvojgólovým rozdielom, vám prinášame aj fotogalériu, zápasové štatistiky a pozápasové vyjadrenia.

Dukla si vytvorila prvú vážnejšiu príležitosť v 11. minúte, kedy Sven Jurčišin odcentroval z pravej strany na osamoteného Róberta Polievku, ktorý ale pred bránou netrafil loptu ideálne. Skóre stretnutia sa po prvýkrát menilo v 13. minúte, kedy sa domáci presadili z prvej strely na bránu. Kapitán Dukly Polievka vysunul na pravú stranu šestnástky Dávida Richtárecha, ktorý prudkou krížnou strelou prekonal brankára hostí Matúša Greššáka. Bystričania pridali druhý gól v 19. minúte, kedy po rohovom kope vrátil loptu do pokutového územia Richtárech, stopér Námestova Vladyslav Terentiev odvrátil loptu len pred Ľuboša Kupčíka a stredný obranca domácich rozvlnil sieť.

Za stavu 2:0 sa hráči Dukly snažili vo zvyšnej časti prvého dejstva pridať ďalšie góly a ďalšiu veľkú príležitosť si vypracovali v 40. minúte, kedy Richtárech posunul v šestnástke loptu Polievkovi, ktorý sa dobre zorientoval, no obranca hostí Ľubomír Jaššo jeho pokus zblokoval. Následne sa v samostatnom úniku ocitol Matej Chorvát, ktorý naviedol loptu z polovice ihriska na hranicu pokutového územia a presnou strelou k pravej tyči brány Matúša Hrušku znížil na 2:1. V nadstavenom čase ešte stopér Banskej Bystrice Patrik Prikryl mieril z priameho kopu spoza šestnástky mimo.

Dukle vyšiel vstup do druhej 45-minútovky, keď v 48. minúte Jurčišin posunul loptu na pravú stranu šestnástky Polievkovi, ktorý odcentroval do päťky, kde hlavičkoval Jakub Šulc. Brankár hostí Greššák najprv loptu reflexívne vyrazil, no útočník domácich sa už z následnej dorážky nemýlil. Šulc mohol skórovať opäť v 59. minúte, kedy si nabehol na prednú tyč na prihrávku Lukáša Migaľu z pravej strany a zakončil len tesne vedľa. Krátko na to si zas na Jurčišinov center z pravej strany nabehol Martin Slaninka, ktorý poslal hlavou loptu od trávnika do Greššákových rukavíc.

Ďalšiu gólovú príležitosť mal v 81. minúte Polievka, ktorého vysunul pred bránu Richtárech, no zakončenie kapitána domácich zneškodnil brankár hostí. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr sa hráči Námestova dostali do protiútoku, striedajúci Patrik Chovan našiel prízemným centrom z ľavej strany pred bránou voľného a taktiež striedajúceho Mareka Žákoviča, ktorý strelou od brvna znížil na 3:2. Posledné slovo však mali Bystričania, keďže v 89. minúte sa ocitol v samostatnom úniku Polievka, ktorý zakončením povedľa Greššáka spečatil stav stretnutia na konečných 4:2. Futbalisti banskobystrickej Dukly tak natiahli druholigovú sériu bez prehry už na 13 zápasov.

Stanislav Varga, tréner MFK Dukla: „Vyhrali sme dôležitý zápas. Vyzeralo to ťažšie, ako by to malo byť, ale tri body sú tri body. Dostali sme sa na druhé miesto – to sme chceli, takže cieľ splnený. Ale dobre vieme, že z našej strany to nebolo také dobré, ako by to malo byť. Na druhej strane, stále je vidieť, že sme tri týždne nehrali futbal. Na chlapcoch vidno aj to, že covid zanechal niečo aj na nich. Viem sa do nich vcítiť, odmakali to, ale je vidieť to, že nám chýba istota, ktorú sme mali pred karanténou.“

Jakub Šulc, strelec víťazného gólu MFK Dukla: „Bol to ťažký, behavý zápas. V druhom polčase to bolo veľmi hore – dole. Myslím si, že sme mohli viac podržať loptu a upokojiť to. Chvalabohu, tri body sú doma. Čo sa týka môjho gólu, lopta od Roba Polievku bola dosť prudká. Chcel som ísť pred hráča, nakoniec som sa rozhodol, že zostanem na mieste, že nejak to ku mne doletí. Brankár to chytil, ešteže sa lopta odrazila tak, aby som ju mohol doraziť do brány. Tú pauzu je na nás ešte vidieť, veľa chalanov netrénovalo, ale dostaneme sa do toho. Myslím si, že je to už lepšie a v nedeľu pokračujeme ďalej.“

Ľuboš Kupčík, strelec druhého gólu MFK Dukla: „Myslím si, že sme mali dobrý úvod zápasu. Dali sme dva góly, potom sme chceli veľmi útočiť a z jednej šance súpera sme v druhom polčase dostali taký naivný gól. Keby sme v prvom polčase dotiahli niektoré situácie, skóre by sme navýšili. V druhom polčase sme mali opäť dobrý úvod. Zápas sme mali pod kontrolou, len neviem z akého dôvodu sme za stavu 3:1 všetci chceli útočiť. Myslím si, že nás bolo potom málo vzadu. Myslím si, že sme dostali zbytočné góly, ktorým sa dalo zabrániť. Pri mojom góle som sa snažil loptu hlavne trafiť. Neviem, kedy som tu v lige naposledy dal gól, takže som rád, že to tam padlo. Čo sa týka kondičky, myslím si, že je to už trošku lepšie, ako v zápase so Skalicou, kde to bolo o dosť ťažšie na kondičku. Teraz sme už boli viac rozbehaní. Chýba nám ešte taká ľahkosť a hravosť, akú sme mali predtým. Čo sa týka ďalšieho zápasu, s Rohožníkom chceme získať tri body. Akým spôsobom ich získame, to je už jedno.“

Vladimír Cifranič, tréner MŠK Námestovo: „Dostávame strašne lacné góly po individuálnych chybách, ale treba povedať, že Bystrica je špička druhej ligy. Myslím si, že v prvom polčase boli herne lepší. Potom im asi trošku dochádzali sily, asi aj vzhľadom na to, že mali tie problémy (s covidom). My sme zmenili rozostavenie, hrali sme na dvoch útočníkov. Nemali sme v podstate čo stratiť. Treba povedať, že v rámci našich možností sme odohrali dobrý zápas. Chýba nám aj kvalita smerom dopredu, aby sme aj tie šance, ktoré si vypracujeme, premenili. Ale hovorím, z mojej strany je spokojnosť s dnešným výkonom.“

II. liga – dohrávka 16. kola – streda 24. 11. 2021 – Štadión SNP na Štiavničkách

MFK Dukla Banská Bystrica – MŠK Námestovo 4:2 (2:1)

Góly: 13. Richtárech, 19. Kupčík, 48. Šulc, 89. Polievka – 41. Chorvát, 82. Žákovič. ŽK: 43. Richtáerch – 61. Čiernik. Rozhodovali: Batiz – Ádám, Poracký. Diváci: 40

Zostava MFK Dukla Banská Bystrica: Hruška – Slaninka, Prikryl, Kupčík, Migaľa – B. Ľupták (90. Červeň) – Polievka (C) (90. Uhrinčať), Richtárech, Willwéber (69. V. Tóth), Jurčišin (69. Kojnok) – Šulc (tréner – S. Varga)

Zostava MŠK Námestovo: Greššák – Čiernik (C), Terentiev, Jaššo, Buckulčík – Brodziansky (69. Žákovič) – Snovák, Farský, Biricz, Svetlošák (74. P. Chovan) – Chorvát (tréner – V. Cifranič)

17 0 2 15 10:57 2

Futbalisti banskobystrickej Dukly zakončia jesennú časť sezóny 2021/2022 doma na Štiavničkách, kde v nedeľu 28. novembra o 13.00 h privítajú v dohrávke 15. kola II. ligy nováčika FC Rohožník.