Na programe bol tretí štvrťfinálový zápas play off hokejovej Tipsport Extraligy. Prvýkrát sa séria presunula do Banskej Bystrice, Zvolenčania im chceli vrátiť prehru z domáceho prostredia.

HC’05 Banská Bystrica – HKm Zvolen 0:4 (0:1, 0:2, 0:1)

Gól: 2. Škvaridlo (Michal Chovan, Hertl), 32. Čurilla (Hraško), 34. Brabenec (Podkonický, P. Zuzin), 60. Ďaloga (Puliš, Jurík)

Zostavy:
Banská Bystrica: Chorošun – Richter, Bambúch, Kubka, Biro, O. Janík, Ketner, J. Predajniansky, Styk – R. Macík, M. Hudec, Ján Sýkora – Juraj Sýkora, Češík, Lunter – Srnka, Zigo, Lantoš – Danton, M. Trochta, B. Jankovič
Zvolen: Šimko – L. Čierny, Juraško. Pichnarčík, Mucha, Hraško, Hertl – P. Zuzin, Brabenec, Podkonický – Škvaridlo, L. Jurík, Michal Chovan – Ľ. Zuzin, Kalla, Čurilla – Puliš, M. Jurík, Martin Ďaloga

IMG_7916
S tým rozbaľovaním to dnes nevyšlo…

V predchádzajúcich dvoch zápasoch sa ukázalo, že dôležitým faktorom, ktorý ovplyvňuje konečný výsledok, je strelenie úvodného gólu. Tentoraz sa to podarilo už v 2. minúte Zvolenčanom zásluhou Škvaridla a od toho sa odvíjal aj ďalší priebeh zápasu. Domáci pod tlakom nepriaznivého stavu. V 8. minúte išiel na trestnú lavicu Richter a Zvolenčania mali v presilovke šancu skórovať. Ich kombinácia mohla priniesť úspech, ale Brabenec neprekonal Chorošuna. Na ľade bolo vidno tvrdú agresívnu hru a rozhodcovia niekoľkokrát poslali na trestnú lavicu aktérov menších konfliktov. V druhej časti úvodného dejstva mali Bystričania možnosť hrať dve presilovky, ako sa to má robiť im ukázali v 19. minúte Zvolenčania, keď si vo svojej presilovej hre vypracovali viacero čistých šancí.

Do druhej tretiny nastúpili oba tímy s opatrnou hrou, hráči nechceli urobiť vážnu chybu. V 30. minúte mohol vyrovnať Jankovič, ale jeho individuálna akcia neskončila gólo, puk mu v rozhodujúcej chvíli skĺzol z čepele. Ako sa má takýto nájazd riešiť ukázal v 32. minúte Čurilla, ktorý poslal HKm do dvojgólového vedenia. V 33. minúte musel ísť za sekanie na trestnú lavicu Lunter. Netrvalo dlho a Podkonický trafil tyčku, Zvolenčania však presilovú hru predsa len využili. Brabenec strieľal z uhla a jeho pokus skončil za Chorošunovým chrbtom.

V poslednej časti hry už Bystričania nedokázali zvrátiť stav stretnutia resp. Zvolen ich do vyloženej šance a tlaku nepustil. V 44. minúte navyše dostal osobný trest do konca zápasu Lukáš Bambúch. Skôr ako hokejové umenie vládla na ľade nervozita, vedenie si HKm poistilo ešte štvrtým gólom Ďalogu. Zvolenčania sa môžu tešiť nielen z vedenia v sérii 2:1, ale aj shotoutu svojho brankára Šimka.

Foto 1-35 autor Branislav Račko, 35-80 Dušan Šípka: